Spojte se s námi


Bojové sporty

Nedůstojný konec krásného večera. Je to prasárna, nechal se slyšet Vémola, jenž porazil Marpa. Jak vypadal OKTAGON Underground?

Společenská událost roku. Tak promotéři promovali turnaj OKTAGON UNDERGROUND, kde se v hlavním zápase představili bojovník Karlos Vémola a rapper Marpo. Až na dva souboje se jednalo o galavečer plný boxu. Jak turnaj vypadal?

Publikováno

dne

Společenská událost roku. Tak promotéři promovali turnaj OKTAGON UNDERGROUND, kde se v hlavním zápase představili bojovník Karlos Vémola a rapper Marpo. Až na dva souboje se jednalo o galavečer plný boxu. Jak turnaj vypadal?

Prelims

Skvělý start v podobě undergroundových zápasů

Vstup do turnaje byl velmi rychlý. Melvin Mané se utkal s obrem Adamem Kosutem pod pravidly Oktagon Underground a už v prvním kole bylo po všem. Mané trefil několik tvrdých úderů a Kosut padl k zemi. Během počítání se nestačil zvednout a bylo po všem.

Druhý zápas sice knokautem neskončil, nicméně podívaná to byla vskutku náramná. Talentovaný Luděk Greguš vyzval hvězdného Itala Alessia Malatestu a předvedl vynikající výkon. Ve třech kolech byl dominantní, ve druhém dokonce dvakrát soupeře dostal do počítání a Itala zachránil konec kola. Sice výhra na body, ale zcela jednoznačná.

Vzhůru na box!

V prvním boxerském zápase turnaje se utkala postojářská legenda Milan Paleš s MMA bojovníkem Jakubem Bahníkem. Celý zápas byl v dobrém tempu, zejména Paleš byl ve všech kolech rychlejší a přesnější, trefil několik nebezpečných zvedáků. Pár jich ovšem trefil i Bahník, nicméně Paleš získal jednomyslné vítězství na body.

Další souboj obstarali dva kamarádi a postojářské hvězdy, které se velmi dobře znají. Vladimír Lengál se podruhé pod hlavičkou Oktagonu utkal s Michaelem Krčmářem a chtěl mu oplatit porážku z duelu pod pravidly Undergroundu.

Krčmář svým stylem dělal Lengálovi problémy, většinu úderů svým krytem dokázal blokovat. Lengál tak zkoušel Krčmáře prokovat, otevíral se mu a snažil se ho nalákat k ofenzivě, což nakonec přineslo ovoce, když jsme ve třetím a čtvrtém kole viděli jednu přestřelku za druhou. Takovou show si musel užít každý! Na body nakonec zvítězil jednomyslně Lengál.

Jediný profesionální boxerský zápas turnaje obstaraly Lucie Sedláčková a Milena Koleva. Koleva vzala zápas na poslední chvíli, navíc se jedná o boxerku světové elity ve své váze, přičemž k tomu měla znatelnou váhovou převahu, když byl zápas o dvě váhy výše, než Sedláčková zápasí.

Češka vsadila na rychlý pohyb a četnost úderů a postupně začala svou soupeřku rozebírat. Šesté kolo však bylo dramatické, Koleva cítila, že zápas nemá ve svých rukou a hrozila tvrdými údery, k čemuž jí samozřejmě pomáhala váhová převaha, Sedláčková však nejlepší kolo své soupeřky ustála. Díky tomu si připsala vítězství na body a připsala si velmi cenný skalp.

Hlavní karta

Hlavní karta byla zahájena stejně jako prelims ve velkém stylu. Do akce šel totiž Leandro Apollo Silva, který se postavil proti Markovi Mazuchovi. První kolo předváděl Brazilec neuvěřitelnou show, skvělý výkon, pořádně se na obličeji Mazucha podepsal. Jenže ve druhém kole se vše smazalo, když jej slovenský bojovník poslal tvrdou ranou do říše snů a vyhrál na čisté KO.

Další souboj napsal velkolepý příběh, když se poprvé od propuštění z vězení představil fanouškům Michal Kotalík, který vyzval Václava Mikuláška. Bylo nejisté, jak na tom Kotalík bude, nicméně předvedl velmi dobrý výkon, který však na vítězství nestačil. Mikulášek vyhrál na body a po zápase svého soupeře vyzdvihoval.

Souboj zkušenosti a mládí, souboj legendy s velkou nadějí. Obojí ve slovenském podání. To byl zápas Vladimíra Moravčíka a Ronalda Paradeisera. A byl vyrovnaný, oba borci ukázali, že jsou skvělí bojovníci. Zápas však vyhrál na body jednomyslně ten zkušenější, tedy Moravčík, který nicméně po zápase říkal, že by pochopil, kdyby vyhrál Paradeiser.

„Sivák je fantastický.“ Jedna věta z úst Ondřeje Novotného prakticky shrnuje celý zápas Václava Siváka s šampionem Oktagonu Jonasem Magardem.

Magard měl velké sebevědomí, na Siváka si věřil, nicméně v zápase to byl tah na jednu branku. A to ze strany Siváka. Ten ve všech kolech tlačil, Dána k ničemu nepustil, nicméně ani jednou jej neposlal do počítání. Přesto jasně vyhrál na body.

Souboj dvou pirátů? Samuel Krištofič, známý jako Pirát, se utkal s Milošem Petráškem, jenž jako nástupovku zvolil soundtrack z filmové série Piráti z Karibiku. Čekal se vyhrocený boj a toho jsme se dočkali. Od začátku ani jeden z bojovníků nikterak neřešil taktiku, ani nějaké strategie. Oba šli do ringu s jasným cílem – ukončit druhého.

Kupodivu se to ovšem ani jednomu nepovedlo, byť oba inkasovali několik tvrdých úderů a u obou byla postupem času znát nemalá únava. A výsledek? Překvapivě remíza, třebaže měl Pirát navrch. Jeden rozhodčí viděl vyhrát Piráta, druhý Petráška a třetí viděl remízu. Součet bodů byl tedy u obou shodný.

Nedůstojný zlatý hřeb večera?

To, na co všichni dlouhé čtyři roky čekali, se stalo skutečností. Karlos Vémola se představil v boxerském zápase s rapperem Marpem. Neočekávalo se, že by se naučil Terminátor kdovíjak boxovat, nicméně přesto se počítalo s tím, že by měl zvítězit.

A obojí se stalo. Terminátor skutečně nepředvedl kdovíjaký boxerský výkon, svým tlakem však neustále držel Marpa v rohu a zahrnoval jej jedním úderem za druhým. Marpo se snažil hlavně bránit a když dostal chvíli prostor, tak jej využil k tvrdému úderu, kterých trefil několik. Nicméně bez efektu.

Marpo byl skvěle připraven, hodně vydržel. Ve čtvrtém kole však rozhodčí zápas zrušil, aniž by byl Marpo počítán a aniž by byl vůbec varován, že hrozí ukončení zápasu. A co na to Vémola? Hned po konci říkal, že se jedná o prasárnu.

Jakmile byl Vémola ohlášen jako vítěz, O2 arena bučela. Sám však do mikrofonu řekl, že s tím nesouhlasí a že Marpo byl tvrdý jako šutr. Také přiznal, že s ním Marpovy rány dokázaly pořádně otřást a prý se mu i motala hlava. Následně vyzval diváky, aby Marpa namísto bučení podpořili, což se ostatně stalo, jakmile dostal do ruky mikrofon.

Zdroj: Oktagon MMA

Reklama

Bojové sporty

Slova úcty: Procházka je skutečný samuraj a válečník, přiznává Glover Teixeira!

Brazilská legenda Glover Teixeira po tom, co ztratil pás šampiona divize polotěžké váhy UFC, velebí svého přemožitele. Jiří Procházka je dle něj skutečný válečník a samuraj. Souhlasíte s tímto tvrzením?

Publikováno

dne

Brazilská legenda Glover Teixeira po tom, co ztratil pás šampiona divize polotěžké váhy UFC, velebí svého přemožitele. Jiří Procházka je dle něj skutečný válečník a samuraj. Souhlasíte s tímto tvrzením?

Jiří Procházka si ziskem titulu UFC získal respekt mnoha osobností včetně svých soupeřů

Zisk titulu polotěžké váhy největší světové MMA organizace UFC v podání Jiřího Procházky rezonuje světem bojových období i necelý měsíc po památné bitvě. Osobnost českého samuraje udělala dojem na mnohé odborníky a fanoušky.

Slova obdivu a úcty k českému bijci ale padají nezvykle zejména z úst jeho protivníků, kteří odchází z boje s moravským válečníkem z Hostěradic značně pošramoceni na těle i duši.

Jedním z nich je i legendární Brazilec Glover Teixeira, kterému v posledním zápase sebral šampionský opasek. Přestože zkušený veterán ještě pár vteřin před koncem vedl na body, nechal se nakonec uškrtit a obhajoba titulu mu tak doslova protekla mezi prsty.

Je to skutečný samuraj a válečník, obdivuje dovednosti českého borce Glover Teixeira

Kdo by očekával zatrpklost Brazilce, ten by se mýlil. Naopak Teixeira hned po zápase vzdal svému soupeři hold a nyní už vyhlíží s českým borcem odvetu. Glover byl včera 29. června hostem u věhlasného novináře Ariela Helwaniho a na českého bojovníka měl jen slova chvály.

„Jiří je válečník, je to skutečný samuraj,“ řekl v pořadu MMA Hour na adresu Procházky. „Rád bych si to s ním rozdal znovu, protože cítím, že bych mohl vyhrát,“ vyslovil své přání.

„Oba jsme četli tu Knihu pěti kruhů, takže vím, že je opravdu skutečný válečník,“ sdělil. „Byl opravdu dobrý na zemi, v tom hodně potrénoval, bylo sakra těžké ho nějak ukončit,“ odpověděl na otázku Helwaniho, zda jej Procházka něčím překvapil.

Zda bude odveta je čistě na promotérech a situaci v divizi. Dle posledních vyjádření trenéra Procházky Martina Karaivanova to na odvetu mezi oběma borci nevypadá, Dana White ji ale v rozhovoru před pár dny rozhodně nevylučoval.

Zdroj: MMA Hour

Pokračovat ve čtení

Bojové sporty

Oktagon jako Formule 1! V roce 2023 až pět turnajů v Německu a galavečer každých 14 dní?

Oktagon MMA roste minimálně v evropskou organizaci. Na začátku června jsme byli svědky prvního galavečeru v německém Frankfurtu. V příštím roce promotéři chystají až pět zápasů v Německu a turnaje by měli mít častější časovou frekvenci.

Publikováno

dne

Oktagon MMA roste minimálně v evropskou organizaci. Na začátku června jsme byli svědky prvního galavečeru v německém Frankfurtu. V příštím roce promotéři chystají až pět zápasů v Německu a turnaje by měli mít častější časovou frekvenci.

Oktagon se stává evropskou MMA organizací

Největší MMA organizace na domácí scéně roste stejně jako samotný sport závratným tempem. Před lety si asi málokdo dokázal představit, že československá organizace Oktagon vyprodá německou Festhalle ve Frankfurtu.

Stalo se a tamní média byla z příchodu nové organizace do země nadšená. Oktagon každopádně plánuje v dobývání německého trhu pokračovat a chystá navíc velkolepé změny.

Promotér a majitel organizace Ondřej Novotný přišel na rozhovor do redakce iSportu a nastínil v něm možné změny. Organizace zamýšlí expanzi i do jiných zemí a chce zvýšit frekvenci jednotlivých turnajů.

Promotér Ondřej Novotný nastiňuje velkolepé plány

„Jsem spokojenej, jsem až nadšenej, což u mě bývá skoro nevídané,“ odpověděl na Novotný na otázku moderátora iSportu, zda je spokojen s turnajem v Německu. „Samozřejmě dokonalost neexistuje, ale dopadlo toho dost tak, jak mělo,“ neskrýval nadšení z povedené akce u západních sousedů.

„Plánujeme se rozšířit i dál, ale musíme to brát pěkně krok po kroku,“ nastínil možnou expanzi i do dalších zemí Evropy. Letos v říjnu se dočkáme ještě jednoho turnaje ve Frankfurtu, ale příští rok by měl být v tomto ohledu ještě rozmanitější.

V Německu příští rok až pět turnajů, galavečery každých čtrnáct dní!

„Příští rok by mohlo být čtyři až pět turnajů,“ odtajnil velké plány organizace v Německu. „Chtěli bychom být jako Formule 1, ten formát dvaceti víkendů plus mínus za rok je věc, na kterou se můžeš těšit,“ odhalil své přání.

„Ten čtrnáctidenní někdy třítýdenní cyklus s nějakou letní přestávkou je přesně to, co v té Evropě, kam my míříme, by mohli ti lidi unést,“ navnadil fanoušky MMA. „Aby to bylo zkrátka zajímavý, aby to byl svátek,“ doplnil.

Máme se tak opravdu na co těšit a přejeme, aby organizace rostla. S organizací rostou sportovní zážitky, které dávají fanouškům koření jejich koníčku.

Zdroj: iSport, Oktagon

Pokračovat ve čtení

Bojové sporty

Návrat krále! Vrací se Jon Jones, utkat by se měl s Miocicem či Ngannouem

Jeden z nejlepších zápasníků všech dob se vrací! Jon Jones ve své profesionální MMA kariéře prohrál pouze jednou, a to před více než dvanácti lety. Nyní se po více než dvou letech vrací a můžeme se těšit na vskutku zajímavý zápas.

Publikováno

dne

Jeden z nejlepších zápasníků všech dob se vrací! Jon Jones ve své profesionální MMA kariéře prohrál pouze jednou, a to před více než dvanácti lety. Nyní se po více než dvou letech vrací a můžeme se těšit na vskutku zajímavý zápas.

V únoru roku 2020 byl v oktagonu naposledy, tehdy porazil Dominicka Reyese na body, s čímž mnozí nesouhlasili. Jon Jones si ale díky tomu připsal svou 26 výhru.

Následně se chtěl utkat s Francisem Ngannouem a s organizací se rozhádal natolik, že se vzdal svého titulu a přešel do těžké váhy.

Od jeho zápasu uplynulo téměř dva a půl roku a nyní se zdá, že se schyluje k návratu. S informací přišel samotná Dana White, jenž potvrdil, že je připraven na návrat.

“Teď už jen čekáme na soupeře. Bude to šampion Francis Ngannou, který aktuálně řeší operované koleno, a nebo Stipe Miocic. Jsem na to hodně zvědavý, protože osobně věřím na to, že se na vás může zápasová pauza hodně podepsat.

Pořád však platí, že, když dáte stranou všechny ty negativní věci kolem jeho osobního života a podobně, tak je to pořád nejlepší bojovník všech dob, řekl White.

Jonesův přestup do těžké váhy je tak zkompletován a rozhodně je na co se těšit. Třeba se v budoucnu rozhodne vrátit do polotěžké, kde by mu mohl stanout Jiří Procházka.

Zdroj: MMA Shorties

Pokračovat ve čtení

Oblíbené