Spojte se s námi


Tenis

Medveděv se Sinnerem přepisují dějiny. Odhadnete, po kolika letech nebude ve finále Australian Open Djokovič, Nadal ani Federer?

Čas nezastavíte, to je jasné každému. Nicméně, způsob, jakým se loni prezentoval Novak Djokovič a očekávaný návrat Rafaela Nadala na kurty přece jen trochu zakrývaly realitu. Ta je neúprosná, ocitáme se na prahu nové etapy na okruhu ATP. Po jaké době se finále v Melbourne obejde bez členů velké tenisové trojice?

Publikováno

dne

Čas nezastavíte, to je jasné každému. Nicméně, způsob, jakým se loni prezentoval Novak Djokovič a očekávaný návrat Rafaela Nadala na kurty přece jen trochu zakrývaly realitu. Ta je neúprosná, ocitáme se na prahu nové etapy na okruhu ATP. A význam té staré dokonale symbolizuje pohled obsazení souboje o titul na Australian Open. Po jaké době se finále v Melbourne obejde bez členů velké tenisové trojice?

Finále Australian Open

Úvodní grandslam sezony má nepochybně své kouzlo. Horké prostředí australského léta na dálku ohřívá leden na území Evropy. Minimálně pro tenisové příznivce. Vždyť právě tady se po prosincovém spánku rozjíždí kolotoč ATP.

A v posledních letech je výjimkou, když se finále úvodního grandslamu sezony obejde bez současné světové jedničky Novaka Djokoviče. Srbský tenista chyběl od roku 2015 ve finále australského majoru pouze třikrát.

Význam a sílu fenomenální trojice, kterou kromě Djokoviče tvoří pochopitelně Federer a Nadal, nejlépe ilustruje fakt, že letos se zápas o titul obejde bez minimálně jedné z těchto legend po dlouhých devatenácti letech.

Tehdy se v Melbourne utkal Rus Marat Safin a domácí miláček Lleyton Hewitt. K nevelké radosti australských tenisových fanoušků se z triumfu tehdy radoval ruský hráč. Medveděv má tedy letos na co navazovat.

Souboje velké trojky

Nadal na Australian Open triumfoval dvakrát, Federer šestkrát, ale jasným králem je tady Djokovič. Ten se v Melbourne ze zisku titulu radoval hned v deseti ročnících. Naposledy jediný major na jižní polokouli opanoval loni.

Vzájemných soubojů Djokoviče s Federerem a Nadalem překvapivě ve finále Australian Open až tolik nenajdeme. Došlo k nim čtyřikrát.

V roce 2009 porazil ve finále Nadal Federera, který to Španělovi o osm let později oplatil. V obou případech se jednalo o pětisetové bitvy.

Rovněž v pěti setech tady ve finále 2012 zvítězil Djokovič nad Nadalem. V roce 2019 už Djokovič na začátku své nejúspěšnější série zde porazil Nadala hladce 3:0 na sety. Toto bylo poslední setkání těchto legend ve finále australského majoru.

Nová generace

Ačkoliv Djokovič patrně neřekl své poslední slovo, je na čase obrátit list. Série je ukončena a nedělní finále Australian Open obstará Rus Medveděv a italská naděje Sinner.

A je to složení symbolické. Protože Sinner je od podzimu největším vyzyvatelem Djokoviče a v souboji o finále právě on srbského tenistu porazil.

Medveděv zase může vystoupit ze stínu legend a na třetí pokus v Melbourne ve finále uspět. Vždyť jeho fináloví přemožitelé jsou, ano hádáte správně, právě Djokovič a Nadal.

Zdroje: Australian Open, X

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.