Reklama

Muradov nebude v UFC zvedat českou vlajku! Ke státu nemám úctu, říká. Jaký je jeho důvod?

Makhmud Muradov je v tuzemských vodách jedním z nejoblíbenějších zápasníků. Má sice pouze uzbecké občanství, v České republice ale žije a má zde rodinu, a tak ho čeští fanoušci berou za svého. V UFC však nebude již zvedat českou vlajku. Proč?

Zdroj: Oktagon MMA

Makhmud Muradov sice nemá české občanství, fanoušky v České republice ale velmi zajímá. Umí totiž jazyk a žije v Praze, navíc zde má rodinu.

Uzbecký zápasník nosil na zápasy i českou vlajku (vyjma posledního), to se ale nyní změní. Do dalšího zápasu si ji s sebou již nevezme. Proč?

„Nebudu nastupovat s českou vlajkou. Proč bych to dělal, když mě Česká republika jako stát nerespektuje,” řekl v rozhovoru pro iSport.

Svá slova následně rozvedl. „V ČR mi ani po pěti letech nedali trvalý pobyt. Požádal jsem o něj a nic, platím tu daně, sociální a zdravotní. Proč mi ty papíry nemůžou dát? Nechápu, v čem je problém. Narodila se mi dcera, tak jsem požádal o přechodný pobyt.”

„Mám tady v Česku ženu, žijeme spolu, máme tu dítě a já nechápu, o co jde. Každé tři měsíce musím na cizineckou policii, kde čekám tři až pět hodin, abych dostal do pasu vízum na tři měsíce. Na vyjádření ohledně trvalého pobytu čekám už pátý rok.”

Miluji Česko, miluji Prahu, miluji ty lidi tady, kamarády tu mám Čechy a Češky, ale k Česku jako státu nemám úctu. Proč mi nemohou dát papíry? Já nechci občanství, jsem občan Uzbekistánu a na to jsem hrdý. Jde mi jen o ty papíry, protože tu vše platím a odvádím. Proto jsem se rozhodl, že nebudu českou vlajku ani zvedat,” vysvětlil.

Jeho slova se dozajista dají chápat. Dá se však očekávat, že se jeho vyjádření nedostane ke všem a mnozí budou smutni z toho, že jejich oblíbený zápasník v UFC již nereprezentuje i jejich zemi.

Zdroj: iSport

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Mně to taky přijde divné, aby Uzbek zvedal českou vlajku. Výhodu to bude mít tu, že už nebude nějakému Uzbekovy věnováno tolik prostoru v mediích. Ale také se pravděpodobně pletu, protože v dnešní době je velmi progresivní plivat na vlast.

  • Přečetl jsi důvody, proč to dělá? Já ano a vůbec se mu nedivím. Tohle není nic proti nám, ale proti byrokratům. Má tu ženu, narodilo se mu tu dítě, platí daně. Reprezentuje nás a každé 3 měsíce na něj byrokrati plivnou. Já se mu vůbec nedivím, že ho to nutí k protestu. Podle mě je to šikana nejhoršího zrna!

   • Vlasto, jsem rád, že mezi Čechami najdeme člověka, jako jste. Většinou tu čtu komentáře závistivců. Já osobně jsem na tom stejně, jeho důvody také chápu. Kdyby tyto výkony předvedli v zemích západního světa, které neprodělaly komunismus, tyhle problémy nemá.

    • Jo ale pak ty problémy budeme mít my, tak jako je mají teď Západ. Mimochodem mezi bojovníky Islámského Státu je Uzbeků opravdu hodně. Pochybuju, že ta jeho Romka ještě může jíst vepřový!

     • Nebuďte fanatik. Mach nepůsobí, jak Islámský fanatik a hodně? Možná. Kdo to umí prodat. Je úplně jedno odkud Mach pochází. Důležité je co přinesl. Jako sportovec ne výkony, ale své přátelství, šíří dobro a motivuje lidi. Kolik čechu tohle umí? Mrkněte sem do diskuze, je tu jen nenávist a závist, která se tu šíří mezi námi. To je ten důvod, proč je tu tak těžký život.

