Spojte se s námi


Extraliga

Na co všechno se dá v hokeji sázet?

Lední hokej je pro sázkaře jeden z nejoblíbenějších sportů. Například na rozdíl od fotbalu v něm padá více gólů a rychleji se mění průběh zápasu, což je často pro sportovní fanoušky atraktivnější podívaná. Velmi populární jsou také live sázky, kdy se dá na náhlou změnu průběhu utkání reagovat.

Publikováno

dne

Lední hokej je pro sázkaře jeden z nejoblíbenějších sportů. Například na rozdíl od fotbalu v něm padá více gólů a rychleji se mění průběh zápasu, což je často pro sportovní fanoušky atraktivnější podívaná. Velmi populární jsou také live sázky, kdy se dá na náhlou změnu průběhu utkání reagovat. Sázet se dá v hokeji prakticky na cokoliv. Od klasické sázky na vítěze duelu, až po počet využitých přesilovek.

Je mnoho ukazatelů, podle kterých se dá na hokej sázet. Tou základní je postavení týmu v tabulce nebo současná forma. Není na škodu si taky v případě dvou týmů zkontrolovat jejich vzájemnou bilanci z posledního období, ta může leccos o vítězi konkrétního utkání napovědět, stejně tak aktuální forma nebo jak si vedl konkrétní tým v posledním období.

KLASICKÁ SÁZKA NA VÍTĚZE

Jak začít s online sázením? Klikněte ZDE a projděte si rady a tipy krok za krokem

V tomto případě se jedná asi o nejoblíbenější druh sázky, zároveň ten nejjednodušší. Pokud máte v merku základní, výše uvedené informace, není nic jednoduššího, než si zkrátka tipnout vítěze. Na zmíněných faktorech jsou také uvedené kurzy na jednotlivé týmy.

Pokud však vidíte duel, jenž nemá favorita, klidně se nebojte dát remízu. Kurz na remízy jsou v drtivé většině vyšší, čímž se vám výhra více násobí. Tyhle sázky se počítají jen pro základní hrací dobu, která je v hokeji vždy 60 minut.

Vsadit však můžete taky buďto na neprohnu domácího celku nebo neprohnu hostů. To znamená, budete-li sázet na domácí tým, výhru berete v případě že váš tým vyhraje, ale také když bude po 60 minutách svítit na ukazateli skóre nerozhodný stav. Musíte se však smířit s tím, že tyto kurzy jsou zpravidla vždy nižší, jelikož se jedná o méně riskantní sázku.

Pak je ještě další oblíbený způsob sázky na vítěze a to do rozhodnutí. To znamená, že věříte domácímu týmu, ale tušíte, že dospěje k výhře třeba až v prodloužení či po případných samostatných nájezdech. I tady je však hodnota kurzu nižší.

Jak už jsme zmínili, na hokej se dá sázet na daleko více věcí. Konkrétně sázková kancelář Tipsport nabízí mnohdy až desítky dalších možností. Podívejme se na ty základní a nejoblíbenější.

Góly

Velmi často se stává, že tyto doplňkové disciplíny sázkařům nabízejí mnohdy daleko lukrativnější a lákavější kurzy. Jednou z možností je vsadit na počet branek. A to jak celkový počet branek v utkání, tak konkrétně na jeden tým. Samozřejmě jde v těchto případech vsadit horní a spodní hranice gólů, které očekáváte, že v daném utkání padnou.

U přesné sázky se uvádí např. +4.5 gólů za zápas nebo -4,5 gólů za zápas. Vsadíte-li +4,5 gólů na zápas, berete výhru v případě, že padne 5 a více gólů. Pokud padnou jen 4 branky, přicházíte o možnou výhru.

Také můžete vsadit např. +4 nebo -4. Tahle sázka je však zapeklitější. Stane-li se, že v utkání padnou přesně 4 branky, nevyhráváte, ale ani neprohráváte. V takovém případě se kurz z tiketu maže.

Můžete dále vsadit například na to, kolik gólů vstřelí každý tým v jednom utkání, přesný celkový počet gólů v zápase, jaký bude gólový náskok vítěze či poraženého v jednotlivém zápase nebo jestli dají oba týmy v jedné třetině alespoň jednu branku.

Výhry a góly jdou také kombinovat. Můžete vsadit vítěze utkání plus přesný počet gólů. Nebo případně vítěze zápasu a k tomu tým, který dá v utkání gól jako první. Ve všech těchto případech je většina kurzů vyšší, než u klasické sázky na vítěze utkání.

