Spojte se s námi


eSport

Na prvním místě Kevin De Bruyne, Ronaldo uzavírá stovku. Jaký je žebříček hráčů podle Football Manageru 23?

Začátkem týdne vyšla na PC, Xbox a další platformy populární hra z fotbalového prostředí Football Manager 2023. Většina hráčů se dočkala upraveného hodnocení a my se podíváme, jak vypadá žebříček nejlepší stovky z nich.

Publikováno

dne

Začátkem týdne vyšla na PC, Xbox a další platformy populární hra z fotbalového prostředí Football Manager 2023. Většina hráčů se dočkala upraveného hodnocení a my se podíváme, jak vypadá žebříček nejlepší stovky z nich.

Football Manager patří vůbec k nejoblíbenějším hrám ze světa fotbalu a každoročně na jeho vydání čekají tisíce lidí. Podle Miles Jacobsona (jednoho z tvůrců) se v minulém roce prodalo až milion kopií na platformy PC a Mac.

Hra si získala fanoušky především velmi reálnou fotbalovou simulací nabízející značné množství funkcí, jako v reálném životě. Kdo by se totiž nechtěl stát na chvíli manažerem a vést svůj oblíbený klub?

Nový ročník 2023 vyšel 8. listopadu a mnoho hráčů netrpělivě čekalo na vydaná hodnocení světových fotbalistů. Producenti FM23, Sports Interactive, ohodnotili každého na základě jejich aktuální schopnosti (CA – current ability) a jejich potenciálu (PA – potentially ability).

Dohromady daná hodnocení sečetli a fotbalistům byl přidělen rating od hodnot 1 až 200. Nejvýše dosáhl hvězdný Kevin De Bruyne z Manchesteru City, který vede žebříček na prvním místě s hodnocením 189.

Těsně na druhé pozici se nachází Kylian Mbappé, jenž má 188. Následuje ho hvězda Barcelony Robert Lewandowski (186). Poslední držitel Zlatého míče Karim Benzema se musí spokojit až se čtvrtou příčkou.

V první desítce rovněž nalezneme jednoho brankáře a obránce. Sedmý je Thibaut Courtois z Realu Madrid (181) a stejný rating má liverpoolský stoper Virgil van Dijk. První desítku uzavírá kanonýr z PSG Lionel Messi (180).

Naopak marně bychom hledali v top 50 Cristiana Ronalda. Portugalský útočník se nachází až na sté příčce s hodnocením 158. Předběhl ho například Diogo Jota z Liverpoolu, Jose Gaya z Valencie či jeho spoluhráč Casemiro.

Celou stovku pak ve svém článku publikoval britský deník Mirror, přičemž právě tady najdete kompletní přehled nejlepších 100 fotbalistů podle Football Manageru 2023.

Zdroje: Mirror, ESPN, Gamedeveloper

Reklama

eSport

LCK: Kdo vyhraje letní split? T1, zní ze strany týmů

Korejská LCK a letní split se nám blíží. Na tradiční tiskové konferenci před zahájením splitu se novináři také ptali týmů, kdo je favorit.

Publikováno

dne

Korejská LCK a letní split se nám blíží. Na tradiční tiskové konferenci před zahájením splitu se novináři také ptali týmů, kdo je favorit.

Tradiční tiskovka před zahájením ligy svedla dohromady hráče a zástupce jednotlivých týmů. Otázky mířily na jednotlivé aspekty hry, názory na změny po Mid Season Update (patch 13.10), předsedvzetí a mnohé další.

Jednotný názor měli hráči při otázce na změny ve hře, které přišly po MSI. Shodují se na tom, že změny jsou zajímavé a očekávají, že se změní lehce dynamika hry. Zatím dle zápasů v LPL spíš vidíme, že až na drobnosti meta zůstává prakticky stejná. Třeba nás LCK vyvede z omylu během příštího týdne.

Během této tiskovky před zahájením splitu musela padnout i tradiční otázka: Kdo vyhraje LCK? Týmy v této otázce hlasují a jediné pravidlo je, že nesmí zvolit sebe. Následný výsledek byl zcela očekávaný.