    • Přesně tak to je.

     Získání občanství je správní proces, který má svá jasně daná pravidla. Ta pravidla jsou s ohledem na vývoj v EU stále více benevolentnější k žadateli.

     Pan Muradov má při tomto letmém pohledu všechny veřejné známé skutečnosti na své straně a přesto občanství nedostal.

     Evidentně tu je problém, se kterým se nepochlubil a který je v tomto smyslu zásadní. Typicky trestní minulost.

     • No nechtěl jsem být až tak upřímný, protože to nevím, ale je to nejpravděpodobnější verze.

     • Je tam prokazatelné gay pornografie a pochlubil, že se sundal synáčka zkorumpového státního zástupce. Nic, co by bránilo k získání občanství a pokud je nám známo, na území ČR nic neprovedl.

  • Zkus se objednat a nebudeš čekat 3-5hodin. Tohle se tam dost zlepšilo, můžeš i přes internet 😉 a to že nedávají papíry asi bude mít svůj důvod nejen v byrokracii..

   • Hano , zkuste si precist ten clanek . Nejde prece o to , jestli tam clovek ceka 3hodiny nebo 5 minut , ale ze tam vubec musi chodit . Zije tu pres 5 let , ma tu rodinu , plati dane a poplatky . A jaky duvod chcete jeste proto , aby mu vystavili doklad , aby tam nemusel chodit kazde 3 mesice ? Vy radsi prijmete radoby uprchliky s falsovanymi doklady , co jsem jezdi pro socialni davky ? Clovek by mel trochu premyslet . Nasi oblibeni sportovci , ziji napriklad v danovych rajich a hrde zvedaji ceskou vlajku a pritom nezaplati na dani v Cr ani korunu . To je docela paradox, nemyslite ?

    • Azylant těžko dostane trvalý pobyt. Je tady podle azylového zákona (325/1999), zatímco trvalý pobyt řeší 326/1999.

 2. Každá země loví sportovce viz Turecko Australie ačkoliv nejsou to jejich občané medajle z MS a evropy se hodí jem my si hrajeme na pupek světa bejvávalo dnes bychom měli být rádi a kdo tu má nemovitost či byt proč by měl prosit každé 3 měsíce o visum bránit někomu navštěvovat nemovitost a i špičkovému sportovci neudělit vyjímku je jen obstrukce bude reprezentovat jinou zemi a když tu má dítě tak by vízová politika měla podporovat rodinu jako tomu bylo v 80 letech vím o čem mluvím byl to muj případ a ještě jsme dostali byt na upravy který byl vyřazen z bytového fondu.Realitky prodávaly byty v Karlových Varech dnes dostanou možná visum na 3 měsíce a zase domu a žádat.A zase žijeme v rozděleném světě nic se nezměnilo….

  • Já myslím že pracujete pro sebe, nevidím důvod proč by měl stát vám dávat vyjímku! A to ani před dobře pracujícím třeba popelářem. Vy máte být hrdý na vlajku, stát a ne obráceně! Toto jsou ubohé a hloupé názory migrantů😴

   • Nežádá o žádnopu vyjímku, ale o běžnou věc. Přečtěte si pořádně. Žiju tady, má zde rodinu, platí daně sociální i zdravotní pojištění. To velká část z cca 300000 našich spoluobčanů nedělá a ještě dostává podporu.

    • Tak srovnáváte nesrovnatelné. Jestli se někdo narodí zde a má české občanství, má určité práva a nároky. Ale nemůže je logicky uplatnit v Uzbekistánu. A totéž platí naopak. ČR mu umožňuje přechodný pobyt v ČR, může být s manželkou, neoddělují jej od dítěte, ale automatický nárok na trvalý pobyt nemá, to je realita. Jedno razítko za tři měsíce zase není takový problém, aby si musel stěžovat do novin. Chce to více pokory.