Třetiny

Oblíbenou disciplínou je také sázení na jednotlivé třetiny. Můžete vsadit nejen to, kdo vyhraje konkrétní jednu ze tří třetin, ale také to, kolik v ní padne gólů. Jako příklad uvedeme první třetinu. Na Tipsportu se tyhle sázky jmenují takhle:

 • Výsledek 1. třetiny
 • Počet gólů v 1. třetině
 • Počet gólů týmu v 1. třetině
 • Výsledek 1. třetiny bez remízy
 • Každý tým dá v 1. třetině
 • Počet gólů v 1. třetině (přesně)
 • Ve které třetině padne nejvíce gólů
 • Přesný výsledky 1. třetiny

U většiny sázek můžete pochopitelně tipovat každou třetinu zvlášť.

Střelci

Sázení na jednotlivé střelce je mezi sázkaři další velmi oblíbená disciplína. Tady je to jednoduché. Vyberete si konkrétního hráče z nabídky, kterou sázková kancelář nabízí a vsadíte si, že tento konkrétní hráč dá v utkání gól.

I tady se dá ale více kombinovat. Můžete si vsadit na:

 • Střelce a výsledek zápasu
 • Střelce a počet gólů v zápasu
 • Počet kanadských bodů hráčů v zápasu včetně prodloužení
 • Počet gólů obránců v zápasu včetně prodloužení

Vyloučení a další sázky

Dále si můžete vsadit na další detaily, nabídka těchto kurzů už však není pravidelně u všech zápasů. Většinou to bývá tak, že čím víc atraktivnější zápas, tím více možností sázek. Mezi ty doplňkové patří například:

 • Počet dvouminutových trestů v zápasu
 • Počet trestných střílení v zápasu
 • V zápasu bude vstřelen gól do prázdné branky
 • V zápasu bude vstřelen gól v oslabení
 • Počet využitých přesilových her v zápasu
 • Kdo bude mít více střel na branku
 • Celkový počet střel na branku v zápasu
 • Počet střel konkrétního týmu v zápasu
 • Počet střel konkrétního hráče v zápasu
 • A další… 

LIVE SÁZKY

Většina sázkových kanceláří dále nabízí tzv. Live sázky. Už podle názvu víme, že se jedná o živé sázky. Tady jde o to, rychle a pokud možno přesně reagovat na vývoj zápasu. K těmto sázkám konkrétně Tipsport nabízí živé streamy, poblíž kterých jsou rozepsány kurzy, jenž se v podstatě celý průběh utkání mění v závislosti na vývoji hry.

I tady lze samozřejmě vsadit na celkového vítěze utkání, jen v závislosti na průběžném výsledku a odehraném čase se budou kurzy někdy až diametrálně měnit. Tým, který bude prohrávat 0:2, má samozřejmě daleko větší kurz, neboť předpoklad, že utkání vyhraje, je daleko menší než před úvodním vhazováním.

V podstatě se dá vsadit na všechno, jako u klasické sázky ještě před zahájením zápasu. Jako bonus si však můžete vsadit, který tým bude dalším, kdo bude v utkání skórovat. Reagovat na vývoj utkání je pro tipéry skutečně velmi zábavná disciplína.

STATISTIKY JAKO VÝTEČNÝ POMOCNÍK

Pro sázkaře jsou statistiky základním stavebním kamenem sázení. Nějaké statistiky nabízí také Tipsport, ale pokud sázíte třeba na Tipsport Extraligu, nejlepší a nejpřehlednější centrum statistik má hokej.cz. Součástí bohaté databáze jsou jak týmové, tak individuální statistiky.

Individuální statistiky:

 • Kanadské bodování
 • Vyloučení
 • Čas na ledě
 • Vhazování
 • Tresty
 • Statistiky brankářů
 • Hity a bloky
 • A další…

Týmové statistiky:

 • Pořadí týmů a získané body
 • Počet výher, proher, remíz
 • Využití přesilových her
 • Úspěšnost ubráněných oslabení
 • Vstřelené a obdržené góly ve všech situacích
 • Vstřelené a obdržené góly při hře bez brankáře
 • Úspěšnost nájezdů
 • Trestné minuty
 • A další…

Pečlivá studie všech těchto statistik vede k tomu, abyste si udělali přesnější obrázek a lépe odhadli, kdo má větší šanci na výhru nebo na vstřelení gólu. Velmi šikovnou pomůckou jsou také analytická data, jenž porovnávají všechny týmy v konkrétních situacích na jednom místě.

INSTINKT JAKO SILNÁ ZBRAŇ

Pak je tady ale vlastnost, která v číslech nastudovat nejde a tou je váš instinkt. Velmi často se ve všech sportech stává, že statistiky jsou jen čísla. Prakticky dávají dohromady nějaký historický obrázek, ale nedokáží s přesností předpovědět budoucnost.

