Spojte se s námi


Bojové sporty

Největší krádež roku v UFC? Bohužel na ni doplatila česká bojovnice, Pudilová tak je v nepříjemné situaci

Návrat do UFC? Věc, která se nepoštěstí každému. Lucie Pudilová o něj však hodně usilovala, dělala pro to maximum a tak se druhé štace v nejlepší světové organizaci dočkala. Zatím se ale vůbec nevyvíjí podle jejích představ. I kvůli jedné obří krádeži.

Publikováno

dne

Návrat do UFC? Věc, která se nepoštěstí každému. Lucie Pudilová o něj však hodně usilovala, dělala pro to maximum a tak se druhé štace v nejlepší světové organizaci dočkala. Zatím se ale vůbec nevyvíjí podle jejích představ. I kvůli jedné obří krádeži.

Psal se 15. duben 2023. Lucie Pudilová za sebou měla v tu dobu první úspěšný zápas po návratu do UFC a držela sérii tří výher. Naposledy porazila před limitem čínskou bojovnici Yanan Wu.

Jenže v onen den ji čekal nelehký zápas. Změřila síly s Joselyne Edwards. Byla sice mírnou favoritkou, ale vědělo se, že to nebude snadné. Přesto si bývalá bojovnice Oktagonu vedla slušně. Podle komentátorů, médií, odborné i neodborné veřejnosti vyhrála.

Ne však v očích rozhodčích. Ti nepochopitelně určili jako vítězku Edwards. Ihned po vyhlášení verdiktu začalo publikum v hale hlasitě pískat, Pudilová se dočkala zastání například od legendárního Daniela Cormiera.

Na rozhodnutí reagoval také šéf UFC Dana White, který ovšem zápas neviděl. Pudilová se svým týmem žádala o přezkoumání výsledku, jenže nepochodila.

Aby toho nebylo málo, tak ještě v listopadu si česká bojovnice připsala druhou porážku v UFC, když nestačila na Ailín Pérez, která však ve třetím kole měla co dělat, aby ji Pudilová neukončila.

Aktuálně tak má Pudilová na kontě dvě prohry v řadě. A že jedna z proher vůbec neměla být? Jak sama bojovnice říká, to bohužel UFC vůbec neřeší. Prohra je prohra, i když se jedná o ukradené vítězství.

Pudilová obětí největší krádeže roku

Za zmínku stojí, že prestižní americký plátek MMA Junkie hodnotil rok 2023 a pustil se do vyhlašování v mnoha kategoriích. Dokonce nechyběla ani kategorie Krádež roku. Zde nechybí právě zápas české bojovnice.

„Všech 15 členů médií, kteří se přihlásili k hodnocení na MMA Decisions, hodnotilo zápas ve prospěch Pudilové. Dva z nich dokonce v poměru 30-27. Pudilová měla vyhrát první kolo, Edwards většinu strávila na zádech. Všichni tři rozhodčí ale překvapivě udělili první kolo Edwards,“ stojí na serveru MMA Junkie.

Druhé kolo rovněž měla vyhrát Pudilová. Kupodivu to tak viděli i rozhodčí. Pak ale přišlo kolo třetí. Komentátoři byli přesvědčeni, že Češka vede a že Edwards potřebuje zápas ukončit před limitem. To se jí však nepodařilo, byť dle dvou rozhodčích byla ve třetím kole lepší.

„Pudilová měla v zápase dva takedowny a více než sedm minut kontroly. Je těžké zápas nabodovat ve prospěch Edwards. Měla své momenty v postoji, ale nic natolik významného, aby vyhrála kola, v nichž byla na zemi pod kontrolou soupeřky,“ vysvětluje MMA Junkie, proč se jedná o krádež roku.

„Podle UFC Stats sice měla více úderů Edwards, ale nebyl to tak velký rozdíl na to, aby rozhodčí rozhodli ve prospěch Edwards. Proto je to krádež roku 2023 podle MMA Junkie,“ stojí v závěru vysvětlení.

Nyní je otázkou, co bude dál. Třetí prohru nesmí Pudilová dopustit, jinak by zřejmě v UFC opět skončila. Pomoct jí však nemusí ani výhra.

Zdroj: MMA Junkie, UFC

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.