Spojte se s námi


Motorsport

Michek zajel další parádní výsledek, Loprais stále vede! Těžkou havárii utrpěl Carlos Sainz. Jak se daří Čechům na Rallye Dakar?

Rallye Dakar má za sebou už devátou etapu, která jako už tradičně přinesla mnohé. Těžkou havárii utrpěl Carlos Sainz, kategorii automobilů v úterý ovládl Sébastien Loeb. Kategorii kamionů i nadále vede Aleš Loprais, velice solidní výsledek zajel Martin Michek! Jak se daří českým závodníkům na Rallye Dakar?

Publikováno

dne

Rallye Dakar má za sebou už devátou etapu, která jako už tradičně přinesla mnohé. Těžkou havárii utrpěl Carlos Sainz, kategorii automobilů v úterý ovládl Sébastien Loeb. Kategorii kamionů i nadále vede Aleš Loprais, velice solidní výsledek zajel Martin Michek! Jak se daří českým závodníkům na Rallye Dakar?

Velké emoce v rámci deváté etapy Rallye Dakar přinesla kategorie automobilů. Úterní dění ovládl Sébastien Loeb, a to v čase 3 hodiny, 7 minut a 24 vteřin. Druhý dojel Litevec Vaidotas Zala, který v cíli na devítinásobného šampiona WRC ztratil pouhých 57 vteřin.

Samozřejmě až po odečtení Francouzovy dvouminutové penalizace. Loeba a Zalu pak na stupních vítězů doplnil Guerlain Chicherit, jenž na první místo ztratil dvě minuty a osm vteřin.

Loeb si tak připsal třetí etapové vítězství v letošním roce a celkově v kariéře na Rallye Dakar už devatenácté. Mattias Ekstrom přinesl Audi útěchu v podobě čtvrtého místa v úterní speciálce se ztrátou 5 minut a 11 vteřin na vítěze Loeba.

Naopak Sainz, jeden ze dvou zbývajících jezdců Audi po odstoupení Stéphana Peterhansela v úvodním týdnu, utrpěl po pouhých šesti kilometrech této speciálky vážný karambol, když se jeho vůz při zdolávání duny převrátil.

Čech Martin Prokop dokončil úterní etapu na čtrnácté příčce se ztrátou 17 a půl minut na vítěze Loeba. Kategorii automobilů stále vévodí Katařan Násir al-Attíja, dle oficiálních výsledků s časem 34 hodin, 19 minut a 20 vteřin.

Druhý je momentálně se ztrátou jedné hodiny a téměř 22 minut Lucas Moraes. Na třetí příčku se po úterní etapě vyšplhal Francouz Loeb, jehož aktuální manko činí jednu hodinu a 43 minut.

Loprais stále vede pořadí kamionů!

Soutěž kamionů stále vede český závodník Aleš Loprais, byť úterní etapu vyhrál Nizozemec Janus van Kasteren s časem 3 hodiny, 40 minut a 52 vteřin. Pro druhé místo si s mankem tří minut a šesti sekund dojel Pascal de Baar.

Nejrychlejším Čechem v deváté etapě byl Jaroslav Valtr, jenž se umístil jako třetí v pořadí. Loprais ukončil devátou etapu na čtvrté pozici, když ztratil jedenáct minut.

Na konci úterního dění se však do nejlepší desítky vešlo hned pět Čechů – třetí Valtr, čtvrtý Loprais, šestý Tomáš Vrátný, sedmý Martin Šoltys a desátý Martin Macík. Dlužno dodat, jak nevyzpytatelná bylo úterní dějství svědčí následující video.

Jak už ale výše píšeme, i navzdory čtvrtému místu Loprais stále v kamionech vede, a to s téměř 27minutovým náskokem na Van Kasterena. Vzato třetí Martin van den Brink ztrácí už lehce přes 46 minut. Čtvrtou a pátou příčku momentálně drží dva čeští závodníci.

Macík v barvách týmu MM Technology ztrácí na prvního Lopraise už 1 hodinu a 17 minut, pátý Valtr dokonce přes 2 a půl hodiny.

Kategorie motocyklů

Mezi motorkáři zvítězil Luciano Benavides, na jehož vítězný čas v podobě 3H 18′ 44“ ztratil jednu minutu Toby Price. Pro třetí místo si s mankem necelých tří minut dojel Skylar Howes. Velice slušný výsledek pak zajel Martin Michek.

Český motorkář zajel sedmý nejrychlejší čas a po svém nedávném životním výsledku na Rallye Dakar stoupá pořadím vzhůru. Nyní je Michek dvanáctý, průběžné pořadí motocyklů ovšem stále vede Howes.

Níže se pak můžete podívat na jeho tradiční pozdrav českým fanouškům a zhodnocení deváté etapy.

Michek měl totiž před pondělním volnem velké zdravotní potíže, které si přivodil v nedělní etapě. Právě tehdy si totiž pochroumal pravou nohu, do závodních bot se pak pro další průběh Rallye Dakar musel násilím soukat.

Jak to ale vypadá, i přes zdravotní obtíže je český motocyklový závodník schopen zajíždět parádní výsledky. Přejme tak nejen jemu, ale i ostatním našim legionářům mnoho úspěchů v dalších etapách.

Zdroje: Rallye Dakar, Martin Michek – Instagram

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.