 3. Zažil jsem to taky a má pravdu. Narodil jsem se v ČSSR, jsem Slovák mám Češku za manželku, co si pamatuji tak čtu a píšu v obou řečích, ale ta pruda, co musíte zažít kvůli trvalému pobytu, nemluvě o občanství je hrozná ostuda. Nejvíc mě fascinovalo, když mě kádroval Vietnamec který se sice narodil v ČR, ale měl horší češtinu než já. Přitom je x lidí z nejmenovaných zemí, které díky příspěvkům pro nejmenované lidi a společnosti dostanou trvalý pobyt nebo dokonce občanství levou zadní. Takže asi tak.

  • Slovák nemuze mít lepší češtinu než vietnanec kterej se tu narodil chodil tady do školy. Kdyz mluvi Slovák v Česku konkrétně tou pražskou slovenskou hatlamatilkou tak to se nedá poslouchat.radsi Slovák kterej mluvi jak mu zobák narostl.

 4. No a většině je to úplně u řiti. Jsou důležitější skutečnosti, než jestli nějaký Uzbek ponese, nebo neponese naši vlajku. Úplně směšný pokus o vzdor.

 5. Jak můžeš napsat takovou zhovadilost! Kde v článku bylo něco o plivání (na vlast?) ? Není to poprvé co byli odmítnuti sportovci světové úrovně. Kdejakej blbej aktivista s tím problém nemá.Dají mu “práci” na univerzitě a nestojí ho to ani minutu času.

 6. Já jsem Čech, ale českou vlajku bych rozhodně také nezvedal. Stydím se za tenhle zkorumpovaný národ.

  • Souhlasím s Tebou, stydím se za jednání politiků a drzost a sprostotu”vůdců” militantních politických stran v našem státě, za jejich neurvalost mezi sebou, za napadání ministerstev, prezidenta republiky, za korupci, která vládne mezi všemi státními subjekty jako je Policie, soudy, zastupitelství, za to, kdo se hlásí na prezidenta republiky – fuj, za to, že stát nedokáže označit pravého viníka na Bečvě, za to, že u nás neexistuje Trest smrti dle mnoha států Ameriky, kterou nám tito vládcové politického života České republiky předkládají jako vzor /protože by jim samým
   šlo o život,/ že neexistuje v Trestním zákoně trestný čin vlastizrady, že nemáme metr na nepoctivé soudce a soudkyně, které přísahaly věrnost zákonům vlasti, že mezi advokáty je
   většina podvodníků, že máme exekzutory, kteří si staví vlastní přehrady aby mohli prodávat v zimě vodu lyžařům, že nám nepracuje věda, že nesmyslně zbrojíme a přitom nemůžeme nikdy zasáhnout do případného konfliktu, jen jsme využíváni, atakdále, atakdále, psal bych ještě hodinu. Budu se muset také přihlásit do konkurzu na prezidenta, abych aspoň částečně tyto věci změnil. Ahojky dobrým lidem.

   • Správně Honza, vnímám to naprosto stejně. Já se ještě k tomu stydím i za ty prezidenty, které jsme tu měli 🙂

 7. Pane Muradove, to, že tu platíte sociální, zdravotní a daně není Vaše povinnost, ale Vaše privilegium. Také Vaše privilegia poskytnutá naším státem řádně využíváte, například porod Vaší manželky byl placen i z mého zdravotního pojištění, také až půjdete do důchodu, budou Vám přispívat i moje děti. Těch příkladů by se určitě dalo najít víc. Pokud chcete od ČR pouze výsady a nehodláte jí obětovat tři hodiny za tři měsíce ve frontě, plně souhlasím s úředníky, kteří Vám nechtějí udělit trvalý pobyt. Daně, sociální i zdravotní můžete platit třeba v Kongu.
  „Neptej se, co může udělat tvá zem pro tebe. Ptej se, co ty můžeš udělat pro svoji zem.“

  • Pan Muradov jistě zaplatil na daních víc než vy za celý život, tak se tady nekasejte jak mu “platíte” porod. Jeho manželka jistě taky nějaké daně zaplatila vy Privilegium 😀 Takový jako vy jsou nejspokojenější když schopným cizincům se hází klacky pod nohy.

