Spojte se s námi


Ostatní

Na Challenge Tour se přepisovala ženská šipková historie! Čech Šmejda uhrál osmifinále

V německém Hildesheimu odstartoval jeden z nejnabitějších prodloužených šipkových víkendů roku 2023. Jako první se k terčům dostali šipkaři hrající tzv. Challenge Tour. Do ní se mohou přihlásit všichni hráči bez statusu profesionála. Hlavní pozornost na sebe stáhla Angličanka Fallon Sherrock.

Publikováno

dne

V německém Hildesheimu odstartoval jeden z nejnabitějších prodloužených šipkových víkendů roku 2023. Jako první se k terčům dostali šipkaři hrající tzv. Challenge Tour. Do ní se mohou přihlásit všichni hráči bez statusu profesionála. Hlavní pozornost na sebe stáhla Angličanka Fallon Sherrock, která jako první žena na turnaji PDC předvedla perfektní leg. Do akce se zapojila i početná česká výprava, nejlépe se dařilo Michalu Šmejdovi.

Challenge Tour 6

Z českého pohledu se první páteční klání vůbec nepovedlo. Nejlepší výsledek zaznamenal Filip Šebesta, který skončil v prvním kole. Další Češi neprošli ani přes předkolo. Žádný tuzemský hráč si tak nepřipsal prize money, které se udělují až od druhého kola, tedy od posledních 64 šipkařů.

Nutno dodat, že hned třikrát prohráli Češi 4:5, což pro trojici Šmejda, Vítězslav Sedlák a Dalibor Šmolík představovalo příslib do dalšího pokračování víkendu. A i fanoušci doufali v obrat k lepšímu.

Turnaj ovládl nizozemský šipkař Berry van Peer, kterého si někteří diváci pamatují i z turnajů profesionální organizace PDC. Za 26letým hráčem je speciální příběh, jelikož se mu podařilo překonat nemoc zvanou Dartitis. Při ní mají hráči problém odhodit šipku a léčba této nemoci je velmi náročná.

Challenge Tour 7

Druhé páteční klání zvládl velmi dobře Šmejda. Česká vlajka jeho zásluhou doputovala až do osmifinále. V něm už 40letý hráč nestačil na Angličana Scotta Marshe, se kterým prohrál jasně 1:5 na hry. Bohužel pro českou výpravu to bylo jediné umístění na placených příčkách. Tuzemská výprava rozhodně měla prostor na zlepšení.

V akci se více ukázala i anglická šipkařka Fallon Sherrock, která v prvním turnaji doplácela na skvělé výkony soupeřů. Sedmý turnaj zvládla Angličanka velmi slušně, došla mezi posledních 32 a upevnila pozici v nejlepší čtyřicítce série.

Až na vrchol dokráčel John Henderson. Skotský hráč zdolal v souboji bývalých držitelů profesionálních karet Nizozemce Rona Meulenkampa 5:3 na legy. 49letý hráč se triumfem dostal na čelo žebříčku Challenge Tour a může živit naději na návrat mezi 128 nejlepších hráčů planety. První dva z finálního rankingu totiž automaticky získávají status profesionála.

Challenge Tour 8

I třetí turnaj zvládl z českých šipkařů nejlépe Šmejda. Michal došel do druhého kola a zapsal na své konto/do žebříčku dalších 75 liber. Další Češi znovu zůstali před branami posledních 64 a na opravu jim zbyl poslední turnaj.

Osmý podnik série se zbarvil do nizozemské trikolory. Tři ze čtyř semifinalistů jsou reprezentanty nejlepší země na kontinentální Evropě, skupinu pak doplnil Angličan Eddie Lovely.

Titul nakonec získal neúspěšný páteční finalista Meulenkamp, který zaznamenal průměr téměř sto bodů na tři šipky a krajanovi Alexanderu Merkxovi nedovolil jedinou hru. Po výhře 5:0 si levoruký hráč připsal 2500 liber a posunul se nahoru žebříčkem.

Challenge Tour 9

Poslední turnaj víkendu znamenal první prize money pro Šmolíka. Aktuální český mistr zvládl dojít do druhého kola a Německo tak opouští se 75 nahranými librami. Pro Česko se jedná o jednu z méně povedených návštěv na Challenge Tour a do příště je rozhodně na čem pracovat.

