Spojte se s námi


Tenis

Macháč získal životní skalp! V Ženevě porazil světovou jedničku Djokoviče

Tomáš Macháč se dočkal velkého úspěchu. Na turnaji v Ženevě válí a v semifinále tak mohl vyzvat světovou jedničku Djokoviče. Jak jejich páteční duel probíhal?

Publikováno

dne

Tomáš Macháč se dočkal velkého úspěchu. Na turnaji v Ženevě válí a v semifinále tak mohl vyzvat světovou jedničku Djokoviče. Jak jejich páteční duel probíhal?

500 Kč od Fortuny

Za kolik si zahraješ tolik dostaneš

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Macháč v Ženevě

Oba účastníky prvního semifinále v Ženevě spojuje fakt, že se na zdejším turnaji kategorie 250 snaží rozehrát před vrcholem antukové sezony v podobě French Open. Novak Djokovič ani Tomáš Macháč toho letos příliš na nejpomalejším povrchu neodehráli. Tento cíl splnili už před pátečním duelem.

Na aktuálním turnaji stihl český tenista už třikrát vyhrát. Zatímco světové jedničce stačila po volném losu v prvním kole dvě vítězství.

Primární úkol tak měli oba tenisté vlastně splněn, nicméně probojovat se do finále je další motivací. A to zejména pro Macháče, pro kterého už bylo toto semifinále dosavadním vrcholem kariéry.

Rodák z Berouna si proti Djokovičovi už jedno utkání střihnul. Loni mu na tvrdém povrchu v Dubaji vzdoroval až do zkrácené hry třetího setu, kdy utkání ovládl Djokovič. Na antuce se až do ženevského zápasu nepotkali.

Průběh semifinále

Djokovič získal brzy náskok 4:1, ten však dění na kurtu příliš neodpovídal. Průběh hry byl vyrovnaný a Macháč vše potvrdil návratem do setu a srovnal na 4:4.

Světová jednička se neprojevovala příliš jistě, Djokoviče se nezdál být ani ve stoprocentní fyzické kondici. Macháč využil situace a skvělým returnem získal podruhé podání favorita zápasu. O pár chvil později esem první set ukončil.

Následovala změna téměř o 180 stupňů. Světová jednička pookřála a zpřesnila hru. Byť průběh nebyl tak jednoznačný, Djokovič nadělil českému tenistovi kanára. Na sety byly vyrovnáno.

V rozhodujícím setu česká dvojka dokázala své kvality. Djokovič sice získal úvodní hru, ale pak přišla rozhodující ofenziva Macháče. Ten vyhrával delší výměny a okořenil svůj tenis mnoha skvělými vítěznými míčky a získal rozhodující set 6:1.

Český tenista tak zaznamenal životní vítězství své kariéry a ve finále se potká s lepším z dvojice Ruud – Cobolli.

Zdroj: ATP

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.