Spojte se s námi


Zimní sporty

Na dně jsem právě teď, ale zvládnu to, říká se slzami v očích Markéta Davidová

Biatlonistka Markéta Davidová nechala nahlédnout fanoušky do zákulisí své sportovní disciplíny. Ve snímku natočeném ve spolupráci s jejím partnerem, společností Red Bull, se svěřila i se svými niterními pocity. Trápí ji, že lidé často berou sportovce jako stroje.

Publikováno

dne

Biatlonistka Markéta Davidová nechala nahlédnout fanoušky do zákulisí své sportovní disciplíny. Ve snímku natočeném ve spolupráci s jejím partnerem, společností Red Bull, se svěřila i se svými niterními pocity. Trápí ji, že lidé často berou sportovce jako stroje.

Nádherné přírodní scenérie, prosluněné hory, křišťálově bílý sníh. Leckterý fanoušek u televizních obrazovek profesionálním lyžařům závidí. Jezdí si po horách, užívají si slávu a jsou šťastní, napadne mnohého diváka při pohledu na usmívající se sportovce. Často ho ani nenapadne, že takový sportovec má stejné starosti jako on, a že ne vždy je všechno tak idylické, jak na první pohled vypadá.

Své o tom ví také nejúspěšnější česká biatlonistka současnosti Markéta Davidová. Za každým úspěchem v závodě stojí velká tréninková dřina. „Tréninky jsou jako každé jiné zaměstnání. Jsou taková nutná povinnost. Někdy jsou i zábavné, jindy mě zase baví méně. V létě se člověk těší na zimu, až začne závodit, v zimě si zase občas říkám, že bych radši trénovala,“ usmívá se v klipu pro Red Bull Davidová.

Sportovní příznivci znají Markétu Davidovou jako usměvavou dívku s věčně dobrou náladou. Někdy se závod nepovede a úsměv z tváře Markéty Davidové na chvíli zmizí, jinak ji ale diváci vnímají jako věčného smíška. I pětadvacetiletá reprezentantka však má své bolístky a potřebuje se vypovídat.

Ne všechno je tak idylické, jak vypadá

„Lidé si často myslí, že závodíme jen pro ně. Dávají nám sežrat, když se závod nepovede a oni z toho mají zkažený celý den. I my jsme ale jenom lidé a také já mám špatnou náladu, když blbě závodím. Musím s tím bojovat jako každý,“ svěřuje se Davidová.

Někdy vychází všechno, jindy se zase nedaří nic. Podobné pocity zažívají všichni, i sportovci, říká v nahrávce biatlonová reprezentantka. Tíží ji například i to, že už dva roky nebyla na Vánoce s rodinou a lidé by si podle ní měli vážit, když mohou být o svátcích se svými nejbližšími.

Biatlonistka přiznává, že občas nemůže dál a cítí se na dně. „Přistihli jste mě právě teď. Ještě jsem se od toho dna moc neodrazila,“ přiznává ve videoklipu se slzami v očích Markéta Davidová. Ví ale, že svět se nehroutí. „Určitě mě to posune. Musíme to zvládnout a vždycky to nakonec zvládneme. Tak jako jiné věci v životě, nejde jen o biatlon,“ věří česká reprezentantka.

Biatlon by si vybrala znovu

Ráda relaxuje u zvířat. V roce 2019 byla rodačka z Jablonce nad Nisou přijata na šestiletý obor na Fakultě veterinárního lékařství Veterinární a farmaceutické univerzity v Brně. A už nyní má jasno, čemu by se chtěla věnovat po skončení biatlonové kariéry.

Rozhodně ale nelituje, že se dala na vrcholový sport a kdyby mohla vrátit čas zpátky, vybrala by si Markéta Davidová biatlon znovu. Uvědomuje si, že jí mnohé dal. „Především skvělé kamarády. To je asi to nejcennější. Kromě toho mi dal pracovitost, sebekázeň a vytrvalost. Všechno se snažím dotáhnout do konce. Největším zážitkem pro mě je, když znělá česká hymna při mistrovství světa. Chtěla bych to zažít znovu,“ uzavírá úspěšná mladá dáma.