V utkání předkola se přepsala historie. Angličanka Fallon Sherrock totiž zaznamenala perfektní leg (zavření na devět šipek), což se jí podařilo jako první ženě v historii na turnaji PDC. Cesta známé šipkařky skončila až v osmifinále.

Triumf si připsal německý hráč Dragutin Horvat. Ten ve finále porazil 5:0 Christiana Kista z Nizozemska a slaví svůj první titul z Challenge Tour. V čele žebříčku je po devíti turnajích výše zmiňovaný Skot Henderson.

V Hildesheimu se šipky budou hrát dál. Od neděle do úterý se zde ve dvou turnajích Players Championship a dvou kvalifikacích na European Tour představí profesionálové, tedy i Adam Gawlas a Karel Sedláček.

Zdroj: Dartconnect

Reklama

Ostatní

VIDEO: Ošklivý pád skokana na lyžích na mamutím můstku v Planici! Náraz nevydržela lyže, která se zlomila vejpůl

Tak tohle mohlo skončit opravdu špatně. V rámci tréninku před Světovým pohárem v letech na lyžích ošklivě spadl osmnáctiletý skokan Taj Ekart, který nezvládl silný poryv větru a nekontrolovaně spadl k zemi. Talentovaný Slovinec naštěstí není vážné zraněný.

Publikováno

dne

Tak tohle mohlo skončit opravdu špatně. V rámci tréninku před Světovým pohárem v letech na lyžích ošklivě spadl osmnáctiletý skokan Taj Ekart, který nezvládl silný poryv větru a nekontrolovaně spadl k zemi. Talentovaný Slovinec naštěstí není vážné zraněný.

V tuzemských vodách bohužel nejsou skoky na lyžích již příliš populární. Avšak v minulosti tomu bylo zcela jinak, jelikož jsme měli mezi elitou pravidelně své zástupce.

Tato generace je ale již u konce a zejména z důvodu tréninkových podmínek není aktuálně žádné světlo na konci tunelu. V Polsku, Norsku, Německu, Rakousku či Slovinsku je tomu ale jinak.

Aktuálně se centrum dění přesunulo do poslední jmenované země, ve městě Planica nás čeká oblíbený Světový pohár v letech na lyžích.

V něm se jako již tradičně dočkáme vyvrcholení celé sezony, přičemž se očekává, že skokani, nebo v tomto případě spíše letci, budou opět atakovat rekordy.

Ovšem jak už to tak u sportu bývá, nechybí ani negativa. Smolný moment si na středečním tréninku vybral osmnáctiletý Slovinec Taj Ekart.

Ten doplatil na silný poryv větru, který jej krátce po odrazu rozhodil a poté bronzový medailista z juniorského šampionátu nekontrolovaně padal k zemi.

Náraz odmrštil jednu lyži vysoko do vzduchu, druhá se rozlomila vejpůl a Ekart se kutálel dolů svahem. Poté se ale okamžitě zvedal a naštěstí neutrpěl žádnou zlomeninu.

Dle dostupných informací má pouhé modřiny a škrábance, tudíž to nakonec dopadlo ještě dobře. Ne vždy tomu tak bývá, stačí si vzpomenou třeba na Jana Mazocha.

Zdroj: Michal Chmielewski, YouTube

Pokračovat ve čtení

eSport

Výkon proti Polsku vynesl Krejčímu místo v prestižní společnosti! Spolu s Ronaldem či Sonem je v Týmu týdne hry FIFA 23

Ladislav Krejčí v aktuálně sezoně dlouho marodil, nyní je ale zpátky a díky svým jarním výkonům si vysloužil šanci v reprezentačním dresu. Proti Polsku se uvedl parádně, když hned v první minutě vstřelil hlavou gól. Jeho výkon v tomto utkání mu vynesl kartičku v Týmu týdne hry FIFA 23.

Publikováno

dne

Ladislav Krejčí v aktuálně sezoně dlouho marodil, nyní je ale zpátky a díky svým jarním výkonům si vysloužil šanci v reprezentačním dresu. Proti Polsku se uvedl parádně, když hned v první minutě vstřelil hlavou gól. Jeho výkon v tomto utkání mu vynesl kartičku v Týmu týdne hry FIFA 23.

Reprezentační pauza není ve fotbale zrovna oblíbená. Přeci jen národnost jsme si vybrat nemohli, kdežto u klubu je situace jiná.

V České republice platí toto pravidlo obzvláště. Ovšem důvodem jsou i mnohdy nemastné a neslané výkony našich svěřenců v reprezentačním dresu.

