Ostatní

Na Turné čtyř můstků triumfoval Japonec Kobajaši. V Pekingu bude patřit k hlavním favoritům

Skvělou formu ukázal na právě skončeném Turné čtyř můstků japonský skokan na lyžích Rjoju Kobajaši. Japonec vyhrál v Oberstdorfu, Garmisch-Partenkirchenu a v Bischofshofenu a stal se celkovým vítězem Turné. Češi ani jednou nebodovali.

Kobajaši vyhrál prestižní seriál podruhé ve své kariéře. Poprvé se mu to povedlo v roce 2019, kdy dokázal vyhrát všechny čtyři závody. Po letošních třech vítězných závodech měl dobře našlápnuto k prvnímu místu i v tom závěrečném v Bischofshofenu. Vyhrál kvalifikaci, avšak hlavní závod nakonec ovládl Rakušan Huber.

Získat skokanský grandslam, tedy vyhrát všechny čtyři závody, se dosud povedlo jen třem borcům. Poprvé se to povedlo v roce 2002 německému závodníkovi Svenu Hannawaldovi. Až po dlouhých šestnácti letech to dokázal Polák Kamil Stoch, třetím do party je právě Kobajaši.

Historicky nejúspěšnějším skokanem zůstává Fin Janne Ahonnen, jenž dokázal Turné čtyř můstků (dříve Intersport Turné) ovládnout pětkrát.

Z letošních čtyřech závodů se hned dva konaly v rakouském Bischofshofenu. Úterní individuální závod v Innsbrucku byl totiž zrušen kvůli špatným povětrnostním podmínkám.

V Innsbrucku se stihla den předtím odskákat kvalifikace, na hlavní závod už ale nedošlo. Náhradní klání pak proběhlo hned druhý den právě ve 170 kilometrů vzdáleném Bischofshofenu.

Českým skokanům se nedařilo

Českým reprezentantům se v této sezoně nedaří a náladu si nezlepšili ani měsíc před olympiádou. Na Turné si alespoň první kolo závodu zaskákali jen Viktor Polášek v Oberstdorfu a Roman Koudelka v Bischofshofenu. Filip Sakala třikrát vypadl v kvalifikaci a jednou byl diskvalifikován.

Koudelka, který se dostává do formy po operaci kolena, předvedl slušný 135 metrů dlouhý skok v kvalifikaci závěrečného podniku. Do závodu postoupil ze sedmnáctého místa. V něm však výkon z kvalifikace nezopakoval a v KO souboji prohrál s Bulharem Vladimirem Zografským.

Roman Koudelka byl na 57. místě nejlepším Čechem v konečném pořadí letošního Turné čtyř můstků. Šedesátý skončil Viktor Polášek.

Zdroj: Aktuálně, Betarena

Juventusu dochází trpělivost s Pogbou. Vedení hledá způsob, jak se fotbalisty co nejdříve zbavit

Paul Pogba se do Juventusu vrátil v létě loňského roku, ale od té doby neodehrál jedinou minutu. Klubu s ním dochází trpělivost a ve hře je možnost rozvázání kontraktu. Možný je i přesun do MLS.

Nad budoucností francouzského fotbalisty v barvách Juventusu visí velký otazník. Pogba se do Itálie vrátil šest let poté, co za 100 milionů liber odešel do Manchesteru United, ale za více jak půl roku neodehrál jedno jediné utkání.

V klubu panuje veliká nespokojenost s jeho přístupem. Pogba nejdříve odmítl jít na operaci zraněného kolena, což výrazně prodloužilo délku léčby.

Fanouškům se zase nelíbí jeho vystupování na sociálních sítích, místo toho, aby se věnoval snaze se co nejdříve vrátit na hřiště.

V současné chvíli Pogba vypadá víc jako influencer než fotbalista a fanoušky unavuje čekání na jeho návrat. Panuje názor, že myslí více sám na sebe než na dobro klubu, což se prokázalo při léčbě jeho zranění.

Operaci odmítl podstoupit, protože cítil, že by to snížilo jeho šanci dostat se na mistrovství světa. Nakonec ji podstoupil, ale ztratil důvěru svých fanoušků a vedení klubu.

Ukončení smlouvy by pro Juventus mohla být velmi nákladná záležitost a v tuto chvíli nejspíš i záležitostí nemožnou. Obě strany by se musely dohodnout a to by se stalo pouze v případě, že si Pogba nalezne klub, který by dokázal splnit jeho platové očekávání.

Vztahy mezi klubem a samotným hráčem nejsou ideální. V klubu panuje přesvědčení, že Pogba narušil harmonii v šatně.

S ohledem na investici, kterou Juventus vynaložil na jeho příchod, bude pro klubovou kasu obrovská úleva, když najde způsob, jak se s Pogbou rozloučit. I přesto, že přicházel jako volný hráč, vyšel jeho podpis na 31 milionů liber a to skrze bonusy pro agenta a hráče samotného.