Zdroj: Red Bull, Wikipedia

Reklama

Zimní sporty

Gabriela Soukalová: Žena, která v Česku zpopularizovala biatlon

Jestli má někdo zásluhu na tom, jak populární je momentálně v České republice biatlon, je jím rozhodně Gabriela Koukalová. Žena, která měla skvělé sportovní výsledky, dokázala vyhrát Velký křišťálový glóbus, ale i ta, která svým koncem výrazně rozvířila vody v zákulisí tohoto sportu.

Publikováno

dne

Od

Jestli má někdo zásluhu na tom, jak populární je momentálně v České republice biatlon, je jím rozhodně Gabriela Soukalová. Žena, která měla skvělé sportovní výsledky, dokázala vyhrát Velký křišťálový glóbus, ale i ta, která svým koncem výrazně rozvířila vody v zákulisí tohoto sportu.

Soukalová byla už odmala na lyžích

Gabriela Soukalová, se narodila 1. listopadu 1989 v Jablonci nad Nisou do sportovní rodiny. Její matka se vrcholově věnovala běhu na lyžích, vlastní dokonce stříbrnou medaili ze zimních olympijských her, otec pak byl trenérem. V rodičích tak měla skvělé základy do její budoucí kariéry.

Lyžování se Soukalová věnovala odmala, k biatlonu však přešla až v deváté třídě. Díky skvělému zázemí ji rodiče trénovali individuálně až do roku 2012, kdy začala sbírat lepší výsledky v biatlonovém Světovém poháru.

Poprvé o sobě dala Soukalová naplno vědět v roce 2009, kdy na mistrovství světa v Canmore získala zlatou medaili ze štafetového závodu. O rok později si pak vysloužila i pozvánku do ženského týmu, přičemž se hned zúčastnila i zimních olympijských her ve Vancouveru, kde nasbírala cenné zkušenosti.

Úspěchy přišly s novým trenérem

Zlomovým rokem byl rok 2012, kdy Soukalová skončila s individuálními tréninky rodičů a začal ji naplno koučovat trenér Jindřich Šikola. Hned s ním přišly první úspěchy.

O tom, že má Česko v týmu unikátní biatlonistku, se fanoušci mohli poprvé přesvědčit na závodech Světového poháru v Pokljuce. 14. prosince ovládla sprint a získala první zlato ze závodu Světového poháru. U toho však nezůstalo, když o den později si dojela pro stříbro ze stíhačky a ze závěrečného masáku brala bronz.

Za zmínku stojí ještě zastávka v ruském Chanty-Mansijsku, kde Soukalová brala fantastická tři zlata. Tyto výsledky ji pak vystřelily na konečné šesté místo v pořadí Světového poháru.

Od té doby začala Soukalová sbírat medaile ve velkém stylu. Celkově má na kontě 23 vítězství v závodech Světového poháru, přičemž na stupních vítězů se dohromady ocitla v 54 případech.

K tomu je ještě potřeba přičíst 6 medailí ze závodů v rámci mistrovství světa. Největším sportovním úspěchem Soukalové však je zisk Velkého křišťálového glóbu v sezóně 2015/2016 za nejlepší biatlonistku světa.

Kromě Vancouveru se Gabriela Soukalová zúčastnila i olympijských her v Soči. I když zde nezískala zlato, musela se spokojit s dvěma stříbrnými medailemi za smíšenou štafetu a závod s hromadným startem. Vinou zranění pak na žádné olympiádě už Soukalová nenastoupila.

