Spojte se s námi


Bojové sporty

Milníky UFC 271 – výkon, zklamání a trapas galavečera UFC

V neděli v ranních hodinách se odehrál další číslovaný galavečer s názvem UFC 271. Jako hlavní zápas večera obstarali v boji o titul současný šampion střední váhy Israel Adesanya a vyzyvatel Robert Whittaker. Jaké byly milníky tohoto tur

Publikováno

dne

V neděli v ranních hodinách se odehrál další číslovaný galavečer s názvem UFC 271. Jako hlavní zápas večera obstarali v boji o titul současný šampion střední váhy Israel Adesanya a vyzyvatel Robert Whittaker. Jaké byly milníky tohoto turnaje?

UFC 271: Výkon večera

Výkon a možná překvapení celého turnaje jsme zažili na hlavní kartě v předzápase titulového souboje mezi dvěma těžkými vahami. Trojka těžké váhy Derrick Lewis vzal na své bedra odvážný úkol postavit se proti rozjetému Australanovi, jedenáctému v žebříčku těžké váhy Tai Tuivasovi.

Že se jednalo o nepovedený risk, by před turnajem málokdo čekal. Americký bojovník, který je známý svými bombami, kterými často uspává své soupeře, tentokrát ochutnal vlastní medicínu.

V prvním kole Lewis nad svým soupeřem jednoznačně dominoval, dostal svého soupeře na zem, kde ho těsně před koncem prvního kola zasypal svými největšími údery.

Brada Australana ale té noci byla jako z kamene a ten se z nich o přestávce stihl celkem v pohodě oklepat. Naopak v druhém kole zasypal výše postaveného soupeře děsivými údery a po tvrdém loktu se potácelo bezvládné tělo Lewise na zem.

Lewis tak po K.O. od nedávného titulového vyzyvatele Ganeho prohrál druhý zápas v řadě a musí jej to mrzet o to více, že prohrál před domácím publikem Houstonu, který je jeho domovem.

Tai Tuivasa se naopak veze na vlně pěti výher v řadě a výrazně se tak přiblíží vrcholu divize. 28 letý Australan se tak stává novou vycházející hvězdou UFC. Miláček publika mohl také opět zažít s fanoušky svou typickou oslavu v pití piva z bot.

UFC 271: Zklamání večera

I když se nepředpokládalo, že bude zápas o titul nějakou extra otevřenou podívanou, asi jsme čekali od bitvy o pás poněkud více. V odvetě bitvy o titul šampiona střední váhy z října 2019 se tentokrát proti sobě opět postavili Israel Adesanya a Robert Whittaker.

Přestože je třeba říct, že daleko agilnější by měl být v každém zápase o titul především vyzyvatel, těch zápasů, kdy šampion Adesanya nepředvede zrovna atraktivní bitvu, přibývá.

Samozřejmě jde o hodně a taktika v těchto zápasech většinou bývá v popředí, ale od bojovníka, který měl nedávno podepsat lukrativní smlouvu s organizací UFC, kde by si měl vydělávat po hvězdném Connoru McGregorovi zdaleka nejvíce, bychom čekali zábavu a nadšení.

Nicméně pětikolová bitva, jestli se to tak dá vůbec nazvat, se nesla v případě šampiona v udržování si vzdálenosti, sbírání bodů za oťukávání soupeře a snaze o ubránění občasných takedownů Whittakera. Samotný Whittaker také nepředvedl téměř nic z jeho pověstné K.O. síly a proti dlouhým končetinám šampiona nenašel recept, jak Adesanyu vůbec ohrozit.

Po nudných pětadvaceti minutách tak rozhodčí přisoudili výhru současnému šampionu a ten tak zůstává stále neporaženým ve své kategorii střední váhy. Po zápase se ale snesla vlna kritiky na výkon současného šampiona.

„Věřte mi, mám Izzyho rád, ale dostali jsme se do bodu, kdy šampion jen stojí v oktagonu, dá pár úderů za kolo a pokud ho někdo neukončí, zvítězí,“ reagoval na titulový duel nedávný titulový vyzyvatel lehké váhy Michael Chandler. „Jdi do opravdového boje a ne sparringu,“ dodal.

Postrach velterové váhy a největší vycházející hvězda UFC Khamzat Chimaev věří, že by dokázal šampiona porazit v prvním kole. „Pro mě snadno vydělané peníze, nulový wrestling, zabil bych ho v prvním kole,“ napsal na svém Twitteru sebevědomý Chimaev.

UFC 271: Trapas večera

Možná jste si všimli kauzy oblíbeného komentátora Joe Rogana, na kterého byl vyvíjen poslední dobou velký tlak médií. Nejprve byl popotahován kvůli tomu, že na svém podcastu šíří proti-covidové dezinformace. Aby se, když pak tyto časy ustál, vynořilo video, které vyvolalo zejména v černošské komunitě velkou nevoli.

Ve zmíněné nahrávce totiž byla sestříhána videa, kde komentátor používá slovo “nigger“. Což pro bělocha znamená téměř zapovězené slovo a je velice urážlivé pro černošskou společnost.