Francouzský záložník navíc pobírá plat 7 milionů liber ročně.

Zdroj: Dailymail

Basketbal

Olympiakos vs. Anadolu Efes: Preview a tipy na sázení

V rámci 23. kola basketbalové Euroligy nás čeká velmi zajímavý zápas mezi Olympiakosem, který celou soutěž vede, a Anadolu Efes, které jen těsně ztrácí na postupové pozice do play-off. Řekové hrají doma, což jim přidává šance, ale turecký celek má v úmyslu svého soupeře potrápit.

Olympiakos letos v Eurolize předvádí velmi dobré výkony. Z 22 odehraných zápasů dokázal zvítězit v 15 případech a jen sedmkrát prohrál. Díky této bilanci mu patří první místo mezi nejlepšími celky Evropy.

Navíc nyní drží velmi dobrou formu, když se řeckým basketbalistům podařilo zvítězit ve čtyřech zápasech po sobě. Naposledy podlehli ve vyrovnané bitvě Monaku o pouhé čtyři body na začátku ledna.

Anadolu Efes je turecký zástupce v Eurolize a v současné chvíli mu patří devátá pozice. Turkové si připsali po 22 zápasech shodně 11 výher a 11 porážek. Osmé místo, které zaručuje postup do play-off, drží Valenci, která zaznamenala o jedno vítězství více.

Anadolu Efes se ještě donedávna nacházel na příjemnější pozici, avšak špatná forma jej poslala dolů. Z posledních pěti zápasů tento tým totiž zaznamenal pouhé 2 výhry a 3 porážky, zatímco Valencie drží šňůru pěti vítězství.

Co se týče vzájemných zápasů, tak překvapivě lépe je na tom Anadolu Efes. Z posledních pěti zápasů proti Olympiakosu dokázali čtyřikrát zvítězit, jediná výhra Řeků přišla loni, když zvítězili 87:85 po prodloužení.

V letošní sezoně Turkové dokázali Olympiakos porazit 82:71, i když v prvním poločase o několik bodů prohrávali. Skvělý výkon v druhé půli jim však zajistil další úspěch proti tomuto celku.

V odvetě jsou domácí Olympiakos favoritem, avšak hráči Anadolu Efes si uvědomují, že proti tomuto týmu umí hrát. Domácí fanoušci poženou své hráče vpřed, ale to jim opravdu nemusí zajistit vítězství.

Zaměříme se tedy na body v zápase. Oba týmy pravidelně v zápasech dosahují vysokých čísel, co se týče naházených bodů. V minulém zápase Olympiakos proti Anadolu zaznamenali pouze 71 bodů, ale doma předvedou lepší výkon. Oba týmy si připíší alespoň 75 bodů.

Zdroj: Euroliga

Real Madrid odpověděl na výhru svého konkurenta z Barcelony domácí porážkou trápící se Valencie. První branku vstřelil Marco Asensio. Samotnou výhru ale doprovází nepříjemné události.

Bílý balet vstoupil do utkání s Valencií velmi aktivně. V první půli měl dvě vyložené šance španělský záložník Marco Asensio, ve kterých však neuspěl.

Real Madrid se z první branky radoval už minutku před koncem první půle. Po rohovém kopu se prosadil obránce Antonio Rüdiger, ale gól byl kvůli údajnému faulu odvolán. Nebyla to však jediná nepříjemná událost, která fotbalisty Realu potkala.

Ve 36. minutě utkání musel být kvůli zranění střídán stoper Éder Miliato, což způsobilo další vrásky na čele fanoušků Realu Madrid, protože ten se už delší dobu potýká s početnou marodkou.

Nádherné branka Marca Asensia

Bílý balet šel do vedení hned sedm minut po startu druhé půle, kdy se nádhernou ránou prosadil Marco Asensio.

Druhá branka na sebe nenechala dlouho čekat. Tu vstřelil Brazilec Vinícius, který se později stal obětí faulu krajana Paulisty. Ten za zákrok z frustrace viděl zaslouženou červenou kartu.

Faul rozbouřil i dalšího Brazilce Militaa, který se svého spoluhráče zastal a obránci Valencie při odchodu ze hřiště patřičně domluvil.

Ani druhou branku svého oblíbeného klubu si nemohli fanoušci Realu Madrid pořádně užít, protože zanedlouho poté byl ze hřiště stažen kulhající Karim Benzema.

Druhý celek tabulky si vedení proti oslabenému soupeři bez problémů uhlídal do konce utkání a stáhl náskok Barcelony zpět na pět bodů.

Fotbalisté Realu Madrid se pomalu chystají na MS Klubů, kde své první utkání odehrají 8. února. Ještě předtím je čeká jedno utkání v rámci domácí soutěže, kdy se vydají na Mallorcu.

Zdroj: Twitter, La Liga