Vážné zranění znamenalo konec kariéry

Poslední povedenou sezónu Soukalová absolvovala v letech 2016 a 2017. 3 medaile ze světového šampionátu, 5 triumfů v závodech Světového poháru a zisk dvou malých glóbů mluví za vše. Navíc se Soukalová stala Sportovcem roku v kategorii jednotlivců. Bohužel nikdo netušil, že to byla tečka za kariérou nejúspěšnější české biatlonistky.

Letní přípravu nemohla totiž Soukalová absolvovat v plné zátěži kvůli chronickému přetížení achillovek a problémům s lýtkovými svaly. Úvodních závodů se Soukalová neúčastnila, záhy pak překvapivě oznámila, že vynechá celou sezónu včetně olympijských her.

Soukalová se rozhodla vynechat i následující sezónu, v létě 2019 pak nenašla další síly pokračovat a oznámila konec kariéry. Vleklé zranění tak nakonec ukončilo její kariéru.

Popularitu Soukalové značně ovlivnil vztah i ukončení kariéry

Je potřeba říct, že v dobách největší slávy byla Gabriela Soukalová v Česku velmi oblíbenou sportovkyní. Její popularitu však ovlivnily dvě zásadní věci.

První z nich byl vztah s badmintonistou Petrem Koukalem, kterého si také v roce 2016 vzala. Manželství ale dlouho nevydrželo a o čtyři roky později se s Koukalem rozvedla.

Druhou věcí je styl, jakým ukončila svou profesionální kariéru. Po jejím konci vydala knihu Jiná, ve které se tvrdě opřela do týmových kolegyň a českých trenérů. Za tuto knihu také sklidila od nemalé části české veřejnosti tvrdou kritiku.

Zdroje: Osobnosti, Livesport

Pokračovat ve čtení

Bojové sporty

Žebříček 10 nejkrásnějších sportovkyň na světě! Převládají tenistky, ale nechybí fotbalistka ani hokejistka

Na světě nalezneme spoustu pěkných a zároveň talentovaných sportovkyň. Z tohoto důvodu se tak naskýtá otázka, zda muži ženský sport sledují kvůli sportu samotnému, nebo kvůli ženské kráse a atraktivitě. Pojďme se společně podívat na deset nejhezčích sportovkyň na světě.

Publikováno

dne

Na světě nalezneme spoustu pěkných a zároveň talentovaných sportovkyň. Z tohoto důvodu se tak naskýtá otázka, zda muži ženský sport sledují kvůli sportu samotnému, nebo kvůli ženské kráse a atraktivitě. Pojďme se společně podívat na deset nejhezčích sportovkyň na světě.

10. Anastasia Luppova
Anastazia Luppova pochází z Ruska a věnuje se kulečníku. Narodila se 26. června v roce 1985. Dvakrát se stala mistryní Evropy a několikrát zvítězila na soutěžích konajících se v Rusku, také v roce 2009 zvítězila v soutěži Miss Billiard.

9. Emma Raducanu
Britská tenistka s čínsko-rumunskými rodiči, která se ve svých 19 letech těší velké přízni fanoušků. Na US Open v roce 2021 jako první tenist(k)a v historii vyhrála grandslamovou dvouhru z pozice kvalifikanta. Spoustu příznivců posbírala i díky svému půvabu.

8. Eugenie Bouchard
Kanadská tenistka Eugenie Bouchard patří k nejhezčím ženám ve světě tenisu. Během své kariéry se jí nepodařilo zvítězit na žádném grandslamu, ale svou krásou si získala velké množství fanoušků.

7. Ellen Hoog
Jako další sportovkyni zde máme nizozemskou hráčku pozemního hokeje. Jedná se o Ellen Hoog, která se narodila 26. března 1986. S národním týmem získala dvě zlaté medaile na mistrovství světa a dvě zlaté medaile z olympijských her.

6. Brittney Palmer
Brittney Palmer se narodila 24. června v roce 1987. Jde o americkou modelku, umělkyni a ring girl. Ve světě bojových sportů byla několikrát zvolena nejkrásnější a zároveň nejžhavější ženou v MMA.