Utkání s Polskem nicméně ukázalo, že podobné výkony by mohly fanoušky poměrně snadno mobilizovat. Však již ve třetí minutě Češi vedli 3:0.

První gól svého týmu vstřelil v první minutě hlavou po dlouhém autu Vladimíra Coufala Ladislav Krejčí, který tím stanovil i nový rekord svého týmu.

Zápas nakonec skončil výhrou 3:1 a i díky gólu byl Ladislav Krejčí hodnocen jako jeden z nejlepších hráčů svého týmu.

A právě to mu vyneslo ocenění ve hře FIFA 23, jelikož nechybí v Týmu týdne. Jeho vylepšená kartička má aktuálně hodnocení 83.

Mimo něj se v Týmu týdne nachází i Cristiano Ronaldo, Federico Valderde, Heung Min Son, Christian Pulisic či Dani Olmo.

Zdroj: EA Sports

Pokračovat ve čtení

Basketbal

Basket Brno ztrácí špici tabulky, zaváhání s Kolínem posunulo vpřed Nymburk

Brněnští basketbalisté se nenachází v dobré formě, od prohraného utkání ve finále poháru zvítězili jen jednou. Poslední porážka, která přišla na jejich palubovce s Kolínem až po prodloužení, znamená, že ztratili první místo v ligové tabulce, kde je předehnal Nymburk.

Publikováno

dne

Brněnští basketbalisté se nenachází v dobré formě, od prohraného utkání ve finále poháru zvítězili jen jednou. Poslední porážka, která přišla na jejich palubovce s Kolínem až po prodloužení, znamená, že ztratili první místo v ligové tabulce, kde je předehnal Nymburk.

Domácí zápas s Kolínem měl znamenat pro Brno vítězství, ovšem Medvědi ukázali, že umí zahrát dobrý basketbal a favorita překvapit, i když Brňané rychle získali desetibodový náskok.

Během poloviny první čtvrtiny si Brno vytvořilo náskok hlavně díky trojkám a úspěšným trestným hodům. Nicméně kolínští basketbalisté ještě do konce úvodní části dokázali náskok stáhnout na rozdíl jediného bodu.

Během první minuty druhé čtvrtiny Kolín srovnal a postupem času i vývoj utkání otočil ve svůj prospěch. Do vedení se poprvé dostal za stavu 35:34. Poločas skončil za stavu 46:41 pro hostující celek.

Prvních padesáti bodů v zápase dosáhl Kolín, který si vytvořil až sedmibodový náskok. Domácí fanoušci však svůj tým hnali vpřed a před koncem třetí čtvrtiny byl rozdíl ve skóre pouze dvoubodový. Náskok si Medvědi z Kolína drželi po celou dobu závěrečné části, ovšem poslední sekundy patřili domácím.

Basket Brno dokázal pár vteřin před koncem srovnat na 82:82 hodem za tři body, a tak následovalo prodloužení. Zde ovšem prvotřídní výkon předvedl Kolín a po celkovém výsledku 102:95 veze cenné vítězství.

V zápase zazářil kolínský Rashard Odomes, který nasbíral 30 bodů, 8 doskoků a 4 asistence. Z Brna si nejlépe vedl Danilo Djuričič s 23 body, 6 doskoky a 2 asistencemi. Prodloužení jednoznačně ovládl Ondřej Šiška, jenž v něm čtyřikrát úspěšně provedl tříbodový hod.

Basket Brno ztratil v NBL první místo, které zaujal Nymburk. Kolín si připsal již třetí výhru v řadě a v tabulce mu náleží šesté místo, což by mu zaručovalo přímý postup do čtvrtfinále a vyhnul by se osmifinále.

Výsledky 11. kola NBL – Části vítězů

Basket Brno – Kolín 95:102
Děčín – Ostrava 93:89
Ústí nad Labem – Nymburk 86:94
Pardubice – Opava 88:82

Nymburk tedy na prvním místě vystřídal Brno, třetí pozice v lize patří Děčínu, který už pět zápasů v řadě střídá vítězství s porážkou.

Pardubice poskočily na čtvrté místo, zatímco Ústí nad Labem po sérii tří proher kleslo. Šestou pozici okupuje Kolín. Předposlední místo patří Opavě a Ostrava se nachází na osmé příčce.

Zdroj: NBL, Basket Brno

Pokračovat ve čtení

Tipsport škola sázení

Oblíbené