Živé výsledky
  • Vik
    Vik
    HAP
    HAP
  • LAR
    LAR
    CRV
    CRV
  • TBI
    TBI
    SLO
    SLO
  • ARA
    ARA
    SHR
    SHR
  • SAB
    SAB
    KUP
    KUP
  • MJA
    MJA
    LRI
    LRI
  • GOT
    GOT
    LEV
    LEV
  • AGF
    AGF
    POZ
    POZ
  • FLO
    FLO
    DRT
    DRT
  • FEN
    FEN
    ZAB
    ZAB
  • THU
    THU
    DIN
    DIN
  • BIS
    BIS
    GYO
    GYO
  • STU
    STU
    HEA
    HEA
  • KLA
    KLA
    ZAL
    ZAL
  • CAM
    CAM
    BAH
    BAH
  • NEF
    NEF
    BUD
    BUD
  • ATH
    ATH
    ZFK
    ZFK
  • GLT
    GLT
    RIG
    RIG
  • KLA
    KLA
    Lud
    Lud
  • MIT
    MIT
    Zim
    Zim

Měl Sivák vyhrát? Fanoušci pochybují a kritizují rozhodčí, rozhodl detail

Měl Sivák vyhrát? Fanoušci pochybují a kritizují rozhodčí, rozhodl detail
Foto: RFA/Matúš Zeťák

KOMENTÁŘ: Tak tohle bylo solidní drama. Václav Sivák se netradičně ve středu večer objevil v zápase na druhém galavečeru organizaci KO Warriors a čelil nelehkému soupeři. Že to nebyla žádná dávačka, to se projevilo už v prvním kole. Badboy měl co dělat a málem přišel o neporazitelnost. Přesto slaví výhru. Fanoušci kritizují rozhodčí. Co zápas rozhodlo?

  • Nová organizace KO Warriors za sebou má druhý galavečer
  • Hlavní zápas vyhrál hodně těsně Václav Sivák
  • Fanoušci nesouhlasí s bodováním, kritizují i podlahu v kleci

Václav Sivák málem přišel o neporazitelnost

Ještě před několika dny kolem něj bylo mnoho spekulací. Důvodů bylo vícero. Jednak se řešil jeho možný zápas v Edenu s Losenem Keitou. Mimo to se měl na konci května utkat pod hlavičkou RFA utkat se Serhiyem Adamchukem, bývalým šampionem Glory. Jenže duel neproběhl. A Václav Sivák se neobjevil ani v Edenu.

Badboy si poranil ruku, nicméně o vážnosti jeho zranění se rovněž hodně spekulovalo. Kvůli zranění odstoupil právě ze zápasu s Adamchukem. Přesto přijal bitvu pod hlavičkou nové organizace KO Warriors, která proběhla ve středu 25. června.

Sivák se v hlavním zápase večera utkal s Johannesem Baasem, mimochodem přemožitelem Adamchuka. Neporažená česká hvězda hned v prvním kole poznala, že to nebude mít snadné. Němec si chtěl připsat další cenný skalp a od začátku hodně tlačil. Václavovi jeho styl zejména v prvním kole vůbec nechutnal.

Druhé kolo bylo o něco vyrovnanější a v podstatě mohlo jít na obě strany. Totéž se dalo říci o třetím kole, které mohlo být rozhodující. A verdikt? Dva rozhodčí viděli jako vítěze Badboye (30:27 a 30:28), jeden viděl vyhrát Baase (29:28).

Sivák málem přišel o neporazitelnost. Soupeř jej trápil, přesto Badboy těsně vyhrál na body

Sivák málem přišel o neporazitelnost. Soupeř jej trápil, přesto Badboy těsně vyhrál na body

Měl Badboy opravdu vyhrát? Fanoušci pochybují

Fanoušci i oba bojovníci si ihned po vyhlášení vítěze stěžovali na podlahu v kleci. Ta totiž boj znatelně ovlivnila, jelikož oběma bojovníkům to hodně klouzalo. Když však duel skončil a čekalo se na to, kdo vyhraje, panovala na obou stranách nervozita. O vítězi nebylo jasno.

Zdálo se přinejmenším nereálné, že by někdo vyhrál všechna tři kola. Stejně tak bylo nepravděpodobné, že by někdo měl vidět v prvním kole vyhrát Badboye. Jenže přesto se obojí stalo. Hned po ohlášení vítěze se objevilo nemalé množství komentářů s tím, že měl Václav Sivák prohrát.

Faktem je, že Sivák určitě neměl vyhrát všechna tři kola. Dvě vyhraná kola už se pochopit dají. A důvod je prostý. Opticky možná měl Baas výraznější převahu, nicméně je potřeba zmínit, že Badboy měl velmi dobrý kryt, kde většina ofenzivních akcí soupeře skončila a nedopadla tedy naplno.

Pokud navíc má Václav opravdu zlomenou ruku, tak to byl v rámci možností vynikající výkon. Zápas sám o sobě byl hodně atraktivní. Pomohlo tomu i to, že nebylo jasno, kdo vlastně vyhraje.

Největší česká postojářská hvězda si každopádně vylepšila bilanci už na 34:0.

Sivák musí na operaci, na podzim možná bude v pyramidě

Hned po utkání se Václav Sivák a Johannes Baas začali domlouvat na odvetě. K tomu Badboy přiznal, že jej čeká operace s levou rukou. Pokud se bude rychle zotavovat, tak by se mohl zúčastnit jedné solidní akce právě pod hlavičkou KO Warriors.

Nová organizace totiž na podzim pořádá pyramidový turnaj o 30 tisíc eur, které si odnese vítěz. Půjde tedy o téměř 742 tisíc korun. Krásná suma, o kterou nechce neporažený ranař přijít. Pyramida proběhne 14. listopadu.

Zdroj: Autorský článek

ŠTÍTKY:

Diskuse

Mohlo by vás zajímat

Přijde Oktagon o hvězdu? Jotko je nespokojený s trestem pro Engizeka, chce ke konkurenci

Přijde Oktagon o hvězdu? Jotko je nespokojený s trestem pro Engizeka, chce ke konkurenci

Z obrovské rány vytvořil Oktagon senzaci. Škvor se zranil, Fleury bude čelit pomstě za Vémolu

Z obrovské rány vytvořil Oktagon senzaci. Škvor se zranil, Fleury bude čelit pomstě za Vémolu

„Nemrkejte, Batfalského ukončím!“ vzkazuje Khol před Štvanicí. Pak může být na řadě Roušal

„Nemrkejte, Batfalského ukončím!“ vzkazuje Khol před Štvanicí. Pak může být na řadě Roušal

Oktagon konečně rozdal tresty. Engizek i jeho bratr dostali stopku i tučnou pokutu

Oktagon konečně rozdal tresty. Engizek i jeho bratr dostali stopku i tučnou pokutu

Skandál, který Oktagon nezažil. Poražený Engizek ukradl titul a vyvolal rvačku, zaslouží si trest

Skandál, který Oktagon nezažil. Poražený Engizek ukradl titul a vyvolal rvačku, zaslouží si trest