5. Alana Blanchard
Jako další krásku zde máme americkou surfařku Alanu Blanchard, která se narodila 5. března 1990. Kromě surfování se také věnuje modelingu a vede vlastní televizní pořad. Vyhrála několik národních a mezinárodních soutěží v surfování.

4. Lindsey Caroline Vonn
Lindsey Vonn je nejúspěšnější americkou lyžařkou, která zvítězila čtyřikrát na Světovém šampionátu a získala zlatou a dvě bronzové olympijské medaile. Narodila se 18. října v roce 1984.

3. Alex Morgan
Protože fotbal je nejsledovanějším sportem na světě, tak zde nemůže chybět zastoupení fotbalistky. Třetí místo připadá americké fotbalistce Alex Morgan, která se narodila 2. července roku 1989. Získala ocenění americké sportovkyně roku a také se stala světovou hráčkou FIFA. S národním týmem získala zlato na olympiádě.

2. Ana Ivanovič
Srbská tenistka Ana Ivanovič prožila povedenou kariéru. Narodila se 6. listopadu v roce 1987. Během svého působení v tenisovém světě získala 13 titulů a jeden grandslamový titul. Jednu chvíli byla i světovou tenisovou jedničkou.

1. Maria Sharapova
Ruská tenistka Maria Sharapova prožila povedenou tenisovou kariéru, během které získala několik titulů. Celek získala 36 titulů a rovnou 4 byly grandslamy. Navíc od nás získává titul nejkrásnější sportovkyně na světě. Narodila se 19. dubna v roce 1987. Svou kariéru musela ukončit ve 32 letech, protože ji sužovala zranění.

Zdroj: Reckontalk, Sportingfree, Instagram

Pokračovat ve čtení

Zimní sporty

Ester Ledecká hodnotí uplynulou sezónu jako nejúspěšnější v kariéře

Česká lyžařka a snowboardistka Ester Ledecká hodnotí uplynulou sezónu jako nejúspěšnější ve své kariéře. Ledecká získala na olympijských hrách na snowboardu zlato z paralelního obřího slalomu, dále pak brala pět medailí ze závodů Světového poháru.

Publikováno

dne

Od

Česká lyžařka a snowboardistka Ester Ledecká hodnotí uplynulou sezónu jako nejúspěšnější ve své kariéře. Ledecká získala na olympijských hrách na snowboardu zlato z paralelního obřího slalomu, dále pak brala pět medailí ze závodů Světového poháru.

Ester Ledecká má za sebou povedené olympijské hry v Pekingu, kde dokázala ovládnout paralelní obří slalom na snowboardu. Daleko nebyla ani od zisku cenného kovu na lyžích, nicméně nakonec se česká závodnice musela spokojit se čtvrtým místem.

České obojživelnci se dařilo také ve Světovém poháru, kde skončila hned pětkrát na stupních výsledků. Se svými výkony tak musí být Ledecká maximálně spokojena.

„Mám obrovskou radost z celé sezony. Myslím, že byla zatím nejúspěšnější, zajela jsem nejvícekrát na bedně na lyžích a snowboardu, do toho jsem vyhrála olympiádu,“ uvedla dle ČTK Ester Ledecká.

Ester Ledeckou tak čeká od závodů zasloužený odpočinek, po sezóně se však nudit v žádném případě nebude.

Na začátku dubna by měla testovat nové lyže pro rychlostní disciplíny, ve zbytku času ji čeká dohánění studijních povinností. „Práce bude pořád dost,“ dodala v dobré náladě Ledecká.

V přestávce se rovněž bude řešit otázka složení realizačního týmu pro příští sezónu. Zatím to vypadá, že zůstane nezměněn včetně italského odborníka Franze Gampera. „Vypadá to, že se mnou bude spolupracovat i další rok, takže to je skvělé,“ uzavřela Ester Ledecká.

Zdroj: ČTK, Livesport

Pokračovat ve čtení

Oblíbené