Spojte se s námi


Ostatní

Mistrovství světa v biatlonu zahájil český mix neúspěšně

Světový šampionát v Novém Městě na Moravě odstartoval závodem smíšených štafet. První zlato na Mistrovství světa v biatlonu vybojoval francouzský tým. České kvarteto ve složení Krčmář, Mikyska, Davidová, Jislová skončilo na 14. místě.

Publikováno

dne

Světový šampionát v Novém Městě na Moravě odstartoval závodem smíšených štafet. První zlato na Mistrovství světa v biatlonu vybojoval francouzský tým. České kvarteto ve složení Krčmář, Mikyska, Davidová, Jislová skončilo na 14. místě.

O sestavě českého týmu pro středeční závod se rozhodovalo až do úterního večera a jistou účast měli pouze Michal Krčmář s Markétou Davidovou. Důvěru nakonec dostala Jessica Jislová před Terezou Voborníkovou, mezi muži trenéři upřednostnili před Jonášem Marečkem Tomáše Mikysku, přestože v létě absolvoval operaci zraněného kolene a do Světového poháru se vrátil až v lednu.

Svou roli v rozhodování nicméně sehrála kolize v úterním tréninku, kdy Mareček zlomil hůlku a lehce si hnul se zády. „Kdyby se mu to nestalo, asi by jel Jonáš, ale říkal, že cítí větší nervozitu, než by měl. A když není ve stoprocentním rozpoložení, dostal přednost Tomáš, který je na to připravený,“ vysvětlil rozhodnutí trenér mužů Michael Málek.

Česká štafeta v závodě propadla

Jako první vyrazil do úvodního závodu Mistrovství světa v biatlonu nejzkušenější z českých mužů. Hned po střelbě vleže však Krčmář musel na trestné kolo, po kterém se propadl na chvost startovního pole, a ani druhá střelba se neobešla bez oprav. Nakonec tedy předával českou štafetu až na 21. příčce.

Já sám v tuhle chvíli nevím, co se stalo. Přišlo mi, že dělám to samé, co na nástřelu, a i s těmi dobíjenými ranami jsem se snažil pracovat tak, aby spadly, ale nespadly. Pokazil jsem vstup do šampionátu, hrozně mě to mrzí vůči členům našeho týmu a vůči fanouškům, kteří dnes přišli,“ komentoval závod Krčmář pro ČT Sport.

Druhý český muž předvedl na střelnici pouze s jedním dobíjením téměř bezchybný výkon. Kvůli pomalému běhu ale dokázal Mikyska pozici českého týmu vylepšit pouze o dvě místa.

Jelo se mi dobře, ale úplně si nejsem jistý, jak na tom dnes byly lyže. Cítím se dobře, i když mi přišlo, že jsem byl teď trochu rozleželý, protože jsme měli tři dny volno. Teď už je to ale lepší a myslím, že jsem se do toho znovu dostal,“ podělil se o své dojmy z úvodu do šampionátu čtyřiadvacetiletý rodák z Ústí nad Orlicí.

Ani Davidová ve třetím úseku nepředvedla čistou střelbu a na každé položce potřebovala dva náhradní náboje. Její kvalitní běžecký výkon ale dokázal český kvartet posunout dopředu a finišmanka Jislová nakonec vyrážela do závodu ze 14. příčky. Tuto pozici pak po třech dobíjeních při střelbě vestoje udržela až do samého závěru závodu.

Z prvního zlata se radují Francouzi

Úvod letošního šampionátu ovládlo francouzské kvarteto. Štafeta ve složení Perrot, Fillon Maillet, Braisazová-Bouchetová a Simonová dojela do cíle s náskokem 45 vteřin na stříbrné Nory. Bronz vybojovala štafeta Švédska.

Mistrovství světa v biatlonu pokračuje v pátek 9. února sprintem žen. O den později se na start nejrychlejší biatlonové disciplíny postaví také muži.

Zdroj: ČT Sport, Český biatlon

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.