Spojte se s námi


Tenis

Na okruhu ITF už není co dokazovat, osm titulů z osmi finálových účastí. Nyní čeká na Fruhvirtovou velká výzva mezi dospělými

Brenda Fruhvirtová je stále 15 letá hráčka, která neustále udivuje celý tenisový svět. S lehkou nadsázkou lze řici, že každým dnem překonává už jen své vlastní rekordy. Někteří odborníci se shodují, že je čas se posunout dál a ten čas nástává právě teď.

Publikováno

dne

Brenda Fruhvirtová je stále 15letá hráčka, která neustále udivuje celý tenisový svět. S lehkou nadsázkou lze řici, že každým dnem překonává už jen své vlastní rekordy. Někteří odborníci se shodují, že je čas se posunout dál a ten čas nástává právě teď.

Letos startovala mladší ze zázračných sester na dvanácti ITF podnicích kategorie W25. Zde je turnaj dotován 25 tisíci dolarů a vítězka do žebříčku získává 50 bodů.

Z dvanácti přihlášení se Brenda probojovala 8x do finále a pokaždé z toho byl titul! Ten poslední získala v neděli 23. října v italské Santa Margheritě.

Soupeřkou byla Švýcarka In-Albonová. Do hry se však moc nedostala. Finále bylo naprosto jednoznačná záležitost, když soupeřka Brendy získala jeden jediný game a za svůj servis Češka prohrála pouhé 4 míče!

Brenda vzhledem ke svému věku nemá úplně neomezené možnosti účasti na dospělých turnajích. Přesto celková bilance činí už 62 odehraných zápasů, z toho 54 vítězně.

V listopadu bude mladičká Češka čelit velké výzvě. Čeká ji totiž turné po Jižní Americe, kde se chystá přihlásit na 3 podniky kategorie WTA125, tedy turnaje s dotací 125 tisíc dolarů a kde vítězka připisuje 160 bodů. 

A tam budou čekat už podstatně těžší a výše postavené soupeřky. Jako první zástávka na programu bude město Colina, v Chile. Zde už je přihlášená např. Kristina Mladenovičová, nebo Danka Koviničová.

Druhý turnaj v pořadí bude hostit Argentina a třetí sousední Uruguay. Že přechod na velké podniky není vůbec jednoduchý okusila Brenda na vlastní kůži i během letošní sezony.

V únoru sice zvládla kvalifikaci v mexické Guadalajaře, ale v hlavní části nezvládla Brenda hned úvodní kolo. Pravda, tou dobou jí bylo dokonce 14 let, a je třeba na to přihlížet.

Poměrně velká očekávání byla nastavena také směrem k juniorskému Frech Open na přelomu května a června, ani tam ale Brenda nezvládla projít přes úvodní kolo.

Od té doby však nasbírala nejen spoustu titulů, ale také zkušeností. Celý svět, včetně nás, je zvědavý jak se s tím zvládne Brenda popasovat a kolik bodů z toho bude.

Díky letošním neskutečným výsledkům je Brenda aktuálně už na 135. pozici žebříčku a pokud se podaří nějaké body nasbírat i na konci roku, existuje poměrně slušná šance přímé účasti na Australian Open přístí rok. Držíme palce!

Zdroj: WTA, Aktuálně

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.