Spojte se s námi


Bojové sporty

Macek titulovou bitvu nezvládl! Juráček a Škvor tvrdě padli, Peňáz rozměňoval. Jak vypadal OKTAGON 38?

Prokletý turnaj OKTAGON 38 přišel o několik zajímavých zápasů, ten nejdůležitější byl zrušen, ten druhý nejvýznamnější přišel o šampiona. Přesto se vyprodaná O2 arena měla na co těšit. Zápasové karty nevypadaly vůbec beznadějně a očekávání více než naplnily.

Publikováno

dne

Prokletý turnaj OKTAGON 38 přišel o několik zajímavých zápasů, ten nejdůležitější byl zrušen, ten druhý nejvýznamnější přišel o šampiona. Přesto se vyprodaná O2 arena měla na co těšit. Zápasové karty nevypadaly vůbec beznadějně a očekávání více než naplnily.

Prelims

Úškrt přežil vlastní smrt, Jubox rozjel hitparádu

Překvapení hned první zápas? A proč ne? Byť sázkaři a ani diváci v O2 areně z toho příliš velkou radost neměli. Martin Pipek chtěl „vysekat“ hvězdy německé Oktagon Výzvy, aby jim ukázal, jenže hned u té druhé navzdory roli favorita narazil.

Hassan Shaaban sice skončil rychle na zemi po úspěšném takedownu, nicméně po zhruba polovině prvního kola si českého bojovníka načetl a začal zápas otáčet ve svůj prospěch. Takticky předvedl lepší výkon, větší fight IQ a s o 5 let starším Pipkem si vyloženě hrál. Zápas ovládl po třech kolech na body a může slavit zaslouženou výhru.

Druhý souboj už nabídl i první předčasné ukončení, a to hned v prvním kole. Radovan Úškrt po pár vteřinách málem padl, Ole Magnor dobře trefil pravou zadní a slovenského bojovníka „roztančil“. Namísto, aby jej dorazil, však nesmyslně zápas svazoval.

Úškrt se i díky tomu vzpamatoval a pak se začal do zápasu dostávat. Dokonce se ze situace dokázal postavit a právě v postoji trefil tvrdé údery, až Magnora poslal k zemi, kde jej rychle ukončil.

Posléze šel do akce domácí veterán Jaroslav Pokorný, jenž čelil velké neznámé v podobě Cana Aslanera. Jako favorit však šel do zápasu právě německý bojovník, kterého však hned v prvním kole začal Jubox mazat na chleba. Rychle jej vzal na zem a celých pět minut na ní dominoval.

Ve druhém kole se scénář vesměs opakoval, nicméně s jedním velkým rozdílem. Aslaner ze spodní pozice rozdával lokty a z Pokorného sršela krev ve velkém. Stále však dominoval a ve třetím kole si opět na zemi zápas dokontroloval. Suverénní výkon proti bezzubému favoritovi.

Suverénně nejlepší zápas prelims karty? Minimálně nominaci si Max Handanagič a David Jacobsson bezesporu zaslouží. V prvním kole český bojovník přežil vlastní smrt, Švéd jej trefil hned několikrát kolenem do hlavy.

Nicméně Handanagič kritické momenty přežil a poté začal zápas otáčet ve svůj prospěch. Byl silnější, lépe fyzicky připravený a ve druhém i třetím kole to šlo znát. Byl přesvědčivější v postoji i na zemi, kde dokázal dominovat. Ubránil i všechny pokusy o submise a dokráčel si k zasloužené výhře na body, když porazil favorizovaného Jacobssona.

Matěj Peňáz coby největší favorit celého turnaje přivítal v Oktagonu Joela Dos Santose. Muže, který porazil jeho rivala Vlasta Čepa. Mělo se jednat o poslední pojítko před tím, než se spolu utkají. A nyní už tomu skutečně nic nebrání.

Moravský bojovník vstoupil do zápasu s jasnou taktikou, zápas rychle ukončit, zbytečně nic neriskovat, nekopat a taktiku dodržel. Po dvou minutách a třech vteřinách bylo po všem.

Poslední zápas prelims karty přinesl další překvapení a nepříjemnost pro sázkaře. Jakub Dohnal totiž nestačil na Ahmeda Vilu, který si tak řekl o posun do první pětky žebříčku pérové váhy.

U všech rozhodčích vyhrál Vila 29-28 na body. Byl lepší na zemi a zápas takticky zvládl lépe. Vyhrál první dvě kola a to třetí si zkušeně pohlídal. Po zápase si samozřejmě rýpl do Loseneho Keity, který zápas s ním odmítl.

Hlavní karta

Špinavý box, šokující pád Škvora a taktická výhra Kohouta

Hlavní kartu otevřel boxerský zápas Gábora Borárose a Václava Mikuláška. Dvě velká jména doručila zajímavou podívanou. První kolo bylo spíše oťukávací, poté už však byly k vidění i tvrdé rány na obou stranách. Mikulášek však poměrně dost fauloval, čímž si znepřátelil publikum.

Celkově však byl Baba Jaga tvrdší, o něco přesnější a těžil z výškové i váhové převahy. Navzdory strženému bodu dokázal na body vyhrát. A kvalita? Pochopitelně se nejednalo o dva boxery, takže mírně pokulhávala, oba borci do toho však dali maximum a rozhodně zápas nepojali jako exhibici.

Následoval velký šok. Daniel Škvor coby domácí hvězda nastupoval také jako favorit. Čekal jej ovšem nepříjemný soupeř Jorick Montagnac, který nepotřeboval ani minutu k tomu, aby českého postojáře ukončil. Trefil skvěle bradu a na zemi dodělal, co potřeboval.

Roli favorita naopak v dalším souboji potvrdil Matouš Kohout, který takticky naprosto přejel Jana Malacha v bitvě, na kterou jsme dlouhou dobu čekali. Kohout zápas perfektně odkontroloval, byl silný v klinčích, dobře kontroloval Malacha na zemi.

Nutno však zmínit, že zatímco Kohout takticky zápas zvládl, Malach nikoliv. I když dokázal Kohouta trefit, zápas nesmyslně svazoval a posléze mohl jen litovat. Nechybělo navíc mnoho, aby Kohout utáhl nějakou tu submisi. Nakonec se však musí spokojit „pouze“ s výhrou na body.

Lohoré poslal Juráčka do říše snů, Keita porazil Paleše

Souboj Matúše Juráčka s Alexem Lohorém byl jedním z nejočekávanějších na celém turnaji. Lohoré byl mírným favoritem a své pozici dostál. Neměl to však lehké. Český bojovník víceméně dostával nepopulární přezdívce „couváček“ a opět boxoval hlavně z ústupu.

Lohorého však dokázal zejména v delších kombinacích ohrožovat, jinak ale rodák z Francie tlačil, snažil se okopával Juráčkovi nohy a zpomalit jej tak. A to se mu postupně dařilo. Na konci druhého kola už byla úspěšnost této taktiky znát.

Do třetího kola pak Lohoré vstoupil s tím, že musí zápas ukončit, protože si nikdo v jeho týmu nebyl jist výhrou na body. A to se mu podařilo, když tvrdou bombou poslal Juráčka k zemi, kde už zápas v poklidu dokončil.

Následovala parádní postojářská bitva mezi šampionem Oktagonu Losenem Keitou a světově uznávaným Milanem Palešem. Poměrně překvapivě fanoušci i sázkaři favorizovali Keitu a ten ukazoval od prvních vteřin proč.

I s tak ostříleným postojářem, jakým je Paleš, dokázal držet krok, nachytával jej boxerskými kombinacemi a několikrát s ním dokázal otřást.

Paleš však rozhodně netahal za kratší konec provazu a výsledkem bylo to, že šel zápas do „prodloužení“, respektive čtvrtého kola, když po třech kolech každý rozhodčí zápas ohodnotil jinak. Jeden viděl výhru Keity, druhý Paleše a třetí remízu.

V extra roundu měl s energií navrch Keita a zejména díky tomu nakonec čtvrté kolo a spolu s ním tedy i celý zápas ovládl. Paleš si ovšem stěžoval, cítil se okraden, jelikož se muay-thai boduje jinak. Spoléhal se na kopy, které mají větší hodnotu než boxerské kombinace, jenže výsledek už je daný.

Navzdory výsledku by Paleš neměl být zklamaný. S Keitou doručili parádní a atraktivní bitvu, která fanoušky nadchla.

Macek titulovou bitvu s veteránem UFC nezvládl

Filip Macek chtěl zlomit prokletí, bohužel to však nezvládl. Jonas Magard kvůli zlomené čelisti do odvety zasáhnout nemohl, Oktagon mu však sehnal více než důstojného soupeře. Dost možná těžšího, než jakým mohl být Magard.

Veterán UFC Gustavo Lopez je velmi kvalitním bojovníkem. Není to tak dávno, co byl 80. v žebříčku bantamové váhy na celém světě. Příležitost bojovat o prozatímní titul Oktagonu nemohl odmítnout.

Macek vstoupil do zápasu velmi dobře, v postoji hrozil. Jenže Lopez zápas rychle vzal na zem a tam prokázal neuvěřitelně kvalitní wrestling. Macka dokázal kontrolovat jako ještě nikdo v Oktagonu. Nedovolil mu žádný únik, ani pokus o submisi.

A když už se český veterán k úniku odhodlal, chytil Američan gilotinu a deset vteřin před koncem prvního kola Macek odklepal. Na gilotinu se prý připravoval, nicméně byla tak dobře chycena, že Čech s odklepáním dlouho neváhal.

Pro Macka to byla již třetí neúspěšná titulová bitva v Oktagonu. Nyní tak musí začít novou kapitolu a novou cestu za titulovým zápasem. Prozatím se zdá, že mu titul zkrátka není přán.

Zdroj: Oktagon MMA

Reklama

Bojové sporty

Kincl dvojitým šampionem? I kdyby prohrál s Vémolou, je legitimním vyzyvatelem Brita ve veltru, uvedl promotér Novotný

Ondřej Novotný prozradil, že Patrik Kincl může být v tomto roce dvojitým šampionem. Ať už dopadne zápas s Vémolou ve střední váze jakkoliv, Patrik je právoplatným vyzyvatelem šampiona welteru Kaika Brita.

Publikováno

dne

Ondřej Novotný prozradil, že Patrik Kincl může být v tomto roce dvojitým šampionem. Ať už dopadne zápas s Vémolou ve střední váze jakkoliv, Patrik je právoplatným vyzyvatelem šampiona welteru Kaika Brita.

Patrik Kincl stál na začátku roku před složitým rozhodnutím, které mohlo rozhodnout o jeho osudu v bojovém roce 2023. Mohl se účastnit velkolepého projektu Oktagonu Tipsport Gamechanger anebo dát prostor odvetě s Karlosem Vémolou.

Šampion střední váhy si ale vybral cestu obhajoby svého titulu právě s Terminátorem, což mnozí fanoušci jen těžko chápali. K jejich odvetě z roku 2019 v tehdejší organizaci XFN totiž mělo dojít už dvakrát, ale vždy ze zápasu nakonec sešlo.

Nejprve totiž Vémola odešel do konkurenčního Oktagonu a na konci minulého roku pak musel zápas odřeknout kvůli zranění. Kincl po oznámení rozhodnutí sdělil veřejnosti, že důvodem pro jeho rozhodnutí bylo zejména uzavření dlouholetého příběhu s Vémolou a náročnost shazování. Gamechanger se totiž bude odehrávat na pěti turnajích během celého roku.

Majitel a promotér Oktagonu Ondřej Novotný ale nyní prozradil, co mohlo být dalším dalším motivem pro jeho rozhodnutí.

„Patrik Kincl, ať už vyhraje nebo prohraje (s Vémolou), tak je naprosto legitimním soupeřem Kaika Brita v době, kdy se koná Gamechanger,“ uvedl Novotný ve svém pořadu MMA Letem světem.

Organizace již dříve uvedla, že Gamechanger se nebude promítat do žebříčku Oktagonu. A to i přesto, že v něm zápasí většina těch nejlepších bojovníků divize welterové váhy organizace.

„Gamechanger nezasahuje do tabulky Oktagonu, co se týká žebříčkových míst,“ potvrdil informaci charismatický promotér.

Již před časem proběhla médii zpráva, že současný šampion welteru Kaik Brito nebude součástí projektu, titulový zápas s Kinclem se tak přímo vybízí. Pro Kincla to je tak jedinečná příležitost stát se dvojitým šampionem organizace.

Zdroj: MMA Letem světem, Oktagon MMA

Pokračovat ve čtení

Bojové sporty

Proč bude Vémola zápasit už v Liberci? Oktagonu dal podmínku, Kincl zápas odsouhlasil, přiznal Novotný

Když byl oznámený start Karlose Vémoly v Liberci, fanoušci nebyli zrovna nadšení. Promotér organizace nyní vysvětlil, jak se celá situace vlastně měla, proč mu byla splněna jeho podmínka a co se stane v případě, když se zraní.

Publikováno

dne

Když byl oznámený start Karlose Vémoly v Liberci, fanoušci nebyli zrovna nadšení. Promotér organizace nyní vysvětlil, jak se celá situace vlastně měla, proč mu byla splněna jeho podmínka a co se stane v případě, když se zraní.

Oktagon nám představil kompletní startovku Tipsport Gamechangeru, ovšem toto není jediné téma, které aktuálně ve veřejnosti rezonuje.

Hojně se debatuje o Karlosu Vémolovi, který se rozhodl startovat na turnaji v Liberci, který je měsíc před oznámeným soubojem s Patrikem Kinclem.

