Spojte se s námi


Ostatní

Na Turné čtyř můstků triumfoval Japonec Kobajaši. V Pekingu bude patřit k hlavním favoritům

Skvělou formu ukázal na právě skončeném Turné čtyř můstků japonský skokan na lyžích Rjoju Kobajaši. Japonec vyhrál v Oberstdorfu, Garmisch-Partenkirchenu a v Bischofshofenu a stal se celkovým vítězem Turné. Češi ani jednou nebodovali.

Publikováno

dne

Skvělou formu ukázal na právě skončeném Turné čtyř můstků japonský skokan na lyžích Rjoju Kobajaši. Japonec vyhrál v Oberstdorfu, Garmisch-Partenkirchenu a v Bischofshofenu a stal se celkovým vítězem Turné. Češi ani jednou nebodovali.

Kobajaši vyhrál prestižní seriál podruhé ve své kariéře. Poprvé se mu to povedlo v roce 2019, kdy dokázal vyhrát všechny čtyři závody. Po letošních třech vítězných závodech měl dobře našlápnuto k prvnímu místu i v tom závěrečném v Bischofshofenu. Vyhrál kvalifikaci, avšak hlavní závod nakonec ovládl Rakušan Huber.

Získat skokanský grandslam, tedy vyhrát všechny čtyři závody, se dosud povedlo jen třem borcům. Poprvé se to povedlo v roce 2002 německému závodníkovi Svenu Hannawaldovi. Až po dlouhých šestnácti letech to dokázal Polák Kamil Stoch, třetím do party je právě Kobajaši.

Historicky nejúspěšnějším skokanem zůstává Fin Janne Ahonnen, jenž dokázal Turné čtyř můstků (dříve Intersport Turné) ovládnout pětkrát.

Z letošních čtyřech závodů se hned dva konaly v rakouském Bischofshofenu. Úterní individuální závod v Innsbrucku byl totiž zrušen kvůli špatným povětrnostním podmínkám.

V Innsbrucku se stihla den předtím odskákat kvalifikace, na hlavní závod už ale nedošlo. Náhradní klání pak proběhlo hned druhý den právě ve 170 kilometrů vzdáleném Bischofshofenu.

Českým skokanům se nedařilo

Českým reprezentantům se v této sezoně nedaří a náladu si nezlepšili ani měsíc před olympiádou. Na Turné si alespoň první kolo závodu zaskákali jen Viktor Polášek v Oberstdorfu a Roman Koudelka v Bischofshofenu. Filip Sakala třikrát vypadl v kvalifikaci a jednou byl diskvalifikován.

Koudelka, který se dostává do formy po operaci kolena, předvedl slušný 135 metrů dlouhý skok v kvalifikaci závěrečného podniku. Do závodu postoupil ze sedmnáctého místa. V něm však výkon z kvalifikace nezopakoval a v KO souboji prohrál s Bulharem Vladimirem Zografským.

Roman Koudelka byl na 57. místě nejlepším Čechem v konečném pořadí letošního Turné čtyř můstků. Šedesátý skončil Viktor Polášek.

Zdroj: Aktuálně, Betarena

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.