Spojte se s námi


Bojové sporty

Mateusz Legierski chce slávu i miliony: Jsem favoritem Tipsport Gamechangeru, je to speciální projekt

Už 2. března se dočkáme galavečera OKTAGON 54, kde odstartuje druhý ročník projektu Tipsport Gamechanger. Celý event nabídne hned dvě česko-polská derby. V hlavním zápase se o titul porvou Patrik Kincl a Piotr Wawrzyniak, v rámci milionové pyramidy svedou bitvu o postup Mateusz Legierski a Matouš Kohout. Co Legierski říká před startem celé akce?

Publikováno

dne

Už 2. března se dočkáme galavečera OKTAGON 54, kde odstartuje druhý ročník projektu Tipsport Gamechanger. Celý event nabídne hned dvě česko-polská derby. V hlavním zápase se o titul porvou Patrik Kincl a Piotr Wawrzyniak, v rámci milionové pyramidy svedou bitvu o postup Mateusz Legierski a Matouš Kohout. Co Legierski říká před startem celé akce?

Je bývalým šampionem Oktagonu. Byl vůbec prvním králem lehké váhy v československé organizaci. Dosud je jediným Polákem, který si zde došel pro právoplatný titul. Mateusz Legierski navíc dosud v Oktagonu nepocítil hořkost porážky.

Když tedy bylo oznámeno, že bude druhý ročník projektu Tipsport Gamechangeru v lehké váze, bylo jasné, že v něm nesmí chybět. Je to pro něj velká příležitost. Vydělat peníze, změřit síly s evropskou špičkou i zapsat se do historie.

„Můj kontrakt v Oktagonu se blížil konci a bylo mi nabídnuto pokračování. Plácli jsme si s Ondřejem Novotným na prodloužení spolupráce a tak jsem tady. Jsem šťastný, že můžu soupeřit s evropskou špičkou,“ vyjádřil se v rozhovoru pro Ruik Mateusz Legierski.

„Tipsport Gamechanger je našlapaný a silný turnaj. Mám další cíl. Sledoval jsem první ročník a bylo to vynikající. Pyramida je něco speciálního,“ hlásí polský bojovník.

Chci peníze a proslavit se v Evropě, má jasno Mateusz Legierski

„Chci prověřit své jméno a prosadit se mezi nejlepšími. Mimo to mi může Tipsport Gamechanger vydělat dost eur do mé peněženky a proslavit mě v celé Evropě,“ říká bývalý šampion organizace.

V pyramidě může narazit na mnoho zajímavých jmen. Do akce půjdou hvězdy jako Makwan Amirkhani, Ronald Paradeiser, Losene Keita, Daniel Torres či Mochamed Machaev.

„Budu bojovat s kýmkoliv z nich, pokud vyhrají své bitvy. Teď se ale soustředím na svého prvního soupeře. Tím je Matouš Kohout. Jsem největším favoritem. Ještě jsem nikdy neprohrál v České republice a v Oktagonu,“ neskrýval velké sebevědomí.

Mateusz Legierski je navíc velmi hrdý na to, že nebude reprezentovat pouze sebe, ale celé Polsko. Má to ale háček. Pokud chce dojít pro vítězných 300 tisíc eur, musí absolvovat čtyři zápasy v jednom roce. To v kariéře nikdy nezažil.

„Jsem naprosto v pořádku. Bez problémů to zvládnu. Je to úplně v pohodě. Připravoval jsem se intenzivněji než kdykoliv před tím,“ odmítá pochybnosti.

Co se pak týká jeho duelu s Kohoutem, tak za zmínku stojí, že už jej jednou porazil. V létě roku 2022 jej ukončil ve třetím kole na rear-naked choke. Jestli bude odveta v něčem jiná? „Uvidíme, je to solidní bojovník. Já však najdu cestu k vítězství. Je to jen další zápas. Historie mě nezajímá. Jsem tady a teď,“ říká.

„Na zápas se hodně těším. Jsem šťastný, že můžu bojovat v Ostravě, blízko mé země. Doufám, že dorazí hodně fanoušků,“ uzavřel rozhovor Mateusz Legierski.

Zdroj: Ruik

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.