  • Ted jste mě velice pobavil Jeho partnerka je Monika Bagárová česká zpěvačka tak co sem pletete její porod. Kdo by ho měl asi tak Českému občanovi platit. Mach má naprostou pravdu pokud jde o reprezentování Česka tak se chlubíme výkony sportovců cizinců když jsou jakkoli spjatě s Českem ale úřady se chovají k cizincům jako k obtížnému hmyzu.

  • Jsi guma nikdy si nedal do ceske kasi co on magore vys ocem pises…Ty si jen vyuzil tu zem ktvemu hojnosti,,Ale on jen dava a to sou velke castky….Zjisti si kolyk si dal ty a kolyk dava on tak bys mel us 10 baraku a 5 mecedesu gumo…

  • Tak to je pěkný slint. Ženu má češku, děti narozené v ČR, atd. Má zažádáno 5 let, pokud nebyl za tu dobu soudně trestát, tak nevidím jediný důvod, proč mu nadat trvalý pobyt a z mého pohledu i občanství, ať má klidně dvě občanství. Jsou ti, co se tu narodí a daně neplatí, nechají se vydržovat státem a využívají všech možných kliček, jak s tím vydrbat. Zajímal by mě jediný legitimní důvod, proč taková pakárna. A on sám píše, že je Uzbek a taky jím zůstane, ale proč nemůže mít trvalý pobyt…

 8. Nechápu proč mu nedali trvalý pobyt v Rakousku ho , bez problému dostanu !Jo, ale bohužel jsi v Čechách ,kde vše řídí komouši a Stbáci !

  • Kdejakému budižk ičemu, které sem dotáhnout neziskovky se pobyt udělí na počkání a sportovci, jenž pochází z bývalé sovětské republiky a nenatahuje ruku o podporu ne. Holt má smůlu na odstín kůže.

   • Obávám se, že se mýlíte. Kdyby tomu tak bylo, měli bychom tu hordy syřanů na hranicích. Vidíte je snad někde? Právě protože tady nikdo nikomu nic nedá, sem rozhodně nikdo netrhne. S výjimkou levné pracovní síly, ale ty jsi chtějí vydělat. Pro ně jsme tu snový svět. Nevyrůstali v našem sociálním systému, takže když mohou nachválí utéct z hladu, tak jsou rádi.

  • Rusové mají ještě občanské cítění, povinnosti, osobní hrdost, což Ty ovšem, konzumně vychovaný
   spotřebitel půllitrů neznáš o co jde.

 9. Muradov je sympaťák a borec, ale: Tohle je zase nějaké novinářské zjednodušení – asi probíhalo nějaké (správní) řízení a asi byl nějaký důvod mu nevyhovět a o tom se tady nepíše.

  Docela se mi líbí kritický názor Petra. Já půjdu ještě dál, vůbec nechápu, na to tu upozorňuje zase někdo jiný, proč si země přetahují sportovce…, ostatně vůbec nechápu, proč stát přispívá na vrcholový sport. Vrcholoví sportovci jsou podnikatelé jako každý jiný. Tak ať si sportem vydělávají. Co jako přináší své zemi, že dostávají podporu, dotace? Platí daně, jasně, ale ty mnohdy dostanou zpět právě v těch dotacích a ještě navíc. Důležité je, aby země byla ekonomicky úspěšná, aby vyráběla a vyvážela dobré kvalitní zboží, o něž je ve světě zájem. A pak, aby lákala investice a turisty, kteří tu utratí. (Neříkejte mi, že někdo pojede do nějaké země jen proto, že má dobré sportovce. Určitě to bude kvůli turistice – památkám, přírodě nebo kvůli byznysu.) A jestli je sportovně úspěšná nebo neúspěšná, je snad úplně fuk.

  Podpora sportu – ano, ale toho rekreačního, masového, aby obyvatelstvo sportovalo, bylo zdravé atp.

 10. Budte ujištěni,, že za komoušů by mu pobyt dali, to bylo Rusko. Ať se ožení s Monikou Bagárovou, když má s ní dítě. Nebo má někoho jiného?

 11. Klasická buzerace od státu pro ty slušné a připravené plnit povinnosti, Pak je stát buzeruje. S přímo ilegalními immigranty, lidi tady pracují zcela bez povolení, bez pojištění, kriminálníci apod. pak na stavbě spadnou, a my tady za ně zaplatíme léčení atd. atd. s tím stát vůbec, ale vůbec nic nedělá. Jsme bohužel padlý stát, nerad to říkám, ale je to tak.

  Byrokracie/úředníci nejen, že nic nědělá a nechá se od občanů živit, to je ještě ten lepší případ. Ale pak je tady byrokracie, která si chce odůvodnit svojí existenci a jen lidi otravuje a buzeruje. Znovu říkám slušné lidi, na kriminálníky a totální nemakačenky je pochopitelně krátká….

 12. Měl by jednou vynechat, aby ten protest proti postupu úřadů potvrdil, ale v dalších zápasech zase českou vlajku zvedat. Protože to je pozdrav hlavně pro nás fanoušky z ČR.

  Jinak musím potvrdit z mého okolí, že to je mnohaletý boj získat dlouhodobý pobyt. V podstatě na desetiletí. Někdy pomůže žaloba na ministerstvo. Zvlášť když se jedná o normálního člověka a zjevně zbytečné obstrukce.

 13. Já dokud máme v čele státu Zemana a Babiše bych to taky nedělal. Správný postoj, souhlasím s ním . A navíc znám více podobných případů, kde stát hází klacky pod nohy schopným lidem mimo EU, kteří by tu jednoznačně byli přínosem narozdíl od voličů SPD a KSČM apod.

 14. Jdi zpět do Uzbekystánu a bude klid když je na svou zemi tak hrdý co tu ještě dělá? Mě nevadí ale chybět mi nebude on dobře ví proč je raději v ČR

 15. Hlavně, že máte zázemí a kde trénovat chytrolíne. Když začne sportovec filosofovat,
  nemůžete to dělat dobrotu. Když tady pane nejste spokojenej, tak sbalte fidlátka a hurá do Uzbekisktánu.

 16. Někde jsem četl,že UFC zakázalo nastupovat se dvěma vlajkama,tak si vybral Uzbeckou,páč je Uzbek!Asi tak!

 17. Chlapec zaměňuje státní byrokracii a republiku. Jsem pro, aby za takový přístup obstrukce trvaly nadále, protože aby si přistěhovalý cizinec podobnými gesty vynucoval “svá práva”, to není cesta, kterou respektuji.

  • A jakou cestu grázle respektuješ ? Nařízení bez podstaty dodržování Listiny základních lidských práv ?
   Zdá se, že ten Uzbek udělal pro stát a jeho reklamu ve světě víc než Ty ve své zřejmé státní funkci.
   Máš palec dolů a zavčas polož své koryto.

