Reklama

Lucia Szabová: Životopis jedné z vycházejících hvězd česko-slovenského MMA

Je jí pouze 23 let, přesto je jednou z největších hvězd organizace Oktagon. Lucia Szabová ničí soupeřku za soupeřkou a už pomalu přemýšlí o tom, zda se neblíží čas jejího přechodu do UFC. Jaký je její životní příběh?

Lucia se k bojovým sportům dostal již dětství, a to díky tomu, že se její otec dlouhá léta věnoval judu. S tím začala i ona. V mládí ovšem dělala i jiné sporty.

Zkoušela tenis či basketbal, získal si jí ale nakonec thajský box, ve kterém měla vynikající úspěchy. Na galavečeru Noc Bojovníkov 15 vyhrála osmičlennou pyramidu, když porazila tři soupeřky.

Stala se i mistryní Slovenska a kariéru v thajském boxu ukončila neporažená se sérií 12:0. Dostala totiž pozvánku do reality show Oktagon výzva, kterou přijala a začala tím její kariéra v MMA.

V reality show se dostala až do finále, ve kterém se měla utkat se Sandrou Maškovou, k tomuto zápasu ale nikdy nedošlo.

Zápas se měl odehrát při turnaji Oktagon 15, kde byl legendární zápas Attily Végha s Karlosem Vémolou, Szabová však měla vážnou autonehodu.

Z té vyvázla se zraněným ramenem, zbytek posádky byl v pořádku, přesto kvůli této nehodě vyhasl jeden lidský život.

Odložený zápas měl být na turnaji Oktagon 16, kvůli pandemické situaci se však přesouval. Během té doby ovšem Mašková ukončila svou MMA kariéru a vzhledem k tomu, že se se Szabovou nechtěla utkat žádná ze semifinalistek, byla Lucia vyhlášena vítězkou.

Následně se zúčastnila turnaje Oktagon Underground, kde se jí velmi dařilo, ve finále ale padla s Terezou Bledou na body, s čímž mnoho fanoušků nesouhlasilo.

V profesionálním MMA začala v rámci turnaje Oktagon 18, který se konal 21. listopadu roku 2020. Anželiku Petkevičiūtėovou porazila na submisi.

Následně vyhrála nad Rizlen Zouakovou, Christinou Netzou i Cornelií Holmovou. Její skóre v profesionálním MMA je tak 4:0.

Díky svému stylu boje je dozajista jednou z nejoblíbenějších MMA bojovnic Oktagonu, ne-li vůbec tou nejoblíbenější. Žádný z jejích zápasů není nudný.

Zdroj: 7 Sport, Fight-live, Sherdog

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené