Reklama

Neuvěřitelní oštěpaři! Veselý s Vadlejchem vybojovali pro Česko další dvě medaile

Úžasný výkon obou českých oštěpařů v olympijském finále hodu oštěpem zajistil české výpravě další dvě medaile! Osmatřicetiletý Vítězslav Veselý navázal na bronz z Londýna 2012, když získal cenný kov stejné barvy i v Tokiu, Vadlejch byl pak ještě lepší a vybojoval stříbro.

Na samotný závěr atletického programu 32. letních olympijských her se v sobotu po poledni středoevropského času představili mužští oštěpaři, aby rozlouskli, kdo z nich si z Tokia odveze cenný kov.

Ve finále mezi sebou bojoval tucet atletů, mezi něž se vlezli také dva čeští zástupci – Jakub Vadlejch, jenž se z kvalifikace dostal až díky poslednímu hodu, letícímu do vzdálenosti 84,93, a Vítězslav Veselý, jemuž k postupu dopomohlo osobní sezónní maximum 83,04.

Hlavním favoritem soutěže byl Němec Johannes Vetter, jenž touto sezónou dosud procházel s absolutní dominancí. Jeho pokusy ale na medaili překvapivě nestačily, ba dokonce způsobily jeho konec po pouhých třech sériích.

A tak se mohli radovat oba čeští reprezentanti! Vítězslav Veselý ve čtvrtém pokusu dokázal překonat své sezonní maximum z kvalifikace a dohodil dokonce až do vzdálenosti 85,44, což mu v konečném zúčtování stačilo k úžasnému úspěchu v podobě bronzové medaile, kterou mimochodem získal už před devíti lety na hrách v Londýně.

Jakub Vadlejch zase zazářil při pátém pokusu a svého krajana dokonce ještě překonal. Bravurním hodem a rovněž sezonním maximem 86,67 vybojoval pro Českou republiku na hrách v Tokiu už 4. stříbrnou medaili!

Celkovým vítězem se pak stal indický oštěpař Neeraj Chopra, jenž hodem do vzdálenosti 87,58 nenašel přemožitele a pro svou zemi vybojoval vůbec první zlatou medaili na letošní olympiádě.

Mimořádný úspěch oštěpařů znamená navýšení celkového počtu českých medailí z letošních her na 11, aktuální bilance je čtyři zlaté, stejný počet stříbrných a 3 bronzové medaile.

Zdroj: LOH 2020

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené