Spojte se s námi


Bojové sporty

Marcel Grabinski: Byl jsem na mnoha turnajích UFC, ale atmosféra na nich nebyla zdaleka tak dobrá, jako na Oktagonu

Marcel Mohamed Grabinski prvotně nebyl součástí Tipsport Gamechangeru, po následných vypadnutích a zraněních se ale do turnaje dostal a porazil oblíbence Maté Kertésze. V rozhovoru pro Ruik promluvil jednatřicetiletý Němec nejen o zajímavém projektu, ale také o dalším soupeři či atmosféře na turnajích Oktagonu.

Publikováno

dne

Marcel Mohamed Grabinski prvotně nebyl součástí Tipsport Gamechangeru, po následných vypadnutích a zraněních se ale do turnaje dostal a porazil oblíbence Maté Kertésze. V rozhovoru pro Ruik promluvil jednatřicetiletý Němec nejen o zajímavém projektu, ale také o dalším soupeři či atmosféře na turnajích Oktagonu.

Tipsport Gamechanger byl představen v prosinci roku 2022. Kdy jste se o něm prvně dozvěděl a věděl jste okamžitě, že chcete být jeho součástí?

Dozvěděl jsem se o tom hned, protože bylo oznámeno, že se turnaje zúčastní i dva němečtí zápasníci. Účast na tak velkém turnaji mi zněla velmi zajímavě, ale v té době to bylo nemyslitelné, protože jsem byl v jiné velké organizaci pod smlouvou.

Turnaj zaznamenal z několika důvodů mnoho změn. Kdy vás organizace oslovila s nabídkou být jedním z jeho členům, ačkoliv zatím v rámci rezervního zápasu?

Byl to šílený týden. Nejprve jsem byl povolán do rezervy v turnaji a hned jsem šanci využil, o pár dní později ve fight weeku vypadl z hlavního turnaje bojovník, takže mi bylo nabídnuto nastoupit. Šanci jsem si samozřejmě nenechal ujít a hned jsem zápas přijal.

Prvně jste se musel připravovat na Palaiologose, pár dní poté jste ale již byl přímo mezi elitní šestnáctkou zápasníků a vaším soupeřem byl Kertész. Jak náročná změna z pohledu přípravy to byla?

Jsem stále v tréninku, bez ohledu na to, jestli mám zápas, nebo ne. Jsem komplexní bojovník, který se dokáže přizpůsobit jakémukoli zápasníkovi, i když je to v krátké době. Je to také obrovská příležitost, tudíž jsem se nerozmýšlel, zda zápas přijmout a nebral jsem ohled na to, proti komu půjdu.

Pro fanoušky Oktagonu jste byl velkou neznámou, i proto bylo pro mnohé překvapením, jak suverénně jste zvládl zápas s oblíbencem Kertészem. Splnily se tak vaše představy o výkonu?

Pro diváky jsem byl outsider, ještě mě neznali. Věděl jsem však, že Kertésze porazím, protože mám více zkušeností a jsem komplexnější bojovník. Bylo ale dobré být outsiderem a přesvědčit fanoušky o opaku.

Překvapilo vás, kolik toho Kertész ustál? Obecně se ví, že hodně snese, ale vy jste jej trefil kolenem a i po úderu, který jste si myslel, že je knokautový, vás hned zkoušel chytit za nohu a chtěl pokračovat v zápase.

Kertész má určitě velké kvality, je úžasné, že se po prvním koleni zotavil. Po posledním pádu, který vedl k vítězství, mě ještě instinktivně chytil za nohu, ale už jsem nechtěl pokračovat, protože jsem viděl, že už je KO, ale rozhodčí nezasáhl, proto jsem na to musel navázat.

Výhra vás výrazně posunula vpřed v žebříčku Fight Matrix, dosáhl jste svého maxima a jste na 121. pozici. Jak moc si výhra nad Kertészem i z tohoto pohledu ceníte?

Byl to pro mě velmi důležitý zápas, nejen kvůli postupu v turnaji, ale pro celou mou kariéru. Hlavně po mém posledním zápase a porážce, ve kterém jsem byl celkem mimo. V zápase s Kertészem šlo všechno podle plánu a na mém výkonu to bylo vidět.

Viděl jste i zbylé zápasy na turnaji? Který zápasník vás zaujal nejvíce?