Na tiskové konferenci UFC 271 se na zmíněnou situaci přítomní novináři ptali přímo šéfa UFC Dany Whitea. Slovo si ale překvapivě vzala největší hvězda zmíněného galavečera Israel Adesanya.

„Jelikož jsem černoch, odpovím na tuhle otázku já,“ předběhl svého zaměstnavatele šampion Adesanya. „V tomhle byznysu jsem od roku 2008 a poznal jsem, že je tu spousta hadů, kteří se snaží někoho pošpinit.

Po těch dlouhých letech můžu říct, že Joe Rogan je jeden z nejmilejších lidí ve svém oboru a je mi ctí, že mohu s takovým skvělým člověkem pracovat,“ zastal se charismatického komentátora.

Nicméně bohužel i přes zastání znovujmenovaného šampiona, který za svůj názor sklidil bouřlivé ovace od přítomných lidí na tiskové konferenci, se organizace UFC rozhodla stáhnout komentátora z galavečera a jeho nepřítomnost tak zastoupil bývalý šampion Michael Bisping. Doufejme jen, že tato uměle vytvořená kauza neovlivní práci tohoto skvělého člověka.

Zdroj: UFC, Twitter, Youtube, MMA Fighting

Reklama

Bojové sporty

Nejzaslouženější opasek WBC historie bojových sportů? Příběh šestiletého superhrdiny, který se na jeden den stal nejlepším boxerem planety

Zachránil svoji sestru a sám byl poraněn. Inspirativní příběh o tom, jak se malý chlapec postavil svému strachu a za svůj hrdinský čin si zasloužil opasek šampiona boxerské organizace WBC. Ta po něm dokonce pojmenovala váhovou kategorii.

Publikováno

dne

Zachránil svoji sestru a sám byl poraněn. Inspirativní příběh o tom, jak se malý chlapec postavil svému strachu a za svůj hrdinský čin si zasloužil opasek šampiona boxerské organizace WBC. Ta po něm dokonce pojmenovala váhovou kategorii.

6letý chlapec se stal přes noc hrdinou

Před téměř třemi lety se v americkém státě Wyoming stal hrdinský čin, který zaujal naši pozornost a rozhodli jsme se vám přinést neobyčejného šestiletého chlapce Bridgera Walkera.

Přes noc se stal hrdinou, jehož odvahu uznala i světová boxerská organizace. 9. července 2020 se odehrála v ulicích městečka Cheyenne děsivá scéna.

Čtyřletá holčička měla štěstí v neštěstí, když se k ní na ulici rozeběhl německý ovčák a napadl ji. V tu chvíli se ale mezi ní a zvíře postavil její o dva roky starší bratr a snažil se zabránit nejhoršímu.

Přestože utrpěl četná zranění v obličeji po několikerém kousnutí psem, nebránilo mu to v krytí své mladší sestry, kterou dle očitých svědků stihl odtáhnout do bezpečí. Chlapec utrpěl zranění, která si vyžádala dvouhodinovou operaci a 90 stehů na tváři.

Díky odvážnému činu se stal na jeden den nejlepším boxerem světa

Nebyl to jen tento odvážný čin, nýbrž i odpověď členům rodiny na to, proč skočil mezi svou sestru a toho psa. „Pokud měl někdo zemřít, měl jsem to být já než ona,“ řekl dle Cbs19news.

Mimo to, že si jej pozval soukromý lékař, který se zdarma podílel na léčbě chlapce, jeho příběh sdílela média a známé osobnosti po celém světě. Bridger dokonce zaujal i světovou boxerskou organizaci WBC, která se rozhodla ocenit hrdinství mladého chlapce.

Ta ho jmenovala čestným šampionem organizace a chlapec získal i svůj šampionský opasek. WBC po něm navíc pojmenovala i váhovou kategorii tzv. Bridgerweight (od 91 do 102 kg), která byla dokonce aktivní a uskutečnil se v ní i titulový zápas.

Mladý dánský chlapec se tak alespoň na jeden den stal nejlepším boxerem světa, jeho odvaha s ním ale zůstává napořád. Přestože jeho zranění byla vážná, jen o rok později už rozdával úsměvy na veřejnosti.

Zdroj: Wikipedia, WBC, Twitter účty – Alex a WBC

Pokračovat ve čtení

Bojové sporty

Matavao varuje Vémolu i fanoušky, kteří jej podceňují: Když střelím, padne každý

Už jen pár dní a Karlos Vémola bude oficiálně zpět. Už 15. dubna jej totiž vyzve v liberecké Home Credit Areně podceňovaný Al Matavao. Co však Terminátorův soupeř vzkazuje svému soupeři i fanouškům Oktagonu?

Publikováno

dne

Už jen pár dní a Karlos Vémola bude oficiálně zpět. Už 15. dubna jej totiž vyzve v liberecké Home Credit Areně podceňovaný Al Matavao. Co však Terminátorův soupeř vzkazuje svému soupeři i fanouškům Oktagonu?