 18. Pokud není hrdý na český stát, vlajku zvedat nemusí. Ostatně nechápu co ho tu tedy drží. V Uzbekistánu by jistě vydělal víc 😀

 19. Tak to, že tady může žít je snad naše velkorysost ne? Jestli si chce něco vynucovat, tak ať si sbalí fidlátka a jede i s rodinkou do svýho rodiště kamsi do Asie. Mně je úplně jedno jestli zvedá naši a nebo cizí vlajku. A stejně tak mi je fuk jestli ho deportují zpátky. Vždycky tu bude cizí, tak co čeká? Že ho tu budeme láskyplně držet aby mohl někoho mlátit za prachy? 😀 Pokud nesplňuje požadavky aby mu mohl úředník vyhovět, tak má peška a tečka. To že si tady nabrnknul cik..ku mu taky nedává žádnou záruku pobytu. Takže bal kufr a Ahoj! 😎

 20. Zase nějaký úřední šiml. Nechápu důvod neudělení občanství!!! Je to prasárna!!! POKUD TU MÁ RODINU, ODVÁDÍ VŠE JAK MÁ,,,KDE JE PROBLÉM?! je to ostuda, o zmetky se staráme, o sportovce, který sice není zde rozený, těm házíme klacky pod nohy. Druhá strana by měla v médiích vysvětlit důvod, možná je něco příčinou…

  • Pokud jsou to jen obstrukce tak s Vámi souhlasím s jednou výjimkou – přítelkyně a nemanželské dítě není v úředním jazyce “rodina” a tudíž nedává právo na udělení trvalého pobytu. Zaráží mne spíše to co v článku není vyslovené- táhne se řízení už 5 let nebo ho 5 let odmítají? Předpokládám, že spíše to druhé (řízení trvající 5 let je hodně i na českou byrokracii 😀 ) a v tom případě musí mít na zamítnutou žádost nějaké odůvodnění/vyjádření. Ve článku ale zaznívá jen, že nechápe proč mu pobyt nechtějí udělit…

 21. Tak oni všichni, včetně uprchlíků a levné pracovní síly chápou, že v CR nic nedostanou. Tak radši aspirují na jiné rezorty, jako je Německo a je to tak správně, protože podívejte na Ukrajince, nedá se tu s nimi moc žít. Nicméně u Muradova je to škoda a zcela špatně, protože ten člověk nechce brát a také, že nebere. Dává a to ne málo. Přesto, že nemusel reprezentoval naší zemi a byl na nás hrdý.

  • Tak nevím co dal Vám, ale mně nic. 😀😀😀😂 Ani bych nic nechtěl od tohoto netáhla. To že se s někým mlátí není žádná hodnota o kterou tady pracovní trh stojí.

   • Stejně jako vy a já tu platí vykradený sociální a zdravotní systém. S jeho příjmy poměrně velkou částkou. Rovněž tu utrácí vydělané peníze, ze kterých tu odvádí přímou daň, troufám si říct, že bude plátcem DPH. Takže ano tito lidé ekonomiku rozhodně zlepšují. Ne, levná pracovní síla jí nějak nepomáhá. Pouze sráží dolu cenu práce, ovšem hodnota pozemků a nemovitostí roste. Pak tu najednou po dvaceti letech máme trh, ve kterém nikoho nezajímá spokojenost zákazníky a všude se odvádí levný šunt.

 22. Co kňouráš – moje manželka dostala České občanství až po 15letech a dvou dětech… Člověk má být trpělivý – obezřetnost státu v přiznávání Českého občanství cizincům je přesně ten důvod, že tady slimáci neřežou učitelům hlavy a neběhají po ulicích s kalašnikovem…

 23. Jo a pro všechny ostatní vítače takových nafoukanců, jako je tenhle budižkničemu z Uzbekistánu. Pokud se Vám tady v ČR něco nelíbí, tak si taky zabalte kufříky a můžete se přesunout do zemí Vám zaslíbených. Střední východ je pro takové “blbce” co neumí ani y,i ideální destinací.

