Spojte se s námi


Motorsport

Mercedes znovu v boji o titul? Nevidím důvod, proč bychom to nemohli dokázat, říká George Russell

Ovládne Mercedes v nadcházející sezóně znovu Pohár konstruktérů? To je otázka, na kterou budeme znát odpověď až ke konci letošního roku. Podle George Russella však není jediný důvod, proč by to německý tým nemohl dokázat. Co britský pilot prohlásil na adresu loňské sezóny?

Publikováno

dne

Ovládne Mercedes v nadcházející sezóně znovu Pohár konstruktérů? To je otázka, na kterou budeme znát odpověď až ke konci letošního roku. Podle George Russella však není jediný důvod, proč by to německý tým nemohl dokázat. Co britský pilot prohlásil na adresu loňské sezóny?

Tým Mercedes-AMG Petronas F1 neprožil v roce 2022 zrovna skvostnou sezónu. V Poháru konstruktérů skončili až na třetí příčce za Red Bullem a Ferrari, přičemž právě rakouský tým přerušil osmiletou hegemonii stříbrných šípů, coby pravidelných vítězů Poháru konstruktérů.

Nutno podotknout, navzdory první polovině loňské sezóny nebyly finální výsledky až tak zlé. Kromě třetí pozice v konstruktérech tým přece jen dosáhl alespoň na jedno vítězství. A to zásluhou George Russella ve Velké ceně Brazílie.

Právě na okruhu Interlagos si tento velice talentovaný britský závodník připsal své první vítězství kariéry. Celkově pak v sezóně 2022 dosáhl na osm pódií. V konečném pořadí šampionátu jezdců skončil s 275 body na čtvrtém místě.

Jeho týmový kolega Lewis Hamilton naopak poprvé v kariéře zažil sezónu, v níž se mu ani jednou nepodařilo zvítězit. Sedminásobný šampion skončil v šampionátu jezdců šestý (240 bodů).

Ovšem dlužno dodat, německá stáj během sezóny provedla vskutku velké množství kvalitní práce. A v závěru minulé sezóny se vrátila do boje o vítězství v závodě, což se ostatně právě v Brazílii podařilo.

Vítěz Velké ceny Brazílie tak věří, že díky tempu, jakým se Mercedes dostal zpět mezi elitu, poukazuje na fakt, že je v letošním roce schopen znovu bojovat o titul.

Vyjádření Russella

„Myslím, že když se podíváte na vývoj, který jsme přinesli, a na tempo, jakým jsme se dokázali vrátit zpět a zmenšit naši ztrátu, není nic, co by nám říkalo, že toho (titulu) v příštím roce nemůžeme dosáhnout,“ řekl Russell v rozhovoru pro Motorsport.

„Už asi dva měsíce máme jasno v tom, jakých cílů musíme z hlediska vývoje dosáhnout. A jsem si celkem jistý, že pokud toho dosáhneme, budeme mít vůz, se kterým můžeme konkurovat Red Bullu,“ vysvětlil.

Russell pak také zmínil, že dobrá forma Mercedesu na konci sezóny byla v naprostém kontrastu s rozsahem potíží, kterým tým čelil na začátku roku 2022.

„Vzpomínám si, že v Imole jsem skončil čtvrtý, ale měl jsem stejné tempo jako Lando (Norris) a v Alfě mě pronásledoval Valtteri (Bottas). V tom závodě byli rychlejší než my. Ale když se na nás podíváte teď a na to, kde jsme ve srovnání s těmito vozy, které pravděpodobně neprošly podobným vývojem jako Ferrari a Red Bull, udělali jsme obrovský pokrok.“

Závěrem pilot Mercedesu doplnil, že svému týmu věří a vzhledem k tempu vývoje vozů doufá, že v letošním roce zabojují o titul.

Zdroje: F1, Motorsport, Mercedes-AMG Petronas F1

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.