Spojte se s námi


Fotbalová reprezentace

Luis Enrique skončil na lavičce španělského národního týmu

Publikováno

dne

Po pouhých jedenácti měsících skončil u španělské reprezentace trenér Luis Enrique. Bývalý kouč Barcelony končí z osobních důvodů. Národní tým prozatím převzal dosavadní asistent Roberto Moreno.

Španělskou reprezentaci vedl devětačtyřicetiletý stratég v deseti zápasech, ve kterých zaznamenal osm výher a dvě porážky.

Přechodným trenérem týmu se stal dosavadní asistent Roberto Moreno, jenž v Enriqueho trenérském štábu působil v AS Řím, Celtě Vigo i Barceloně. Vyjma sezony 2017/2018, kdy měl rodák z Gijónu pauzu po konci v katalánském celku.

„Je to zvláštní den, více smutný než veselý. Vždycky jsem snil o tom, že jednou budu trénovat Španělsko, ale ne za takovéto situace,“ okomentoval uvedení do funkce jednačtyřicetiletý Moreno.

Luis Enrique opustil národní tým už před zápasem s Maltou 26. března, kdy odjel domů do Barcelony. Od té doby se nemohl vrátit do aktivní role s národním týmem a ve středu ve svém prohlásil, že se rozhodl odstoupit „kvůli důvodům, které mu bránily v plnění povinností“.

Tyto důvody nebyly vyjasněny a španělská fotbalová federace požádala, aby bylo nadále respektováno soukromí trenéra. Prozatím není známo, jak dlouho povede Roberto Moreno Ramose a spol., stejně tak není jasno, kdo by se měl stát novým manažerem Španělska.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.