 24. Muže zase dělat zednicinu,a dostane povolení,proč nejde s tou svoji do Ameriky?Ta tam má konexí s cernochama dost,.

 25. Stát má na háku sportovce i sport jako takový,třeba i motoGP.Všichni se o sport a sportovce perou ,proč asi?Jenom tady je to horší než za komančů.

 26. Já bych chtěl se jen zeptat zda zápasník si je jist, zda nebyl na MV OAMP a nebo na cizinecké policii, což je rozdíl.

 27. Pan Muradov je Uzbek, nemá české občanství a není důvod proč by měl pobíhat s Českou vlajkou. Přitáhl do České republiky, aby se měl líp, má se líp tak by měl šoupat nohama a držet h…u nikdo znás ho sem nezval. Platit daně v zemi, která mu umožnila, aby místo trávy žral normální jídlo se mu zdá divné? Mě se naopak zdá divné že to je někomu divné přijde. Nikdo ho tady nedrží Vy ano? Já ne. Může ty středoasijské podvody zkusit i jinde možná by ho už dávno vyhostili, jenom místní neziskovky hýkají nadšením. Jaký přínos má tento ehm…. sportovec pro Česko? Nulový. Blb s vymláceným mozkem , který má za manželku blbku, toť vše.

  • Neziskovky v souvislosti s ním nemají nic společného,jinak s názorem souhlas . Vlajku nechce ,tak jí nebude mít! S vlajkou se neobchoduje ! Je tady dost názorů sportovních bojovníků postavíme mešitu????!

 28. Vo tom to právě je. Všechny, bez výjimky, bych poslal domů. Uzbeky do Uzbecka, Američany do Ameriky, Rusy do Ruska, Němce do Německa, Araby do jejich států. Ať si tam všichni zvolí svůj vlastní pořádek a nebudou muset plivat po zemích v nichž žijí a které je přijaly.

  • To je právě to co nejde, nasrali se k nám(Úkáčka, Rusáci, Uzbeci, Gruzíní, Kosovci atd..atd..) a mají plnou hubu všelijakých pseudopráv, povinnosti?….nikde. Nikdo je tu nedrží, nikdo jim nedrží kvér u hlavy..buďte v ČR!!! My vás tu chceme, tuto myšlenku jim totiž neustále valí do hlavy člověk v plísni a spol…platit daně ? to tak…my budem platit jim, protože jsme je tady potřebovali….Tak jsme to dopracovali. Pobavil mě ten Slovák, dlouho jsme se tak nezasmál…kdo ku..va jezdil z vlajkou a řval ať žije slobodné Slovensko!!!! My jsme to nebyli ko…ti, do dneška by pásli barany nebýt Čechů, vděčnost….. je přesně to co se neodpouští.

 29. Souhlasím s ním, bude zvedat vlajku své rodné země. Tady ho nemají rádi, protože je to v podstatě ruský občan a současná politická móda je protiruská, plně proamerická. Pár darebáků politiků si usmyslilo, že proruské obsahy v mozkovnách většiny obyvatel České republiky vyžene ven a tak jak agenti zapracovali v Bělorusku, provýchodních zemích Evropy, tvrdě konspirují, vymýšlejí politické dezinformace, informují nás o členech britské královské rodiny /po kterých nám je prd/, o kecech
  amerického ministra obrany Blinkena, z kterých by se člověk opravdu poblil, o tom, jak je neohrozitelná americká armáda a jak je důležité být členem EU pro českého občana. Tato hra jim však skončí po blížících se volbách, kde v tomto směru aktivní politické strany padnou na kolena
  a pravda o Vrběticích a dalších provlasovských akcích vyjde najevo. Nazdar. Komu se to nelíbí, ať si p…l políbí.

 30. Nevím proč by měl dostat papíry. To že tu platí daně, sociální a zdravotní je samozřejmý, když tu žije. Pořád je to cizinec a trvalý pobyt by neměl dostat nikdy! Ještě náramek s GPS-kou bych mu klidně dal..