Psal se červenec minulého roku, když se naposledy představil Karlos Vémola v kleci Oktagonu. Tehdy porazil Aleksandara Iliče na pražské Štvanici. Pak měl přijít očekávaný duel s Patrikem Kinclem, nicméně Terminátorovi se porouchaly součástky.

Vytoužená odveta se tedy nekonala a bylo záhadou, jestli k ní někdy dojde. O všem rozhodoval Kincl, který nakonec upřednostnil souboj s Vémolou před projektem Tipsport Gamechanger. Jenže Vémola se rozhodl učinit riskantní krok.

Chce se totiž rozehřát a tak jej čeká poměrně krátce před zápasem s Kinclem výzva v podobě Al Matavaa. Fanoušci jej podceňují, nicméně promotéři i sám Matavao upozorňují, že by se mohlo podcenění těžce nevyplatit.

Matavao v Oktagonu prohrál prozatím pouze se Samuelem Krištofičem a nutno zmínit, že i ten byl v nebezpečí. Minimálně do doby, než zjistil, že je Matavao poměrně nulový na zemi. V postoji ale hrozil.

A právě tvrdé granáty v postoji pocítili borci jako Pavel Salčák či Marek Mazúch. Oba je totiž Matavao vypnul v prvním kole. Totéž by v případě podcenění mohlo hrozit Terminátorovi.

„Hádám, že mě většina z vás proti Karlosovi podceňuje, ale já vypínám jednoho soupeře za druhým a to mě dostalo do Contender Series,“ říká Matavao ve videu sdíleném Oktagonem.

„Ten mladík Mazúch je v Oktagonu jediný, kdo vypnul Apolla. Já ho ukončil během prvního kola. Věřte mi. Když já střelím, tak padne každý. A 15. dubna počítejte s tím, že znovu udeřím,“ dodal.

Vémola je však obrovským favoritem a jde to znát také na kurzech a vsazených částkách. Dokáže Matavao skutečně šokovat?

Zdroj: Oktagon MMA

Pokračovat ve čtení

Bojové sporty

Odchod z UFC? Pokud bude McGregor bojovat o titul, udělám to, varuje americká hvězda

UFC tenhle rok nabízí zajímavé návraty. Jon Jones už za sebou zápas má, Stipe Miocic před sebou, do akce by měl jít také Conor McGregor, který dokonce mluvil o snahách získat titul. To se ovšem nelíbí americké hvězdě. Justin Gaethje dokonce vyhrožuje odchodem z organizace.

Publikováno

dne

UFC tenhle rok nabízí zajímavé návraty. Jon Jones už za sebou zápas má, Stipe Miocic před sebou, do akce by měl jít také Conor McGregor, který dokonce mluvil o snahách získat titul. To se ovšem nelíbí americké hvězdě. Justin Gaethje dokonce vyhrožuje odchodem z organizace.

Sice ještě nevíme kdy, ale Conor McGregor se vrátí do klece UFC. Vše bude evidentně záležet na tom, kdy se přihlásí do antidopingového programu USADA. Šest měsíců poté, když bude mít čisté testy, může bojovat.

Jeho prvním soupeřem při návratu bude Michael Chandler, tedy bývalý šampion Bellatoru a trenérský protivník irské hvězdy v show The Ultimate Fighter. Sám McGregor už se ale dívá i o něco dál.

Dokonce prozradil, že by rád bojoval o titul. A že by se tomu bránil například šampion lehké váhy Islam Makhachev? Původně námitky měl, ty ale postupně mizí. Přitom že by měl McGregor z posledních zápasů kdovíjak skvělý rekord, to se rozhodně říct nedá.

Právě naopak. Z posledních čtyř zápasů vyhrál McGregor jen jeden. Přesto se jedná o obrovské jméno, které se zkrátka prodává. To přináší jistá privilegia. Je tak otázkou, co bude dál. Pokud by ale Ir bojoval o titul, může UFC přijít o jinou velkou hvězdu.

Spokojen by totiž nebyl Justin Gaethje, tedy jeden z nejatraktivnějších bojovníků v historii organizace. „Jestli bych skončil, kdyby McGregor vyhrál a bojoval o titul? Pravděpodobně ano,“ přiznal v rozhovoru pro ESPN.

„Hodně by mě bolelo takové jednání od společnosti, kterou reprezentuju. Je to mimo mou kontrolu, takže mohu pouze doufat. Ale samozřejmě je tu možnost, že se naplní scénář, z kterého bych byl zničen,“ dodal Gaethje.

Americký bojovník nedávno porazil na body Rafaela Fizieva a připsal si další bonus za zápas večera. Celkově ve svých 11 duelech v UFC nasbíral Gaethje už 11 bonusů, díky nimž si přišel na krásných 550 tisíc dolarů.

Zdroj: ESPN MMA, Sherdog, UFC

Pokračovat ve čtení

Tipsport škola sázení

Oblíbené