V takovém případě musíte předpokládat, co je jen statisticky podložená předpověď a jaká bude naopak realita. V hokeji se často stává, že si vítězství připíše na své konto outsider nebo-li papírově slabší tým. Kurz na tento tým může být někdy až nečekaně vysoký. 

Je už jen na vás, jestli se vysokým kurzem necháte jen zlákat pro možnou větší výhru, nebo máte v sobě ten správný instinkt a dokážete odhadnout události dopředu. Tuhle vlastnost mají většinou jen ti opravdu největší sportovní nadšenci. A nebo zkrátka musíte mít i trochu toho štěstí, které chtě nechtě hraje při sázení rovněž zásadní roli.

Reklama

Extraliga

Solidní posila pro Vítkovice! Do Ridery míří francouzský reprezentant se zkušenostmi z Finska a extraligy

Klub HC Vítkovice Ridera v odpoledních středečních hodinách na svém webu oficiálně oznámil novou posilu. Tou se stal francouzský reprezentant Valentin Claireaux, jenž má zkušenosti z reprezentace, finské, švýcarské, ale i naší hokejové nejvyšší soutěže. Co o nové posile řekl sportovní ředitel Vítkovic Roman Šimíček?

Publikováno

dne

Klub HC Vítkovice Ridera v odpoledních středečních hodinách na svém webu oficiálně oznámil novou posilu. Tou se stal francouzský reprezentant Valentin Claireaux, jenž má zkušenosti z reprezentace, finské, švýcarské, ale i naší hokejové nejvyšší soutěže. Co o nové posile řekl sportovní ředitel Vítkovic Roman Šimíček?

Solidní posila pro Vítkovice, která zaplní mezery v kádru a dodá ostravskému klubu potřebnou dávku zkušenosti. Přesně takto lze označit přestup Valentina Claireauxe z francouzského Rouenu do Vítkovic.

Tohoto hokejistu přitom fanoušci českého hokeje už znát mohou. Reprezentant a asistent kapitána Francie na nedávno uplynulém světovém šampionátu v Tampere a Rize působil v rámci své kariéry mimo jiné také v Tipsport Extralize.

Claireaux s hokejem začal ve francouzském klubu Amiens, poté se přesunul do Finska, konkrétně do Lukko Raumy, odkud pro sezónu 2018/19 zamířil týmu Sport Vaasa.

V následujících čtyřech sezónách vystřídal kromě švýcarského Klotenu také tři české kluby – Pardubice, Mladou Boleslav a Zlín.

A právě od tama se v ročníku 2022/23 vrátil zpět do Francie, konkrétně do Rouenu, se kterým získal mistrovský titul. Nejvíce kanadských bodů v jedné sezóně si připsal právě ve Zlíně, a to v sezóně 2019/20.

To Ševci ještě hráli nejvyšší českou soutěž, Claireaux ve 40 zápasech zaznamenal 30 bodů (11+19). Při své poslední štaci v Rouenu zapsal v 19 zápasech základní části 16 bodů, konkrétněji za šest branek a deset asistencí.

Je to aktuálně jeden z nejlepších francouzských hokejistů

„Je to zkušený hráč, poctivý, aktuálně jeden z nejlepších francouzských hokejistů. S Rouenem vyhrál letos mistrovský titul. Sedmkrát hrál na mistrovství světa, včetně toho letošního, kde byl asistentem kapitána francouzské reprezentace,“ řekl Roman Šimíček pro klubový web.

„V minulosti působil ve Finsku a zná i naši českou extraligu velice dobře. Jsme přesvědčení, že pro naši ofenzivu bude vítanou posilou nejen směrem k domácí nejvyšší soutěži, ale i směrem k Champions Hockey League, která nás čeká,“ pokračuje sportovní ředitel Vítkovic na adresu nové posily.

Šimíček ještě závěrem dodává, že právě Claireaux je centrem, kterého ostravský klub v rámci doplnění kádru potřeboval. Zkušený Francouz Vítkovicím pomůže nejen v domácí soutěži, ale právě také v hokejové Lize mistrů.

Zdroje: HC Vítkovice Ridera, Elite Prospects

Pokračovat ve čtení

Extraliga

Místo hokeje psychiatrie. Někdejší hvězda Sparty nebo Kladna má znovu problém

Publikováno

dne

Zdroj: Pixabay

Měl našlápnuto ke skvělé kariéře, slovenského reprezentačního hokejistu ale sráží jeho psychika. Po několika eskapádách se nyní dostal na psychiatrii, což sám potvrdil. Co se mu stalo?

