Spojte se s námi


Bowling

ME juniorů v bowlingu: Tři Češi v Masters a historická medaile pro Chorvatsko

Bowlingové mistrovství Evropy má za sebou poslední soutěž určenou pro všechny hráče. Ve Vídni se v pátek a v sobotu představili jednotlivci, kteří bojovali nejen o cenné kovy, ale také o postup do závěrečného Masters. Novými mistry Evropy jsou Dán Nicolas Carter a Francouzka Julie Perrier.

Publikováno

dne

Bowlingové mistrovství Evropy má za sebou poslední soutěž určenou pro všechny hráče. Ve Vídni se v pátek a v sobotu představili jednotlivci, kteří bojovali nejen o cenné kovy, ale také o postup do závěrečného Masters. Novými mistry Evropy jsou Dán Nicolas Carter a Francouzka Julie Perrier. Významnou postavou se stala Chorvatka Vivian Banjac, která pro svou zemi získala první medaili v historii.

Češi vybojovali v Masters, určeného pro dvacet čtyři nejlepších chlapců a stejný počet dívek, celkem tři místa. Stejně jako v loňském roce si prestižní soutěž zahraje Ondřej Prekop, který své postavení potvrdil v klání jednotlivců. Pojďme ale postupně. Jako první totiž boj v poslední kategorii zahájili David Mojka a Jaroslav Zapletal.

Pro oba znamenal souboj v singlech konečnou na turnaji. Na Masters by oba potřebovali průměrně v každé hře mistrovství naházet přes 211 bodů na hru, na tuto metu ale čeští debutanti nedosáhli.

V jednotlivcích nakonec skončil Zapletal na 44. místě a Mojka na 72. pozici. V celkovém hodnocení se Češi seřadili hned vedle sebe, první jmenovaný na 53. a druhý na 54. příčce. Tedy těsně za polovinou 96členného startovního pole.

Více pozornosti směřovalo na druhý páteční hrací blok. Ondřej Prekop totiž stále živil naději nejen na postup do Masters, ale také na medaili ze soutěže All-event, do níž se počítají všechny hry mistrovství. Spolu s ním se představil také Václav Kordulík, poslední člen reprezentačního týmu chlapců.

Oba hráči předvedli solidní výkon, který v případě Prekopa stačil nejen na třinácté místo mezi jednotlivci, ale i na sedmé místo v celkovém hodnocení mistrovství, díky němuž vynechá první kolo nedělního Masters.

Výkon Kordulíka přisoudil chomutovskému bowlerovi 47. pozici. Svou poslední účast mezi juniory tak nedávný vítěz českého turnaje Prestige Tour neproměnil v Masters.

Mistrem Evropy se stal dánský bowler Carter, který ve finále předvedl fantastický nához 279 bodů a naprosto jasně porazil Mathiase Danielsena Ottinga z Norska. Bronzy získali Němec Max Lorenz a Rakušan Fabian Gross.

Dívky se na dráhy dostaly opět v sobotu. Jako první se do akce vydaly Julie Rácová s Eliškou Brychovou, které obě stále bojovaly o účast v Masters, tedy v soutěži pro dvacet čtyři nejlepších.

Rácová doplatila na problémy s palcovými dírami na svých bowlingových koulích a kvůli tomu to nestačilo na lepší než 47. místo. Její týmová kolegyně zaznamenala skvělé čtrnácté místo a kvalifikovala se do Masters.

Ve druhé rundě ji doplnila Ema Iwazawa, které se ale soutěž jednotlivců nepovedla. Ještě po první hře živila pražská hráčka naději na cenný kov z All-event, poté ale přišel výkonnostní propad.

V singlech to stačilo na 45. pozici, v Masters na postup z patnáctého místa. Poslední Češka, Pavla Žáčková, skončila 49. V neděli si zahrají si tak z Čechů zahrají Prekop, Brychová a Iwazawa.

Zlatou medaili vybojovala ve Vídni Julia Perrier z Francie, stříbro uhrála Švédka Elissa Mehmet. Bronzy z 34. juniorského mistrovství Evropy získaly Tiiamari Laukkanen z Finska a Vivian Banjac, která pro Chorvatsko získala první cenný kov v historii.

Los nedělního Masters

První kolo

EMA IWAZAWA (ČESKO) – Melina Vikström (Finsko)

ELIŠKA BRYCHOVÁ (ČESKO) – Hannah Masterson (Irsko)

Druhé kolo

ONDŘEJ PREKOP (ČESKO) – Roni Leskinen (Finsko) vs. Mikael Aron Vilhelmsson (Island)

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.