Hned sedmička týmů z deseti favorizuje T1. Parta kolem Fakera zaútočí na jedenáctý titul pro tuto nejslavnější organizaci planety.

Dva hlasy obdrželi hráči Gen.G, kteří v poslední době jsou v klíčových zápasech, jakýsi kryptonit pro T1. Jeden hlas obdrželi hráči Dplus KIA, kteří budou chtít napravit páté místo. Ambice a sílu na to tým, rozhodně má. Dplus KIA rozhodně chtějí stát na vrcholu potravního řetezce LCK.

Kdo se stane vítězem letního splitu a kvalifikuje se na domácí mistrovství světa (Worlds)? To začneme zjišťovat od 7. června, kdy ligu zahájí KT Rolster s Hanwhou Life a Dplus KIA vyzvou Liiv Sandbox.

Před startem LCK ještě nachystáme preview, kde si ambice podrobněji rozebereme.

Zdroj: LCK, KORIZON, Ashley Kang Leaguepedia

Pokračovat ve čtení

eSport

LPL: BLG bez problémů zdolali OMG. Weibo Gaming zaskočili šampiony MSI

Další den, další várka LPL. V akci jsme viděli finalisty MSI. Bilibili Gaming vyzvali OMG. Weibo Gaming si vyšlápli v bitvě gigantů na JDG.

Publikováno

dne

Další den, další várka LPL. V akci jsme viděli finalisty MSI. Bilibili Gaming vyzvali OMG. Weibo Gaming si vyšlápli v bitvě gigantů na JDG.

V souboji jarních překvapení BLG jednoznačně lepší

První série dne byla soubojem týmů, které zaskočily svými výkony LPL. OMG si po sezónách trápení mezi play-off a spodkem ligy dokázali proklestit cestu až do elitní čtyřky.

BLG měli podobný příběh, který ale skončil až ve finále MSI. Parta kolem Bina si získala obrovský respekt nejen v lize, ale i na mezinárodní scéně.

Právě topař BLG prožil sérii doslova na houpačce. První zápas byl pro něj a jeho spoluhráče takovou lehkou procházkou. BLG získali velmi rychle vedení a svého soupeře prakticky k ničemu nepustili.

Druhý zápas série byl pro Bina katastrofický. Se svým Gragasem dokázal přispět svému soupeři pěti úmrtími. I když jeho spoluhráči dominovali stejným způsobem jako v prvním zápase, OMG se díky těmto smrtím, dokázali dostat do zápasu. Zápas se nakonec strhl ve velké drama, které ale nakonec finalista LPL zvládl.

BLG berou první výhru s čistým výsledkem 2-0 a uvidíme, zda se podobné výkony, budou v dalších zápasech opakovat. Pro OMG tato série, dává spoustu věcí k zamyšlení a nápravě, do dalších zápasů.

Bitva gigantů nebývale snadná pro Weibo Gaming

Druhá série dne byla o trochu jinačí váhová kategorie. Střetly se pravděpodobně dvě nejhvězdnější sestavy LPL. Weibo Gaming po katastrofickém jaru změnili trenéra. Easyhoona nahradil jeden z nejlepších koučů současnosti – Daeny. Naopak JDG po dominanci na MSI byli pasováni do role nejlepšího týmu současnosti.

Střet gigantů bedlivě sledovala vyprodaná hala a desítky tisíc diváků napříč streamy. Weibo, které mělo výkony jako na houpačce během jara, najednou s novým trenérem našlo ztracenou sílu. A to takovou, kterou si snad všichni přáli.

Weibo bylo všude o krok dříve a JDG působili, že mají stále pomistrovskou kocovinu. TheShy předváděl skvělé výkony proti 369. Rookie dokázal značně anulovat Knighta a největší překvapení série jsme mohli vidět v jungli.

Nová posila Weiba WeiWei dostal v této sérii příležitost před legendou Karsou, který se připravuje na Asijské hry. Wei, který dlouhé roky hrál za Suning nebo Bilibili Gaming, ukázal, že se nebojí přímého hození do vody. Jeho pohyb po mapě a příprava situací pro spoluhráče byl\ klíčovým elementem série.