Každý na mě svým způsobem zapůsobil. Je to velmi napínavý turnaj s nejlepšími zápasníky, ale také jsem viděl, že každý bojovník je porazitelný a vidím se na konci roku ve finále.

Po turnaji jsme se dočkali očekávaného určování čtvrtfinálových zápasů. Vy jste si vybírat nemohl, oproti tomu vás si vybral Řek Michailidis. Čekal jste, že půjde rovnou za vámi?

Abych se dostal do finále, musím porazit každého ze soupeřů, takže mi bylo jedno, kdo si zvolí mě nebo pro koho si půjdu já. Samozřejmě jsou bojovníci nebo soupeři, které si více či méně přejete.

Já svého protivníka vnímám jako jednoho z nejsilnějších na turnaji. Chci bojovat s těmi nejsilnějšími, takže jsem byl za jeho rozhodnutí rád. Bylo to jeho rozhodnutí a ne moje, takže on rozhodl a vybral za mě.

Znáte jej z minulosti? Jak náročným soupeřem pro vás může být?

Viděl jsem jeho zápas ještě v UFC proti dnešnímu šampionovi, takže jsem ho trochu znal z minulosti. Bojoval ve velkých organizacích a vždy proti silným lidem. Bude pro mě určitě těžkým soupeřem, ale já se vidím jako lepší, a to téměř ve všech oblastech.

Zápas jsem mohl sledovat v přímém přenosu v hale od druhého kola. Poté, co bylo jasné, že je mým dalším soupeřem, jsem samozřejmě zápas sledoval znovu v klidu doma. Je to velmi silný bojovník a určitě to bude těžký zápas. Mám však za sebou velmi dobrý tým a trenéra, takže na soupeře budeme stoprocentně připraveni.

Hodně se řeší, kde další zápasy proběhnou. Vy sám jste po své výhře říkal, že byste se rád potkal s Jungwirthem s Oberhausenu. Nakonec tam nebudete stát proti sobě, ale pravděpodobně tam vaše zápasy skutečně budou. Jak se na to těšíte?

Nyní je jisté, že 17. června budu v Oberhausenu bojovat, moc se na akci těším. Budu pokračovat tam, kde jsem skončil, a půjdu ještě o krok dál. Ostatně Oberhausen je 15 minut od mého domova…

Navštívil jste už třeba některý ze tří turnajů Oktagonu v Německu osobně? Překvapuje vás, jak se daří vyprodávat turnaje? 

Moje první akce, kterou jsem od Oktagonu navštívil, byl první turnaj ve Frankfurtu. Atmosféra byla jedinečná. Byl jsem na mnoha turnajích UFC v Německu, kde byl stejný počet fanoušků, ale atmosféra nebyla zdaleka tak dobrá, jako na akci Oktagonu.

Jak vlastně obecně vnímáte vstup Oktagonu na německý trh? Bojovníci, kteří už v organizaci jsou, si jej chválí. Včetně projektů Oktagon Challenge. Jak se vám líbí práce, kterou v propagaci MMA v Německu Oktagon odvádí?

Myslím, že Oktagon se v Německu etabloval velmi dobře a posouvá MMA v Německu daleko dopředu.

Reklama

Bojové sporty

Co jsme mohli vidět na tréninku Clash of the Stars? Divadlo v podobě Satnady, malé triko Kotlára či výrazně lepší Veselý

Je za námi mediální trénink Clash of the Stars, na kterém zápasníci ukazují své kvality před turnajem. Tentokrát se můžeme těšit na 12 zápasů a mnozí z nich ukázali, že to myslí vážně a pořádně se připravili. Našli se ale i tací, u kterých se na kvalitní výkon těšit nemůžeme.

Publikováno

dne

Je za námi mediální trénink Clash of the Stars, na kterém zápasníci ukazují své kvality před turnajem. Tentokrát se můžeme těšit na 12 zápasů a mnozí z nich ukázali, že to myslí vážně a pořádně se připravili. Našli se ale i tací, u kterých se na kvalitní výkon těšit nemůžeme.

Jako první šel ukázat své schopnosti Ladislav Gal, dorazil sám a některé jeho techniky naznačily, že by mohl bez větších potíží zvítězit. Jeho soupeř Matouš Kaluba přišel klasicky zazpívat, což mu v kleci pravděpodobně nikterak nepomůže.

