Spojte se s námi


Motorsport

Michek utrpěl nepříjemnou nehodu, Šoltys převezen do nemocnice: Co přinesla šestá etapa Rallye Dakar?

Šestou etapou pokračovala legendární Rallye Dakar a nejlépe z Čechů na tom stále je Aleš Loprais. Naopak Martin Michek utrpěl nepříjemný pád, do nemocnice musel být transportován Martin Šoltys. Jak se aktuálně Čechům na Dakaru daří?

Publikováno

dne

Šestou etapou pokračovala legendární Rallye Dakar a nejlépe z Čechů na tom stále je Aleš Loprais. Naopak Martin Michek utrpěl nepříjemný pád, do nemocnice musel být transportován Martin Šoltys. Jak se aktuálně Čechům na Dakaru daří?

Slušný výsledek dnes zajel Martin Prokop. Ten dojel v automobilech osmý a rovněž osmá příčka mu prozatím patří i v celkovém pořadí. Na vítěze šesté etapy, Argentince Orlanda Terranovu, ztratil pět minut a pětačtyřicet vteřin.

Lídr Násir al-Attíja skončil v této erzetě až na desátém místě, stále je však jasně na čele průběžného pořadí. Na druhé místo se před Sébastiena Loeba dostal Jazíd Rádžhí ze Saúdské Arábie.

Prokop během šesté etapy svedl boj se Švédem Ekströmem. Ten nicméně zakončil své působení v šestém pokračování na skvělém druhém místě.

„Erzeta byla zvláštní. Zase se jelo rychle, až mi z toho bylo špatně. Užili jsme si ale posledních čtyřicet kilometrů v krásných dunách. Dojel nás Mattias Ekström, chytil jsem se ho a jel mu na nárazníku,“ řekl český závodník po dojezdu do cíle.

„V závěru jsme pak našli rychleji kontrolní bod než ostatní a pár aut sekli. Dneska jsme si zlepšili náladu,“ doplnil.

V kamionech se opět dařilo Aleši Lopraisovi. Ten zajel ještě o něco lepší výsledek než včera, na bednu mu ovšem chybí téměř 30 minut. V průběžném pořadí je Loprais stále na páté příčce, před ním se s náskokem necelých dvou minut nachází Janus van Kasteren.

Kategorii kamionů stále vévodí Rus Sotnikov, jenž má desetiminutový náskok na druhého Nikolajeva. Anton Šibalov na třetím místě pak má na druhou pozici ztrátu 28 minut. Lopraisův krajan Martin Macík viděl cíl jako devátý v pořadí.

Tvrdou havárii bohužel utrpěl Martin Šoltys, jenž si dokonce zavolal lékařskou pomoc a s bolavými zády se nechal převést do nemocnice.

Šestá etapa ovšem nebyla nikterak příjemná pro dva Čechy – Martina Michka a Martina Šoltyse. První jmenovaný měl na ranním přejezdu do startu speciálky dopravní nehodu s automobilem, což ale nebyla tak úplně Michkova chyba. Motorka je každopádně poškozená a na startu mu s opravami pomáhal týmový parťák Milan Engel.

Po sto kilometrech však byla etapa zastavena, a to kvůli nesjízdné trase. Michek tak skončil se ztrátou dvanácti minut až na devětatřicáté pozici, v průběžném pořadí ale zůstává devatenáctý.

Zdroje: Rally Dakar, Livesport

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.