I když JDG dokázali ve druhé hře série začít konečně hrát pořádně, rozjeté Weibo si došlo nakonec pro velké vítězství. Očekávaly se tři hry a nakonec byly jen dvě a víceméně dominantní ze strany Weiba. JDG se po této prohře musí velmi rychle oklepat. V sobotu na ně čeká další papírový gigant – LNG.

Zdroj: LPL, Onivia

Pokračovat ve čtení

eSport

LPL: Snadná výhra pro RNG. Bitva favoritů pro LNG

Třetí den letního splitu LPL nám poprvé ukázal týmy, které mohou do souboje o titul promluvit. Zároveň jsme poprvé viděli RNG v jejich nové sestavě.

Publikováno

dne

Třetí den letního splitu LPL nám poprvé ukázal týmy, které mohou do souboje o titul promluvit. Zároveň jsme poprvé viděli RNG v jejich nové sestavě.

RNG přišli o největší hvězdy, přesto získali pohodlnou výhru nad Rare Atom

Ostře sledovaným týmem pro letní split byli rozhodně RNG. Legendární organizace ztratila před jarním splitem své největší hvězdy. Rozkol v týmu vyústil v odchod Angela, GALY a Minga. Otázka však zněla, zda budou RNG oslabeni, nebo s novými posilami dosáhnou na dobré příčky.

Rare Atom rozhodně proti navenek oslabeným RNG měli určitou šanci. Tým v poslední době má občasné výkyvy směrem nahoru a sedne-li mu i meta, umí hodně překvapit. S tímto cílem hráči Atomu možná i šli do této série.

První zápas série tomu odpovídal. Atom hrál velmi vyrovnanou partii a dlouho trvalo RNG najít společnou řeč a cestu k vítěžství. Po půl hodině hry se nakonec favoritovi podařilo najít způsob, jak otevřít bázi soupeře.

Druhá hra dala prostor náhradě za GALU. Marksman LP, který si s GALOU prohodil týmy (LP přešel z LNG do RNG a GALA šel opačným směrem – pozn. autora), předvedl, že je v herní pohodě. Se svým Apheliem vytvořil svému soupeři příjemné peklo, které dovedlo RNG k výhře 2-0.

První bitva favoritů letního splitu

Jeden z velkých zápasů tohoto týdne byl souboj mezi LNG Esports a Top Esports. LNG po zisku GALY z RNG značně posílili. TOP Esports chtěli naopak rozehrát lepší part své sezóny než osmé místo z jarní části.

Hvězdné souboje na midu a botu slibovaly opravdovou bitvu, dvou velkých týmů. Souboj Scouta s Rookiem nebo GALA a JackeyLove vždy provázely vypjaté momenty. Pozornost vzhledem k botcentrické metě, která do značné míry po MSI zůstala, byla víc upředena právě na souboj GALA proti JackeyLovovi.

Série oproti ostatním, co jsme dosud viděli, byla zárukou kvality. LNG do série vstoupili lépe a drželi na uzdě hvězdný celek TOP Esports. I když se Rookie snažil svému týmu značně pomoct, nemohl odvrátit zisk první hry pro LNG.

Do druhé hry hráči TOP Esports doslova vlétli a velmi rychle zametli s jakýmikoliv nadějemi LNG na rychlou výhru v sérii. Třetí zápas série už byl mnohem vyrovnanější a opatrnější. TOP Esports si sice postupně budovali menší výhodu. GALA začal tropit menší chyby a soupeř vše potrestal.

Jenže LNG dokázali udržet svého soupeře na dostřel a zároveň pomohli svému marksmanovi se dostat do zápasu. Hra relativně chudá na killy tak nakonec skončila k třiceti minutám, výhrou LNG 2-1. LNG si tak připisují cenné vítězství, které jim může v konečném zúčtování hodně pomoct.

Zdroj: LPL, Onivia

Pokračovat ve čtení

Oblíbené