Na stage po nich přišel Aleš „Aleky“ Gottwald, který je náhradou za Riada, jenž si zranil ruku. Jeho zápas s Erikem Viškem bude kvalitativně dost možná nejlepší z celé karty. Zároveň se ale jedná z pohledu známosti obou o nejméně zajímavý zápas.

Pavel „Pomalu Snejksi“ Měsíček po porážce s Tadeášem Veselým bude chtít napravit reputaci a opět ukázal některé šílené techniky. Václav „Král Berouna“ Flachsa, který drží v organizaci rekord v ukončení zápasu, byl na stage přinesen svým trenérem na zádech. Favoritem není, nepůsobí že se od posledního představení posunul.

David „Fregamer“ Pražák dle očekávání nic ze svých možných technik neukázal, akorát si vzal mikrofon a nezapomněl zmínit svou ex Shopaholic Adel, bez které by nikdo nevěděl, kým vlastně je. Jeho soupeř Ondřej „Kluk s Kamením“ Untermuller není zrovna sportovním typem, ovšem šlo na něm poznat, že trénuje a jde si za výhrou.

Slepý Jan „Dragunov“ Podraný taktéž nic neukázal, jeho soupeř Daniel „Danny TvTwixx“ Sonnleitner je bezpochyby favoritem, je ale otázkou, jak to zvládne se zavázanýma očima, na čemž jsou oba domluvení.

Zápas výškově handicapovaných je velkou neznámou, ukáží se zde Petr „Obr“ Marek a Dominik „Malej Zmijozel“ Radl. Favoritem je druhý jmenovaný, ten je výrazně vyšší a jeho technika na tréninku byla mnohem lepší, než jeho soupeře.

Daniel „Seaser“ Siruček na úvodní tiskové konferenci ukázal spíše trashtalk, nyní ale i pořádné kvality. Jeho souboj s Honzi Michálkem bude bezpochyby atraktivní, o něco málo lépe ale vypadal známý TikToker Michálek.

Jediný ženský zápas obstarají Anastasija „Satnady“ Chomičová a Hana „KrutoHanka“ Gelnarová. První jmenovanou jsme v kleci ještě neviděli, z bojovými sporty ale má zkušenost. Na stage ukázala poměrně trapné divadlo, její soupeřka oproti tomu krásné výměny a pokud je předvede v kleci, můžeme se těšit na rychlý konec.

Souboj Daniela Holomka s Tadeášem Kuběnkou bude patřit mezi ty horší, oba nám toho dosud příliš neukázali, nevypadá to ale na to, že by se nějak více připravovali. Při veřejném tréninku jsme neviděli vlastně nic.

Jan „Diego Kotlár“ Kotlár je člověkem, na kterého se mnozí pravdu těší. Těžkotonážník zaujal spíše tím, že ho zlobilo malé tričko, načež se mu vysmál jeho soupeř Karlos Benda, který se rozhodl kvůli nemoci pouze mluvit.

Tadeáš „Mawar“ Růžička přišel na stage pořádně namotivovaný, i přes velké rukavice je pořádným favoritem. Jeho soupeř Tadeáš „Gangstaboy“ Veselý od prvního zápasu zhubnul, výrazně se zlepšil, avšak tentokrát si vzal příliš velké sousto.

Vrcholem turnaje bude souboj Tomáše „Dynamo“ Križana a Marka „Datla“ Valáška. Druhý jmenovaný nenavážil, k zápasu dojde, ovšem o titul půjde pouze slovenský zástupce, který je navíc i velkým favoritem.

Zdroj: Clash of the Stars

Pokračovat ve čtení

Bojové sporty

Problémy před vážením turnaje RFA 11! Pro zápasníka musela přijet záchranka

Zítra nás čeká turnaj RFA 11, na kterém poznáme dva nové šampiony organizace. K Václavu Sivákovi, který je držitelem titulu podle pravidel K1, přibude nový šampion MMA a také držitel titulu podle pravidel Real Fight.

Publikováno

dne

Zítra nás čeká turnaj RFA 11, na kterém poznáme dva nové šampiony organizace. K Václavu Sivákovi, který je držitelem titulu podle pravidel K1, přibude nový šampion MMA a také držitel titulu podle pravidel Real Fight.

Většina účastníků neměla s váhou žádné výrazné problémy. Jediným „hříšníkem“ byl Eldor Kurbonboev, který musel zamířit do nemocnice.

