Reklama

Nešťastník Cink: Chtěl jsem nastoupit, problém byl v ráfku. Olympiáda v Paříži je další cíl

Velká smůla potkala v pondělí na olympijských hrách jednu z velkých českých nadějí na medailový zisk. Ondřeje Cinka, bojujícího o třetího místo v závodě horských kol, v předposledním kole postihl defekt. Místo radosti z medaile tak jen frustrovaně odhodil své kolo. „Byl jsem hodně naštvaný,” přiznal.

Mohl to být velký úspěch pro českou výpravu na olympijských hrách v Tokiu. Tři medaile za jediný den. Nakonec ale zůstalo „jen” u bronzového úspěchu Alexandera Choupenitche v šermu a druhého místa kanoisty Lukáše Rohana.

Český biker se totiž po dohnání skupinky jezdců bojujících o medaile rozhodl v předposledním kole pro nástup, který by jej mohl posunout výrazně blíž vytouženému úspěchu.

Místo toho ale přišlo obrovské zklamání. Snad hříčka osudu. Cinkovi se nezvratně poškodilo zadní kolo a musel odstoupit. Problém byl v ráfku, jenž zřejmě na kamenité části trati dostal ránu a nalomil se. Při vjezdu do zatáčky pak plášť přešel přes patku a defekt byl na světě.

Zklamaný a nepochybně hodně frustrovaný rodák z Rokycan v emocích na nucené odstoupení zareagoval odhozením kola. „Byl jsem hodně naštvanej. Asi jsem to dělat neměl, ale v ten moment jsem nevěděl, co jinýho mám dělat,” uvedl.

Není se mu vůbec co divit. Vždyť po dvou čtrnáctých místech z předchozích olympiád, tedy jak té v Londýně, tak té v Riu, letos opravdu pomýšlel na medailové umístění. Ani po závodě netajil, že dostat se pod pěti kruhy mezi tři nejlepší závodníky byl jeho velký cíl.

Cink také věděl, že na to podal dostatečně dobrý výkon. Jen mu bohužel nepřálo štěstí. Přitom ke všemu došlo právě v moment, kdy se dral neohroženě vpřed. V úseku s nejdelším stoupáním a jen několika krátkými mezisjezdy, kde pokaždé stáhl největší kus ze své ztráty na čelo.

„Bylo vidět, že jsem tam asi nejsilnější. Plánoval jsem nástup. Posun na třetí místo mě nakopl, byl jsem na koni a začal jsem se cítit silně. Chtěl jsem to rozhodnout, protože oni tak silní nebyli,” poukázal na své soupeře.

Nakonec slavil Brit Thomas Pidcock, z druhého místa se zase radoval Švýcar Mathias Flückiger. A bronz díky Cinkově vypadnutí vybojoval překvapivě španělský biker David Valero.

O to více pak českého jezdce odstoupení mrzelo. Když viděl, kdo se umístil na třetí místě, přiznal své přesvědčení, že by na medaili dosáhl. Těsně před svým defektem cítil v nohách ještě spoustu sil, přičemž do konce závodu zbývaly už jen necelé dvě kola.

Teď mu ale nezbývá nic jiného, než mimořádně nešťastný okamžik hodit za hlavu. Večer po závodě si prý dá pivo a další den vyrazí do okolí. Třeba už i za účelem popřemýšlení nad další olympiádou, jež se pojede za tři roky v Paříži.

„Určitě bych rád jel. Nezáleží na věku, je to jen o hlavě, o motivaci. Je třeba jít se sportem dopředu, zkoušet nové věci, jak se sport vyvíjí, a to si myslím, že mi problém nedělá. Další olympiáda bude určitě další cíl,” vyhlásil Cink.

Zdroj: ČTK

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené