Spojte se s námi


Bojové sporty

Lopez před demolicí Macka o Oktagonu coby veterán UFC nikdy neslyšel, nemůže si ho však vynachválit. Titulu si považuje, jaké má plány?

Gustavo Lopez je nejnovější hvězdou Oktagonu. Přijmul pár dní předem titulový zápas s Filipem Mackem a českého bojovníka zničil v prvním kole. V rozhovoru pro Ruik promluvil nejen o tomto duelu, ale také o své kariéře, Oktagonu či nejnovějším vyzyvateli, jímž není nikdo jiný než Mate Sanikidze.

Publikováno

dne

Gustavo Lopez je nejnovější hvězdou Oktagonu. Přijmul pár dní předem titulový zápas s Filipem Mackem a českého bojovníka zničil v prvním kole. V rozhovoru pro Ruik promluvil nejen o tomto duelu, ale také o své kariéře, Oktagonu či nejnovějším vyzyvateli, jímž není nikdo jiný než Mate Sanikidze.

Vyrůstal v chudých poměrech, naučil se využít každé příležitosti

Gustavo Lopez je novou hvězdou Oktagonu. Nejenže převálcoval Filipa Macka a stal se prozatímním šampionem bantamové váhy, ale také udělal svým chováním a svou pozitivitou velký dojem na fanoušky.

Veterán UFC působí ohromně sympaticky a sebevědomě. A má to svůj důvod, který se odráží od jeho života.

„Vyrůstal jsem ve skutečně chudých poměrech. Vždy jsem musel tvrdě dřít a ujišťovat se, že jsem na vhodném místě, kde mohu využít příležitosti,“ vystihl v rozhovoru pro Ruik ve zkratce svůj životní příběh Lopez.

Jednou z těch příležitostí nepohrdl ani v bojových sportech, když s nimi začínal: „Trénoval jsem ve státě Washingon. Pomáhal jsem kamarádovi v přípravě na zápas. Ten den jim vypadl bojovník z hlavního předzápasu večera a já byl dotázán, jestli bych jej nezaskočil. Tak jsem to přijal a vyhrál jsem svůj první zápas knokautem za 7 vteřin.“

O Oktagonu nikdy neslyšel, neskrývá však nadšení. Vrátí se do UFC?

V kariéře se Gustavo Lopez propracoval až do UFC, kde absolvoval nelehké bitvy. Nyní je však součástí Oktagonu a z jeho odpovědí vyplývá, že je maximálně spokojený. Má to však háček. O československé organizaci nikdy předtím neslyšel.

„Při nabídce k zápasu jsem o Oktagonu slyšel poprvé. Ovšem byl jsem obrovsky překvapen, jak fantasticky tato organizace funguje. Jsem nadšený z toho, že můžu sledovat její růst,“ nechal se slyšet Američan.

Celkově to byl jeho první zápas mimo Ameriku. Kromě UFC si dříve vyzkoušel i Bellator. Jak si v této konkurenci Oktagon vede? „UFC je jinde, ale Oktagon odvádí opravdu skvělou práci. Moje první zkušenost byla úžasná, opravdu jsem si to užil. Kvalita zápasů byla dobrá, Oktagon doručil několik skvělých zápasů,“ zhodnotil organizaci a turnaj OKTAGON 38.

Nelze se tedy divit, že chce být součástí Oktagonu i nadále. Navíc s vědomím toho, že po Německu hodlá organizace zamířit také do Velké Británie.

„Chci vidět, co Oktagon nabízí. Jsem šťastný, že jsem přijal nabídku z Evropy. Příště se tu zdržím o něco déle, abych mohl po zápase cestovat,“ těší se na budoucnost.

Pokud však jednou přijde nabídka vrátit se do UFC, určitě ji neodmítne. Nyní se ale hodlá koncentrovat na československou organizaci.

Macek vypadal v pohodě. Jen jsem ukázal, o kolik jsem lepší

Filip Macek má nespočet zkušeností, jedná se o kvalitního bojovníka, který sám říká, že dokáže porazit kohokoliv. Jen si to musí sednout. To ale nebyl případ souboje s Gustavem Lopezem, který mu nedal šanci.

