Spojte se s námi


Tenis

Menšík si souboj supertalentů nezahraje. Maďar Marozsán umlčel Fonsecu

V pavouku turnaje Masters v Římě se rýsoval zajímavý souboj dvou velmi talentovaných hráčů. Jakub Menšík v něm mohl vyzvat Brazilce Fonsecu. Hned v utkání prvního kola utnul tuto možnost Maďar Marozsán. A nebyl to první velký výsledek tohoto hráče v Římě.

V pavouku turnaje Masters v Římě se rýsoval zajímavý souboj dvou velmi talentovaných hráčů. Jakub Menšík v něm mohl vyzvat Brazilce Fonsecu. Hned v utkání prvního kola utnul tuto možnost Maďar Marozsán. A nebyl to první velký výsledek tohoto hráče v Římě.

  • Jakub Menšík má na Masters v Římě v prvním kole volný los
  • Český tenista byl blízko souboji velkých talentů s Brazilcem Fonsecou
  • Osmnáctiletý hráč ale překvapivě padl s Maďarem Marozsánem v prvním kole

Ostře sledovaný Menšík

Devatenáctiletý Jakub Menšík patří mezi nejsledovanější hráče na okruhu ATP. A není divu. Vždyť letos překvapil svým triumfem na Masters v Miami.

A na tento úžasný výsledek už dokázal navázat i na antuce. Před týdnem totiž na povrchu z cihlové drti postoupil do čtvrtfinále v Madridu. Taky zde se jednalo o turnaj z kategorie Masters.

Na dalším podniku této prestižní úrovně v Římě, který začal tento týden, se rodák z Prostějova vešel mezi nasazené hráče. A nedaleko od něj se v pavouku turnaje objevilo i jméno Joao Fonseca.

Fonseca padl z Marozsánem

Brazilec Fonseca se sice nevyhřívá v blízkosti elitní dvacítky na žebříčku ATP, také on však letos zažil turnajový triumf, přitom je ještě o rok mladší než Čech. Jejich případný vzájemný zápas tak mohl být velkým lákadlem ve třetím kole římského tenisového podniku.

Brazilec ale narazil hned na začátku. V první sadě nedokázal najít recept na servis Maďara Marozsána a ve druhém setu se také dostal do nepříznivého situace po ztrátě svého podání.

Z nejhoršího se rodák z Rio de Janeira sice dostal a chvíli byl lepším hráčem na kurtu. Dokázal sílu svých forhendů, ale k dalšímu brejku a ovládnutí této části zápasu se už nedopracoval. Naopak, byl slabším hráčem v tiebreaku a s turnajem se tak loučí hned na začátku.

Maďarský tenista tak dokázal, že umí porážet významná jména světového tenisu. Před dvěma roky se na stejném místě radoval ze skalpu Carlose Alcaraze.

Další program

Menšík vstoupí do turnaje proti lepšímu z dvojice Rinderknech – Gigante. Teprve po tomto utkání mohla přijít řada na zmíněný souboj supertalentů.

Místo toho vzejde další případný soupeř české tenisové dvojky ze souboje nasazeného Rusa Rubljova s Marozsánem. Tato dvojice se za poslední rok utká už po čtvrté. Dva vzájemné souboje vyhrál Rus a jednou se radoval jeho maďarský rival.

Menšík ale není jediným českým tenistou ve Foro Italico. Poprvé v kariéře se na tak významném turnaji probojoval do druhého kola Vít Kopřiva. A podobně jako Menšík si volný los v prvním kole vychutnal i Tomáš Macháč.

Zdroj: Autorský článek

Email Icon
Reklama

Oblíbené