Spojte se s námi


Bowling

Medaile byla blízko, týmová soutěž ukázala zajímavou sílu mladých bowlerů. ME v bowlingu čeká soutěž jednotlivců

Český bowling se na juniorském šampionátu ve Francii opět ukázal v pěkném světle. V soutěži čtyřčlenných družstev se chlapci i děvčata natahovali po cenném kovu, nakonec ale berou sedmé i šesté místo. Tituly mistrů Evropy získali Finové.

Publikováno

dne

Český bowling se na juniorském šampionátu ve Francii opět ukázal v pěkném světle. V soutěži čtyřčlenných družstev se chlapci i děvčata natahovali po cenném kovu, nakonec ale berou sedmé i šesté místo. Tituly mistrů Evropy získali Francouzky a Finové

Soutěž se hrála dvoudenním formátem. První tři hry odehráli bowleři i bowlerky v úterý, druhé tři hry ve středu. Zatímco Češi zvládli skvěle úvodní den, Češky mohutně dotahovaly ve druhé polovině soutěže.

Čtveřice vedená medailistkami ze dvojic Andreou Mazalovou a Elišku Krummerovou nakonec zůstala za medailí jen 44 bodů. V přepočtu ztratily Češky jen necelé dva body na průměru na čtvrtý a postupující tým. Po dobrém výkonu se navíc všechny čtyři hráčky drží na pozicích zajišťující soutěž Masters. Tu hraje 24 nejlepších hráček mistrovství.

Dívčí čtveřice ovládly bowlerky z Francie, které tak na domácím mistrovství berou první zlato. Ve Wittelsheimu si ve finále poradily hráčky ze země galského kohouta se Švédkami.

Chlapecká čtveřice se po prvním dni držela na čtvrté pozici zajišťující cenný kov. Soutěž družstev se ale v mužské kategorii změnila v obrovský souboj o každou shozenou kuželku. Po prvním dni dělilo první osmičku jen devět bodů na průměru.

Středeční odpoledne zahájili hráči vedení trenérem Ivanem Burianem svou nejlepší hrou turnaje. Bohužel to ale od mladých bowlerů bylo vše. Pokažená poslední hra znamenala propad na zmiňované sedmé místo. Český tým je ale potřeba pochválit za týmovost a skvělý bowling ve většině soutěže.

A chvála směřuje také za Slováky. Naši východní sousedé se probojovali do bojů o medaile a předváděli skvělé výkony. Medaili bere také Malta. Oběma méně známým bowlingovým zemím patří bronz. Z titulu se radují Finové, kteří v severském finále přehráli Švédy.

Evropský šampionát pokračuje soutěžemi jednotlivců. Začínat budou ve čtvrtek opět chlapci. Dívky se představí v pátek a mistrovství vyvrcholí v sobotu soutěží Masters.

Zdroj: EYC 2022

Reklama

Oblíbené