Kvůli tomu bohužel nedorazil na vážení a Dominik Toporcer je tak momentálně bez soupeře. Promotéři se snaží jeho start v Bratislavě na poslední chvíli zachránit.

RFA 11 se uskuteční zítra v bratislavském Domě sportu a poslední vstupenky jsou k dostání v síti Predpredaj a Ticketportal.

Titulové zápasy tentokrát mimo ohrožení

Poslední turnaj RFA 10 v Havířově provázely velké problémy rakousko-čečenského vyzyvatele Ruslana Tokhtarova, který převážil v titulovém zápase o dva kilogramy.

Do posledních chvil před začátkem galavečera nebylo jisté, zda se zápas vůbec uskuteční, Tokhtarov ale nakonec splnil Sivákovy podmínky a svedl s českým Bad Boyem velmi atraktivní souboj.

Nic podobného nyní v hlavních zápasech večera nehrozí. Všichni čtyři bojovníci, kteří se utkají o titul, splnili váhový limit bez vážnějších potíží. Karta RFA 11 tak na poslední chvíli přišla pouze o zápas Toporcer vs. Kurbonboev.

Výsledky vážení:

  • Jakub Benko–80,9 kg vs. Joilton Lutterbach–81 kg
  • Dominik Humburger–83,9 kg vs. Robert Maciejowski–83,9 kg
  • Michal Duba–77,5 kg vs. Adam Jakubík –77,4 kg
  • Gergely Csibi–69,9 kg vs. Matěj Val–69,7 kg
  • Martin Horínek –77,1 kg vs. Jan Veselík –77,4 kg
  • Dominik Toporcer–61,4 kg ( hledá se náhradní soupeř) vs. Eldor Kurbonboev (nedostavil se na váhu, aktuálně leží v nemocnici)
  • Marián Jakubík –70,5 kg vs. Dávid Tiep–69,5 kg
  • Ykos Ibragimov–70,2 kg vs. Mário Dinh–69,3 kg

Zdroj: RFA

Pokračovat ve čtení

Bojové sporty

Magardovi se může splnit jeho přání! Oktagon oznámil příchod Račiče, se kterým se utká na Štvanici v případě jeho vítězství

V polovině měsíce dubna ukázal, že se s ním musí počítat. Jonas Magard ve druhém kole ukončil Gustava Lopeze a sebral si zpátky titul šampiona bantamové váhy Oktagonu. Jeho další přání? Antun Račič! A nyní se mu to může snadno splnit.

Publikováno

dne

V polovině měsíce dubna ukázal, že se s ním musí počítat. Jonas Magard ve druhém kole ukončil Gustava Lopeze a sebral si zpátky titul šampiona bantamové váhy Oktagonu. Jeho další přání? Antun Račič! A nyní se mu to může snadno splnit.

V poslední době se kolem organizace Oktagon MMA točí svět. Jedna z nejlepších organizací Evropy oznámila, že bude pořádat na Štvanici dva turnaje během dvou dní a postupně odhaluje i zápasníky.

Na Štvanici by neměl chybět ani Jonas Magard, který měl v prosinci obhajovat titul s Filipem Mackem, avšak kvůli zranění jej nahradil Gustavo Lopez, který nad Čechem přesvědčivě vyhrál.

Situace je nyní zcela odlišná, Macek přestoupil do KSW a Dánský žralok je opět šampionem, když si s Lopezem poradil ve dvou kolech v polovině měsíce dubna.

Po zápase dostal otázku na to, s kým by se rád utkal příště a bez většího přemýšlení padlo jméno Antun Račič. Dvaatřicetiletý Chorvat s přezdívkou Killer má za sebou 38 profesionálních zápasů, z nichž 26 vyhrál.

Dlouhé roky působil v KSW, poslední zápas v ní měl nicméně v listopadu roku 2022 a poté se stal volným hráčem. Oktagon neváhal a rozhodl se s ním podepsat smlouvu.

Račič nicméně nepůjde hned o titul. Již příští týden se nám ukáže v Oberhausenu proti Josivaldo Costa Araujovi a organizace oznámila, že je to právě zápas o Magarda.

Jedná se o poměrně překvapivý krok vzhledem k tomu, že Štvanice bude měsíc a jeden týden po tomto turnaji, tudíž vítěz nebude mít příliš času na přípravu, navíc na titulové zápasy je potřeba ještě náročnější.

Zdroj: Oktagon MMA

Pokračovat ve čtení

Oblíbené