Mnozí fanoušci byli naštvaní, jelikož jeho start krátce před titulovým zápasem jej poměrně dost ohrožuje. Stejně tak to vidí i Kincl, který na Vémolovi na sociálních sítích nenechal nit suchou.

Ondřej Novotný se nicméně rozhodl, že se pokusí fanouškům situaci přiblížit a popsal, jak se vlastně věci měly. Kincl totiž o zápase již nějakou dobu věděl.

„Pro nás je zajímavý, když Karlos zápasí. Na první dobrou jsem nebyl pro to, aby šel zápasit, na druhou stranu ale Karlos nikdy nebyl člověk, který by se zraňoval a odstupoval ze zápasů.

Před námi stálo rozhodnutí, buď ten zápas uděláme v nejkratším možné době, s tou podmínkou, že si Karlos prostě zazápasí v Liberci v souboji, který by neměl být ten nejtěžší možný na světě, ale zároveň by měl být dostatečně dobrý na to, aby prověřil jeho reálnou připravenost.

To jsem Patrikovi řekl s tím, že když se prostě zraní, tak máme náhradu. Všichni souhlasili, nebyl to blesk z čistého nebe. Za mě je to férová podmínka, ten frajer nechce rok stát a pak naskočit do zápasu s Kinclem.

Když jsem se tedy měl rozhodnout, zda ten zápasu bude nebo ne, tak jsem se s ostatníma dohodl, že ano, i v téhle konstelaci. Nikdy nejsou věci ideální a musíš vždycky najít konsenzus,“ řekl v pořadu MMA Letem světem promotér Novotný.

Pokud by tedy organizace na tuto podmínku nekývla, odvety Kincla s Vémolou bychom se v první polovině tohoto roku nedočkali. Věřme tedy tomu, že se Terminátor opravdu nezraní a celá kauza se konečně zakončí.

Zdroj: Oktagon MMA

Pokračovat ve čtení

Bojové sporty

Oktagon zveřejnil kompletní startovku Gamechangeru! Na jaké zápasy se můžeme těšit?

Organizace Oktagon MMA zveřejnila kompletní startovku Tipsport Gamechanger, kterého se dočkáme na startu března v Ostravě. Těšit se můžeme na mnoho zajímavých duelů, ve kterých si každý fanoušek najde svého oblíbence.

Publikováno

dne

Organizace Oktagon MMA zveřejnila kompletní startovku Tipsport Gamechanger, kterého se dočkáme na startu března v Ostravě. Těšit se můžeme na mnoho zajímavých duelů, ve kterých si každý fanoušek najde svého oblíbence.

Jako první jsme se dočkali oznámení zápasu Samuela Krištofiče s Alexem Lohorém. Tento zápas bude jedním z nejočekávanějších, ostatně málem k němu došlo již ve střední váze.

David Kozma narazí na Poláka Lukasze Siwiece, proti kterému bude velkým favoritem. Ostatně růžový panter je hned za Johnem Hathawayem největším favoritem projektu.

Hathaway stane proti Maté Kertészovi, který si v Oktagonu vybudoval již dobré jméno. Proti UFC veteránovi to ale bude mít opravdu náročné.

Christian Eckerlin bude mít za soupeře Melvina van Suijdama, který je jedním z největších outsiderů. Těšit se můžeme i na Bojana Veličkoviče, jenž vyzve Iona Surdua.

Dále nám Oktagon představil i souboj Christiana Jungwirtha, jenž stane proti Tato Primerovi, kterého si do Tipsport Gamechangeru vyhlasovali fanoušci.

Dalších oznámení jsme se dočkali ve čtvrtek. Jeden z favoritů Apollo Silva se může těšit na Andrease Michailidise, nejlepší zápas z pohledu kurzů nás ale čeká v poslední dvojici.

Dán Louis Glismann, který je dle kurzů třetí nejlepší bojovník pyramidy, bude mít zápas se sedmičkou Amiranem Gogoladzem. Dle oznámených zápasů je jisté, že žádné zklamání se nekoná.

Naopak. Něco podobného na evropské scéně dosud nebylo a těšit se na tento turnaj můžeme již 4. března na turnaji Oktagon 40 v Ostravě.

Mimo elitní šestnáctku se dočkáme i dvou zápasů náhradníků, jejichž složení by měla organizace brzy představit. V pořadu MMA Letem světem zmínil Ondřej Novotný informaci, že jedním z bojovníků bude Radovan Úškrt.

Zdroj: Oktagon MMA

Pokračovat ve čtení

Oblíbené