Spojte se s námi


Bojové sporty

Monster a Hošek senzačně prohráli. Potížista Růžička má titul RFA a vzkaz pro šéfa Oktagonu: Zasloužím si O2 arénu, ať si říkáš, co chceš

V sobotu večer se konal společný galavečer organizací RFA a IAF. Zejména závěr celé karty sliboval zajímavou podívanou a skutečně tomu tak bylo. Navíc jsme se dočkali hned dvou velkých překvapení.

Publikováno

dne

V sobotu večer se konal společný galavečer organizací RFA a IAF. Zejména závěr celé karty sliboval zajímavou podívanou a skutečně tomu tak bylo. Navíc jsme se dočkali hned dvou velkých překvapení.

RFA a IAF měli naplánovaný turnaj na jeden stejný večer. Obě organizace si ovšem nechtějí překážet a tak přišli s dobrým nápadem. Udělat společnou akci. Ta nabízela některé zajímavé duely.

O titul těžké váhy se měli utkat Yevhenii Orlov a Alex Cverna, druhý jmenovaný se však z bizarních důvodů duelu nezúčastnil. Nahradil jej tedy Arya Hosseini, který se stal rázem velkým outsiderem.

Orlov ukončil všechny své duely v prvním kole, tentokráte tomu ale bylo jinak. Hosseini v prvním kole zápas hodně svazoval, aby se vyhnul tvrdým ranám svého soka. Ve druhém kole už ale několikrát inkasoval a nechutnalo mu to. Po jednom z úderů šel k zemi a Orlov si připsal další vítězství.

Následoval souboj zkušeného Davida Hoška s teprve 20letým Viktorem Červinským, který se stal náhradou za Dominika Humburgera. Veterán Oktagonu byl poměrně velkým favoritem, tak nějak se ale tušilo, že by jeho talentovaný soupeř mohl být jakýmsi černým koněm celé akce.

A stalo se tak. Hošek se vůbec nedostal do zápasu. Červinský ho rozebíral v postoji, donutil jej k pokusu o takedown. Talentovaný bojovník měl ale navrch ve všech aspektech. Navíc vyhrál v prvním kole, když dokázal v poslední minutě utáhnout gilotinu a Hošek odklepal.

Červinský se tak stal nečekaně prozatímním šampionem RFA. Není si však jistý, jestli bude bojovat s Humburgerem. Staredown si ovšem střihli.

Monster senzačně prohrál, Růžička šampionem RFA

Ještě větší překvapení, než o které se postaral Viktor Červinský, měl v hlavním zápase celého galavečera na svědomí Steven Krt. Ten změřil síly s legendou legend. Petr Kníže dosud prohrál pouze s Karlosem Vémolou a Davidem Kozmou, proto byl obří favorit.

Sice je o poznání starší než jeho soupeř, nicméně Monster je jedinečný úkaz a nečekalo se nic jiného než jasné vítězství. Opak se stal pravdou, třebaže Krt šel na úvod prvního kola k zemi a Kníže celých pět minut dominoval.

Ve druhém kole legenda českého MMA vzala zápas na zem a tam dominovala, jenže se dostavilo něco, na co u Monstera nejsme zvyklí. Únava. Od té doby začal Krt přebírat otěže zápasu a zbylá tři kola oddominoval na zemi. Díky tomu vyhrál na body a připsal si nejcennější skalp v kariéře.

Nejvíce kontroverzní ovšem byl duel, v němž se představil Tadeáš Růžička. Ten se rval o titul s Jacobem Mikulou. Potížista Mawar byl favoritem a své roli dostál. Ve druhém kole po tvrdé kombinaci vyhrál na TKO a měl jasný vzkaz pro šéfa Oktagonu.

„My dva si s Vaškem Sivákem O2 Arénu zasloužíme, ať si (Ondřej) Novotný říká, co chce,“ nechal se slyšet Růžička.

Zdroj: RFA

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.