Spojte se s námi


Bowling

ME juniorů v bowlingu: Prekop se proházel do Masters, ostatní Češi končí. Mezi jednotlivci triumfoval Ilhammar

Juniorské mistrovství Evropy v bowlingu nabídlo poslední soutěž, ve které se představili všichni hráči a hráčky. Soutěž jednotlivců začala souboji chlapců včetně českého kvarteta Vacek, Vacík, Korudlík a Prekop. Ze zlata se radoval Švéd Robin Ilhammar.

Publikováno

dne

Juniorské mistrovství Evropy v bowlingu nabídlo poslední soutěž, ve které se představili všichni hráči a hráčky. Soutěž jednotlivců začala souboji chlapců včetně českého kvarteta Vacek, Vacík, Kordulík a Prekop. Ze zlata se radoval Švéd Robin Ilhammar.

Nedělní první runda přinesla možná nejlepší výkon kariéry Ondřeje Prekopa. Pardubický bowler vytáhl v těžkých podmínkách svou hru až na 1266 bodů, a tedy průměr 211 bodů na hru. V první rundě to mladému hráči stačilo na skvělé šesté místo, celkově pak byl svěřenec Adama Vondráčka třináctý.

Prekop nakonec vyházel jako jediný Čech postup do Masters, soutěže pro 24 nejlepších hráčů celého mistrovství. Jeho kolega v soutěži jednotlivců Václav Kordulík nakonec 61. místem mezi jednotlivci spadl mimo pozice zajišťující poslední soutěž mistrovství.

První rundu ovládl pozdější bronzový medailista Robin Noberg ze Švédska. Ve čtvrtek odpoledne zahrál skvělý bowling Matěj Vacík. Nebýt jedné nepovedené hry, mohla z toho teoreticky vyjít i medaile.

Nakonec se plzeňský bowler zařadil před Ondřeje Prekopa na celkové dvanácté místo. Západočechovi stál v cestě do Masters horší výkon ze soutěže dvojic. Kolega z rundy Tomáš Vacek si bohužel vybral slabší den a umístil se na 85. pozici.

Zlatou medaili vybojoval Švéd Robin Ilhammar. Další švédsko-finské finále přineslo stříbro pro Janiho Soukku, bronz kromě zmíněného Švéda Noberga bere i Polák Mikołaj Czarnecki. Nejlepším Slovákem se mezi jednotlivci stal celkově jedenáctý Šimon Hrušovský.

Soutěžemi jednotlivkyň a Masters zakončí ve francouzském Wittelsheimu bowleři a bowlerky další evropský šampionát. A doufejme, že z českého pohledu budou poslední soutěže ještě medailové.

Zdroj: EYC 2022

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.