Fanoušci ihned začali spekulovat, že se Martin Réway dostal do potíží spojených s konzumací alkoholických nápojů nebo s užíváním drog. To on sám ale kategoricky vyloučil.

Bývalý velký talent totiž na sociální síti Instagram přidal story, kde vyfotil svou ruku s páskou z psychiatrického oddělení nemocnice se vzkazem pro hokejovou veřejnost.

Ahojte, nejsem tady kvůli alkoholu ani drogám, tak nespekulujte. Jsem tu kvůli práškům na spaní a je to těžší, než si myslíte. Všem radím, aby se tomu velkým obloukem vyhnuli,“ napsal k fotce Réway.

28letý hráč je rodákem z Prahy a odchovancem pražské Slavie. K velkému hokeji přičichnul ve Spartě Praha, kde v sezoně 2014/2015 nasbíral 34 kanadských bodů ve 37 utkáních.

Pak následovala zajímavá zahraniční angažmá ve švýcarském Fribourgu, švédském Tingsryds AIF nebo německém Freiburgu.

V Česku si vedle Sparty Réway zahrál i za Kladno nebo ostravskou Porubu, kde v ročníku 2021/22 získal 20 kanadských bodů ve 27 zápasech (4+16).

Naposledy působil ve Spišské Nové Vsi na Slovensku. Jde o bývalého slovenského reprezentanta, který v domácí soutěži hrával také za Slovan Bratislava, Dolný Kubín, Poprad a Košice.

Réway je známým hokejovým potížistou. Dříve se probíraly jeho eskapády v bulváru ve velkém. Sám hráč přiznal, že užíval antidepresiva a chodil na terapie k odborníkům.

Zdroj: Instagram/Martin Réway, deník Sport

Pokračovat ve čtení

Extraliga

Spekulace potvrzeny. Vojtěch Mozík podepsal s pražskou Spartou

Spekulovalo se o tom dlouhou dobu, teď je to oficiální. Hokejovou Spartu posílí Vojtěch Mozík, který naposledy působil ve švédské nejvyšší soutěži. S klubem uzavřel dohodu na dvouleté angažmá.

Publikováno

dne

Spekulovalo se o tom dlouhou dobu, teď je to oficiální. Hokejovou Spartu posílí Vojtěch Mozík, který naposledy působil ve švédské nejvyšší soutěži. S klubem uzavřel dohodu na dvouleté angažmá.

Třicetiletý Mozík, odchovanec mladoboleslavského hokeje, po roce a půl stráveném ve švédském Rögle BK míří zpět do české extraligy. Na dva roky podepsal v pražské Spartě.

Hokejový cestovatel by chtěl už setrvat v jednom klubu déle než tomu bylo doposud. „Ano, určitě by bylo fajn po letech cestování vydržet na jednom místě. Doufám, že dosáhneme co největších úspěchů,“ uvádí bek pro web Sparty.

Hráčská kariéra

Urostlý obránce se do Česka vrací po osmi letech. Extraligovou kariéru začal v Mladé Boleslavi. V roce 2012 ho přivedla plzeňská Škodovka, kde působil tři sezóny a získal i mistrovský titul.

Poté si ho vyhlédli v New Jersey Devils. Zde odehrál pouze sedm zápasů, pak si zahrál dvě sezóny jen v americké FPHL. V roce 2017 se stěhoval do Vityaz Balashikha, tedy do ruské KHL.

Po dvou letech zamířil do švédského Färjestadu, ve kterém působil také dva ročníky. V sezóně 2020/21 nastupoval v KHL za Kunlun. Jenže velkou část angažmá byl zraněn.

Před ročníkem 2021/22 podepsal v ruském Vladivostoku. Kvůli válce na Ukrajině tento klub opustil a zamířil do Rögle, kde působil do této doby.

Reprezentační kariéra

Poprvé v seniorské kategorii debutoval v roce 2014. Od té doby je pravidelným účastníkem Euro Hockey Tour. Dvakrát se představil na olympijských hrách, ale na světový šampionát nikdy nominován nebyl.

Teď se však zkušený obránce těší na angažmá v hlavní městě. „Vím, že na Spartu chodí hodně fanoušků. Přes deset tisíc lidí už je fakt hodně. Doufám, že se nám bude dařit a pobavíme je dobrým hokejem.“ řekl pro klubový web.

Šéf sportovního úseku Sparty Tomáš Divíšek oficiálně potvrdil odchod švédského beka Stefana Warga.

Zdroj: HC Sparta Praha

Pokračovat ve čtení

Oblíbené