Spojte se s námi


Bojové sporty

MMA bojovníci Oktagonu promluvili v rámci projektu organizace o šikaně

Na tiskové konferenci Oktagon Time konané před Oktagon 32 v Ostravě organizace zveřejnila velkolepý projekt zabývající se nešvarem v československých školách. Bojovníci Oktagonu Marek Bartl a Ivan Buchinger promluvili o šikaně a jejich zkušenostmi s ní.

Publikováno

dne

Na tiskové konferenci Oktagon Time konané před Oktagon 32 v Ostravě organizace zveřejnila velkolepý projekt zabývající se nešvarem v československých školách. Bojovníci Oktagonu Marek Bartl a Ivan Buchinger promluvili o šikaně a jejich zkušenostmi s ní.

Oktagon zveřejnil projekt „Sportem proti šikaně“

Jak jsme vás již informovali, přední československá MMA organizace Oktagon oznámila před galavečerem Oktagon 32 konaném v Ostravě nový projekt s názvem „Sportem proti šikaně“. Záměr vychází z cíle pomoci českým a slovenským dětem se zlozvykem, který trápí nejen školství, ale i celou společnost.

Oktagon spustil ve spolupráci s Rexonou web, kde se mohou registrovat české a slovenské školy a přední bojovníci Oktagonu uspořádají v daných školách besedu na téma šikany a násilí. Hlavní tváří projektu se stal král Oktagonu David Kozma.

Bojovníci Oktagonu hovořili o jejich zkušenostech s šikanou

Organizace nedávno zveřejnila video na svém youtube kanálu, kde se k celospolečenskému tématu vyjádřili bojovníci Oktagonu, a to sedmička lehké váhy Marek Bartl a šampion dvou hmotnostních kategorií Ivan Buchinger.

Marek Bartl vnesl do rozhovoru čerstvý vítr a zavzpomínal na doby, kdy byl sám agresorem a šikanoval ostatní. „Já byl ten, co šikanoval,“ hovořil o problému otevřeně Bartl. „Vím, že začátek problému bylo moje dětství, tedy to, co jsem prožíval,“ nastínil důvod své role v kolektivu.

Jako příčinu svého počínání uvedl, že nepocházel z bohaté rodiny a chtěl odpoutat pozornost od své osoby. Jeho rodiče si totiž nemohli dovolit kupovat svému dítěti drahé boty a oblečení a on to vnímal jako ohrožení jeho pozice ve skupině.

„Hledal jsem záminky, komu za co ublížit nebo se za co vysmát, aby na něho směřovala ta pozornost,“ popisoval důvody svého konání. „Cítil jsem se méněcenně a měl jsem malé sebevědomí,“ líčil v upřímné zpovědi.

Negativní vliv šikanování si dle jeho slov uvědomil až v pozdějším věku a upozornil na fakt, že mu ve změně uvažování pomohla i návštěva gymu, kde mu s problémem pomohl jeho tehdejší trenér a ostatní bojovníci.

Největší chybou je mlčet

Vnímání skupiny, ve které totiž šikana probíhá, je velmi důležité a má zásadní vliv na vývoj nepříjemné situace v životě obětí. To ostatně potvrdil i šampion Ivan Buchinger, který byl v roli člověka, který naopak šikanovanému pomohl.

Oba bojovníci se shodli na tom, že je důležité, aby oběť nemlčela a o svůj problém se podělila s někým dospělým. Ať už je to trenér v gymu, učitel či rodič, problém se nevyřeší, když se o něm nebude mluvit. Děkujeme Oktagonu za naše děti!

Zdroj: Oktagon MMA

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.