 31. Pročetl jsem tady všechny komentáře, ale nenašel jsem zmínku o jedné podstatné věci:
  Když pan Muradov žije tady 5 let, tak proč nemá dlouhodobý pobyt v ČR? Kdyby ho měl, tak nemusel by žádat o Přechodný pobyt každé 3 měsíce. Předpokládám, že je na to důvod, o kterém ovšem pan Muradov nám nemínil.
  Trvalý pobyt ministerstvo vnitra musí udělit (na rozdíl např. od občanství) cizincovi na jeho žádost, ovšem cizinec musí splňovat určité podmínky, které jsou sepsány v Zákoně o pobytu cizinců.
  Předpokládám, že pan Muradov tyto podmínky nesplňuje a domnívám se, že o tom dobře ví.
  Chci taky zmínit, že tyto věci nepíšu jen tak z hlavy, jsem taky cizinec a vím jak to chodí, takže ať pan Muradov tady nekecá.

 32. Muradov super bojovnik ,ale neštastny članek.Plést si sport s nečim co do něj nepatří je vždy problém.Přistěhovalecka politika byl vždy problem,jenže v určitych situacích i + bohužel sport a politika je pruser bohužel vlajku nezvedej a o jednoho fanouška maš min

 33. hoši sakra polovina čechů je nejaká naplavenina madaři rumuni němci rusáci za války se to tu malinko promíchalo takže trošku tolerance by to chtělo protože kdo z vás je si jistej že má české předky min 50 let zpátky chováte se jako kreténi jestly platí v česku vše co má má tady rodinu
  Tak proč by tu nemohl bejt legálně jste tdy banda zamindrákovanejch ko.otů

 34. Lidi otevrete oci uz!!!!!!! Nedovolme aby nas mohl kde jakej privandrivalec vydirat a snazit se nas ridit mame sve ceske sportovce…… prijel z eurem v kapse a ted si myslí ze se z neho vseci poserem?

 35. Neziskovky v souvislosti s ním nemají nic společného,jinak s názorem souhlas . Vlajku nechce ,tak jí nebude mít! S vlajkou se neobchoduje ! Je tady dost názorů sportovních bojovníků postavíme mešitu????!

 36. Má pravdu, sdílím jeho názor. Proč by měl zvedat českou vlajku, když mu stát nedokáže dát české občanství? Takhle se český stát choval řadu let, co tu žil, i k šachovému velmistru Sergeji Movsesjanovi z Arménie. Nakonec odsud odešel do Slovenska. Jak to má teď, nevím? Snad hraje za Arménii.

 37. Když nemá úctu k státu, který ho vzal pod svoji ochranu a může zde žít s celou rodinou a sportovat a tyto věci nerespektuje, ať táhne odkud přišel,nikdo ho tady nedrží a nemá zde co dělat!

  • Vrať se do hrobu a vezmi tam celou naši politickou ekipu. Stát se neumí postarat o lidi a někdy se cítím být čímkoliv jen ne Čechem

 38. Získání občanství je správní proces, který má svá jasně daná pravidla. Ta pravidla jsou s ohledem na vývoj v EU stále více benevolentnější k žadateli.

  Pan Muradov má při tomto letmém pohledu všechny veřejné známé skutečnosti na své straně a přesto občanství nedostal.

  Takže problém bude v něčem, co veřejnosti neprozradil a co veřejnost nemůže vědět.
  Typicky například trestní rejstřík žadatele a podobné záležitosti.

  Takže doporučuji všem mudrlantům se vyjadřovat opatrněji k věcem, u kterých nemá veřejnost evidentně všechny relevantní informace.

 39. čemu se spisovatel diví??… mě je to zcela jasný -ten zápasník je ještě dobrej ,že se v česku chová i s placením, jak se nechová mnoho čechů -nedaní a nebo daní v rájích – mluvím i o politicích-měl by si vzít příklad z ministra-dermatologa.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené