Spojte se s námi


Bojové sporty

Německá dominance, úspěšná žádost o ruku a zápas Terminátorů na spadnutí! Petrášek předvedl krvavou bitvu. Jak vypadal OKTAGON 36?

OKTAGON 36 nabídl fantastickou kartu. Papírově se tak očekávalo, že nám československá organizace doručí nejlepší turnaj roku. Největší výzvu absolvoval Miloš Petrášek, hned tři zápasy mohly být vnímány jako souboje o Karlose Vémolu. Jak celý galavečer vypadal?

Publikováno

dne

OKTAGON 36 nabídl fantastickou kartu. Papírově se tak očekávalo, že nám československá organizace doručí nejlepší turnaj roku. Největší výzvu absolvoval Miloš Petrášek, hned tři zápasy mohly být vnímány jako souboje o Karlose Vémolu. Jak celý galavečer vypadal?

Prelims

Diskvalifikace, dominance Němky a hra na „chybovanou“

Turnaj nemohl začít atraktivnější bitvou. Jakub Bahník a Jaime Cordero si to rozdali coby dva postojaři a nabídli fanouškům skvělou podívanou, bohužel s nešťastným koncem. První kolo? Kvalitní štípaná z obou stran, Cordero hrozil zejména tvrdými kopy, Bahník měl ale zejména díky knockdownu navrch.

Druhé kolo začalo podobně dobře. Už se dalo čekat, že každý úder skončí knokautem, jenže namísto toho došlo k ilegálnímu kopu ze strany německého bojovníka a Bahník tak vyhrál díky diskvalifikaci soupeře. A nelze se divit. Cordero mu uštědřil brutální kop přímo do hlavy. Odveta by zápasu velice slušela.

Druhý duel nabídl jediný ženský zápas na turnaji. Katharina Dalisda coby domácí bojovnice v roli outsidera vyzkoušela kvality Mallory Martin, veteránky UFC. V prvním kole měla jasně navrch, soupeřku dvakrát poslala k zemi, byla dominantní. Přesvědčivěji než Američanka působila i ve druhé pětiminutovce.

Bylo jasné, že chce-li Martin vyhrát, musí zápas ve třetím kole ukončit. Jenže ani v něm nebyla lepší. Ve všech aspektech boje byla po celá tři kola lepší Němka a připsala si zasloužené vítězství na body.

Do třetího zápasu šel jako favorit Marek Bartl, jenž se utkal s o dekádu starším Ebrahimem Hosseinpourem. Jestli zápas podcenil, to si musí zodpovědět sám, nicméně dělal hodně chyb a bojoval neuvěřitelně zbrkle.

Když byl zápas v postoji, byl Bartl nebezpečný. Jenže zbytečně se snažil zápasit na zemi a tam byl i přes chyby Hosseipoura jasně horší. Němec byl často v dominantní pozici, několikrát se dostal do plného mountu či do pozice, kdy hrozil škrcením ze zad. Ale nic z toho nedotáhl. Zápas však zcela zaslouženě vyhrál na body.

Německá dominance a velký návrat Hathawaye

Druhou polovinu prelims karty otevřel svým zápasem Václav Mikulášek, jenž se utkal s Hojatem Khajevandem. Pro Babu Jagu to byl vesměs nejhorší možný match-up, jelikož jeho soupeř byl skvělý wrestler. Jeho plány tedy byly jasné – dostat zápas na zem. A to se mu podařilo několikrát.

Mikulášek se však dlouho zdatně bránil. První kolo přežil a v postoji dostal Khajevanda také do problémů. Nicméně pozdě. Ve druhém kole šel zápas opět na zem a tam byl také ukončen. Avšak kontroverzně. Mikulášek totiž upozorňoval na eyepoke, nicméně prohrál oficiálně na rear-naked choke.

Následně se německému publiku představil další domácí borec Alexander Poppeck. Toho vyzval Nermin Hajdarpašič, který rozhodně neměl svůj den. Zápas mu vůbec nesedl, zatímco Poppeck to měl obráceně. Do souboje vletěl bez jakéhokoliv ostychu a zejména tvrdými kopy svého soupeře pořádně rozebral. Po necelých dvou minutách bylo po všem a Němec si připsal výhru na TKO.

Velký návrat na závěr prelims karty si připsal John Hathaway. Po osmi letech bez zápasu se nevědělo, jak si povede. Napsal jeden z největších příběhů v historii Oktagonu. Andremu Ricardovi totiž nedal ani na minutu šanci si myslet, že by snad mohl zápas dopadnout jinak, než výhrou anglického bojovníka.

Skvělý wrestling, neuvěřitelná dominance, téměř nekonečné kardio, hromada zkušeností a velká kvalita. To vše předvedl Hathaway během tříkolové bitvy, kterou jasně ovládl na body. Svému soupeři povolil za celý zápas jen pár úderů. Vynikající výkon.

Hlavní karta

Parádní odvetu opět ovládl Kertész, Pirát uloupil výhru a roztleskal halu

Stejně jako nemohla lépe začít prelims karta, tak to platilo i pro tu hlavní. Dočkali jsme se totiž velkolepé odvety mezi Mátém Kertészem a Christianem Jungwirthem. Ti naposledy předvedli parádní a vyrovnanou bitvu, kde měl Němec zdánlivě navrch, nicméně s Maďarem prohrál na body.

I odveta nabídla parádní podívanou. V prvním kole byla zejména o wrestlingu, Kertész se snažil zápas dostat na zem, případně držet Jungwirtha u pletiva, Němec však prokázal skvělou připravenost na tento styl. Nicméně kolo si těsně získal. Druhá pětiminutovka už byla více o postoji a Jungwirth začal přebírat otěže zápasu, uškodil mu však knockdown.

Třetí kolo už bylo jasně v režii Jungwirtha, Kertészovi došly síly a měl co dělat, aby jej německý bojovník neukončil. Nakonec Maďar vyhrál na body nejtěsnějším možným rozdílem u všech rozhodčích. Pochopitelně za hlasitého nesouhlasu německého publika.

V jediném československém zápase večera se představili Samuel Krištofič a Zdeněk Polívka. Před utkáním hodně mluvilo o tom, že vítěz bude dalším titulovým vyzyvatelem. Šlo tedy o hodně a podle toho zápas vypadal. Atraktivní podívaná? Kdepak.

Zápas sice byl celý v postoji, nicméně jednalo se zejména o přetahovanou na pletivu. V té byl zkušenější Pirát o něco lepší a vyhrál na body. Výhru ale nedostal zadarmo. Když se boxovalo, působil Polívka nebezpečnějším dojmem. V klinčích ale zůstával.

Pirát se po zápase omluvil fanouškům za neatraktivní zápas. Jak ale říkal, výhra je výhra a to je nejdůležitější.

Apollo předvedl svou třídu, Pütz přejel Petráška

Zápas světové úrovně. Zápas dvou mužů, kteří poslali k zemi Davida Kozmu, nicméně přesto s ním prohráli. Souboj dvou veteránů UFC s velkými zkušenostmi. Přesně to byl duel Bojana Veličkoviče s Leandrem Silvou.

Brazilec opět bavil svou technikou, skvělým okem a rychlostí rukou. Prokázal i skvělé dovednosti na zemi, když jej Veličkovič nedokázal vesměs nijak pořádně ohrozit. Jednalo se však o vyrovnanou tříkolovou bitvu, kterou na split decision ovládl Apollo.

Za zmínku stojí, že Silva dokázal dostat Veličkoviče jedním skvěle trefeným úderem na zem. Velmi dobře si pohlídal obávané kopy srbského bojovníka. Takticky zvládl zápas perfektně. Výhru si zajisté zasloužil. Po zápase překvapivě vyzval Mátého Kertésze.

Pro změnu německo-český souboj spolu svedli Stephan Pütz a Miloš Petrášek. Favorit byl jasný. Německý Terminátor byl pro Melouna velkou výzvou. Podle svých tréninkových kolegů byl ve skvělé formě a Pütz se měl na co těšit. Nicméně v zápase Němec potvrdil své kvality.

Petrášek mu sice zápas nedal zadarmo, zejména v prvním kole svedl s Pützem poměrně vyrovnaný boj, leč Němec už v tu dobu mírně dominoval. Druhé kolo ale bylo jasně ve prospěch Terminátora. Ten Petráška na zemi doslova otevíral jako konzervu.

Nejinak tomu bylo ve třetím kole, kde se sice Petrášek dokázal dostat i do horní pozice, nicméně to bylo až v samotném závěru a tedy příliš pozdě na to, aby zápas dopadl jinak, než jeho prohrou. Pütz zaslouženě vyhrál na body a bitvě Terminátorů už nic nebrání.

Po krvavé bitvě se pak Pütz odhodlal k velkému životnímu kroku. Svou partnerku požádal před vyprodanou Festhalle o ruku a postaral se o další velké vítězství.

Moeil opět řádil, Eckerlin ovládl odvetu

Předposlední zápas turnaje nabídl těžkotonážní bitvu Jeremyho Kimballa s Hatefem Moeilem. První kolo bylo velmi zajímavé. Američan předvedl skvělou obranu proti takedownům a navíc dokázal dobře trefovat. Jenže druhé kolo bylo rozhodující. Moeil zápas úspěšně přenesl na zem a tam Kimballa zlomil.

V hlavním souboji večera došlo k další zajímavé odvetě. Domácí hvězda Christian Eckerlin se znovu utkal s Nevesem Denilsonem De Oliveirou. Ten první zápas „prohrál“, nicméně měl vyhrát, když Němce trefil kolenem na žebra. Výsledek zápasu byl zpětně anulován a uznán jako „no contest“.

Druhý zápas tak měl být velmi pikantní a přesně tak to bylo. V prvních třech kolech měl navrch Eckerlin, který zápas dokázal pravidelně přenášet na zem, stejně tak si vedl velmi dobře i v postoji. Nicméně Oliveira byl neustále nebezpečný, hlavně tedy v postoji.

Ve čtvrtém kole pak měl Němec co dělat. Byl vyčerpán, inkasoval mnoho tvrdých úderů na spodek a šlo znát, že mu nechutnají. Jenže v poslední minutě doručil úspěšný takedown, dostal se Brazilci do zad a necelou půlminutu před koncem čtvrté pětiminutovky úspěšně dotáhl rear-naked choke.

Zdroj: Oktagon MMA

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.