A co je na tom všem nejhorší? „Vlastně se na něj vůbec nepřipravoval. Jen jsem věděl, že je skvělý grappler, ale hluboko uvnitř jsem cítil, že jsem byl lepší. Jasně jsem to ukázal,“ prozradil 33letý veterán UFC.

Hodně se řešilo, jestli Macek opět neselhal v hlavě. Lopezovi však přišel v pohodě, nějaké problémy u něj nevnímal: „Věřím, že byl připravený pokusit se vyhrát, měl na to celý kemp. Mě povolali 10 dní před zápasem a prostě jsem tam přišel a ukázal se. Čekal jsem od něj víc, ale jen se ukázalo, o kolik jsem lepší.“

Titul Oktagonu dokazuje, že patřím mezi nejlepší na světě. Co bude dál?

Oslavy zisku prozatímního titulu nehodlá prozatím Gustavo Lopez nijak přehánět. Ihned po návratu domů se vrátil do tréninku a doufá, že se zase brzo postaví do klece. „Chci zůstat aktivní. Čtyři až šest zápasů by mohla být sranda v tomto roce,“ těší se na nabitý rok.

Svého nového pásu si maximálně váží. „Je to velká věc. Reálně to ukazuje, že patřím mezi nejlepší na světě a že se má tvrdá práce vyplácí,“ má jasno.

Hned po jeho zisku se však dočkal zajímavé výzvy. Postaral se o ni Mate Sanikidze, šampion pérové divize. Gruzínec je přítelem Meraba Dvalishviliho, který Lopeze porazil v UFC, což mu pomohlo v cestě ke špičce žebříčku.

Sanikidze chce, aby Lopez totéž udělal pro něj a aby stal se novým gruzínským národním klenotem, zatímco „Jonas Magard bude sbírat kousky své čelisti v gymu“. „Zaznamenal jsem to. Pokud ten zápas dává smysl, můžeme se o tom pobavit,“ nevylučuje možný souboj.

Dvalishvili je nyní trojkou žebříčku bantamové váhy v UFC, Lopez přiblížil, jak vlastně k jejich zápasu došlo a co mělo vliv na to, že prohrál. „Je to tvrdý soupeř, ale když jsem s ním bojoval, vzal jsem zápas 24 hodin před jeho konáním. Shazoval jsem téměř 10 kilogramů, abych splnil váhu a mohl jít do zápasu,“ prozradil Američan.

„Byl by to úplně jiný zápas, kdybych byl čerstvý s celým kempem a shazováním beze spěchu. S Merabem spolu trénujeme, pokud dostanete šanci, zeptejte se, co si o mně myslí. Já ho mám rád, je to milý chlapík,“ uzavřel Lopez rozhovor.

Zdroj: Ruik

Reklama

Bojové sporty

Nejmladší bojovník UFC nemá malé ambice! Chci být nejmladší šampion a vládnout třem váhám, říká 18letý Rosas

Ještě neměl ani 18 let, když si v Dana White’s Contender Series vybojoval smlouvu v UFC. Teď už za sebou má Raul Rosas Jr. úspěšný debut a v hlavě má velké plány. Nelze se divit, že se líbí i legendárnímu Conoru McGregorovi.

Publikováno

dne

Ještě neměl ani 18 let, když si v Dana White’s Contender Series vybojoval smlouvu v UFC. Teď už za sebou má Raul Rosas Jr. úspěšný debut a v hlavě má velké plány. Nelze se divit, že se líbí i legendárnímu Conoru McGregorovi.

Téměř měsíc před svými 18. narozeninami si Raul Rosas Jr. připsal šestou profesionální výhru ve své MMA kariéře. A byla do té doby tou suverénně nejdůležitější, když v Dana White’s Contender Series porazil na body Mando Gutierreze (25 let) a vybojoval si smlouvu v UFC.

Když pak měl 18 let a 62 dní, dočkal se i soutěžního debutu v UFC. Stal se nejmladším bojovníkem v historii organizace a opět čelil mnohem staršímu a zkušenějšímu soupeři.

Na turnaji UFC 282 hned v prvním kole smetl Jaye Perrina, 29letého bojovníka, který za sebou měl v den zápasu dva souboje v UFC a bilanci 10-6. Rosas si z něj dělal už před vzájemným soubojem srandu a oblíbil si jej i Conor McGregor.

Mladý bojovník má velké sebevědomí, velké ambice a talent pro zábavný trash-talk. Nelze se divit, že jej McGregor velice chválil. Nyní navíc stále poměrně čerstvě 18letý Rosas prozradil své cíle velice konkrétně.

Ukázal se totiž na turnaji FuryFC 73, kde si profesionální debut připsal jeho starší bratr Kevin Rosas. Dostal příležitost přijít do klece a promluvit před publikem.

„Je mi jedno, komu čelím. Jsem tady, abych ukázal, že existuje nějaká úroveň. Už 8. dubna znovu ukážu své schopnosti a ukázu, že si zasloužím bojovat o titul,“ nechal se slyšet Rosas, který bude v další bitvě čelit Christianu Rodriguezovi (bilance 8-1) na turnaji UFC 287.

„Musíš si věřit. Bez ohledu na to, kdo o tobě pochybuje. Říkám vám, že se stanu šampionem. Leckdo si myslí, že jsem blázen, když říkám, že budu nejmladší šampion v UFC, ale já si věřím a budu šampionem maximálně do roka,“ pokračoval talentovaný bojovník.

A to nebylo vše. Prý nehodlá slavit nic do momentu, kdy bude mít kolem pasu tři pásy. Hodlá totiž ovládnout bantamovou, pérovou i lehkou váhu. Je se tedy na co těšit.

Pokud se mu totiž podaří splnit, co říká, má zaděláno na neuvěřitelný příběh.

Zdroj: MMA Mania, UFC, Sherdog

Pokračovat ve čtení

Bojové sporty

Van Buren? Zvažovali jsme ho do základní sestavy, zápasy mu ale vycházely spíše jako střídajícímu hráči, řekl Trpišovský

Pražská Slavia zvládla první jarní zápas a Jablonec porazila po zásluze 5:1. V poločase se přitom fanoušci obávali o výsledek, nicméně po příchodu navrátilce Micka van Burena se začaly dít pořádné věci. Co po utkání řekl trenér Jindřich Trpišovský?

Publikováno

dne

Pražská Slavia zvládla první jarní zápas a Jablonec porazila po zásluze 5:1. V poločase se přitom fanoušci obávali o výsledek, nicméně po příchodu navrátilce Micka van Burena se začaly dít pořádné věci. Co po utkání řekl trenér Jindřich Trpišovský?

Slavia v prvním ligovém utkání jarní části po zásluze bere tři body po výhře 5:1 nad Jabloncem a posouvá se na čelo tabulky. O poločase přitom na tribunách veselo nebylo.

Již ve 12. minutě sice vedení vystřelil Slavii Václav Jurečka, v závěru úvodní půle ale srovnal krásnou střelou Vladimir Jovovič. Slavia nesložila zbraně a udeřila po hodině hry.

Krátce po příchodu Micka van Burena jsme se dočkali druhé branky sešívaných a trefil se právě onen navrátilec z hostování. Ten o dvě minuty později naservíroval asistenci Ondřeji Lingrovi.

Slavii tyto dva góly dodaly sebevědomí a mohli jsme vidět ještě dva, když se v obou případech prosadil Matěj Jurásek, který si tak hlasitě říká o základní sestavu.

„Jsme rádi za vysoké vítězství v prvním jarním zápase, víme, že s tím míváme problémy. V prvních zápasech se často hodně trápíme, i výsledkově, jsme rádi, že teď jsme to zvládli. Dali jsme pět gólů, měli jsme hodně dalších šancí, které jsme neproměnili. Z tohohle pohledu to bylo dobré,“ řekl na tiskové konferenci trenér Jindřich Trpišovský.

Ten měl bezpochyby radost i z výborného vystoupení nizozemského forvarda, který si svůj gól opravdu užil. Běžel totiž rovnou k fanouškům, jejichž je velkým oblíbencem.

„Navázal na rozpoložení, které měl ke konci podzimu a v jeho druhé půli, a které si sem přinesl. Zvažovali jsme jeho postavení do základní sestavy, pamatovali jsme ale na jeho historii tady, že mu zápasy vycházely spíše jako střídajícímu hráči.

Spoléhali jsme na to, že si bude věřit a bude nebezpečný, že budeme mít dobře připravený zápas a on do toho vlétne. Mick je ve skvělém rozpoložení, rozehraný, sebevědomý, cítí strašnou podporu týmu i spoluhráčů,“ dodal trenér Slavie.

Ten může být rád i za to, že se mu jako jedinému z elitní trojice povedlo bodovat naplno. Slavia vede ligu o bod před druhou Plzní a aktuálně je favoritem na zisk titulu.

Zdroj: SK Slavia Praha

Pokračovat ve čtení

Bojové sporty

Turnaj v Liberci se dočká skvělého zápasu! Magard je zpátky, pás bude chtít sebrat prozatimnímu šampionovi Lopezovi

Tak tohle čekal málokdo. Oktagon oznámil zápas, který jsme očekávali spíše ve druhé polovině roku. O titul bantamové váhy se utká prozatimní šampion Gustavo Lopez s Jonasem Magardem, který se na konci minulého roku ošklivě zranil, do pořádku se ale do do dubnového turnaje v Liberci!

Publikováno

dne

Tak tohle čekal málokdo. Oktagon oznámil zápas, který jsme očekávali spíše ve druhé polovině roku. O titul bantamové váhy se utká prozatimní šampion Gustavo Lopez s Jonasem Magardem, který se na konci minulého roku ošklivě zranil, do pořádku se ale do do dubnového turnaje v Liberci!

Jonas Magard měl obhajovat svůj titul na posledním turnaji roku 2022, ovšem kvůli zlomené čelisti musela organizace hledat náhradu. Tu našla více než adekvátní.

Oktagon posílil Gustavo Lopez, který potvrdil kvality proti Filipu Mackovi a získal prozatimní titul. Mluvilo se tak o tom, kdy se bude moct utkat s právoplatným šampionem.

Vzhledem ke zranění se ovšem očekávalo, že dánský Žralok bude k dispozici až ve druhé polovině roku. Nakonec ale bude schopen překvapivě bojovat mnohem dříve.

Oktagon oznámil jejich titulový zápas na dubnový turnaj v Liberci! Na prvním turnaji v severském městě se tak dočkají jednoho z nejočekávanějších zápasů tohoto roku.

“Přišel, viděl, zvítězil a teď se Gustavo Lopez vrací do Čech, aby prozatímní pás šampiona bantamové váhy přetavil v plnohodnotný titul. Po demolici Filipa Macka před zraky zaplněné O2 areny hodnotil své představení v OKTAGONu jako velkou věc, která dokazuje, že ve svém řemesle patří mezi nejlepší zápasníky na celém světě.

Veterán UFC 12 ze 13 vítězství dosáhl před limitem! Nástup do OKTAGON MMA byl o to působivější, protože na samotný zápas kývl pouhých 10 dní před jeho konáním kvůli zranění držitele plnohodnotného titulu: dánského “Žraloka” Jonase Magarda.

Ten se po nepříjemné fraktuře čelisti z tréninku dal do kupy ve velmi rychlém čase a status šampiona je připraven obhájit v liberecké Home Credit Areně. Blonďatý tvrďák chtěl zápasit i navzdory svému handicapu, lékaři mu ale vystavili ráznou stopku.

Nyní je Magard zpět v přípravě a připravený obhájit svůj titul! Udrží svou neporazitelnost v OKTAGONu i proti Lopezovi?” oznámila organizace na svých sociálních sítích.

Turnaj Oktagon 41 se bude konat v liberecké Home Credit Areně 15. dubna 2023. Lístky jsou stále dostupné na webu organizace.

Zdroj: Oktagon MMA

Pokračovat ve čtení

Oblíbené