Spojte se s námi


Bojové sporty

Lohoré: Kozmu jsem mohl porazit, ale už v první minutě jsem si zlomil kloub. Ani přes zranění mě neohrozil, chci odvetu!

Alex Lohoré vs. David Kozma byl označován jako předčasné finále Tipsport Gamechangeru. Hodně se řešilo, co čekat od bývalého šampiona. Mnoho lidí věřilo spíše jeho soupeři. Růžový panter však zápas zvládl a vyhrál na body. Lohoré však v rozhovoru pro Ruik přiznává, že se už v první minutě zranil. Jak je na tom a jaké jsou jeho plány?

Publikováno

dne

Alex Lohoré vs. David Kozma byl označován jako předčasné finále Tipsport Gamechangeru. Hodně se řešilo, co čekat od bývalého šampiona. Mnoho lidí věřilo spíše jeho soupeři. Růžový panter však zápas zvládl a vyhrál na body. Lohoré však v rozhovoru pro Ruik přiznává, že se už v první minutě zranil. Jak je na tom a jaké jsou jeho plány?

David Kozma vás porazil na body. Jak se krátce po porážce cítíte?

Cítím se vykuchaně. Hodně věcí se nepovedlo. Byl to zápas, který jsem rozhodně mohl vyhrát.

Po zápase jste musel do nemocnice kvůli zraněné ruce. Jak na tom jste zdravotně a co máte s rukou?

Ano, hned po prohře jsem si musel nechat vyšetřit ruku. Mám zlomený kloub na ukazováčku. Stalo se to během první výměny v první minutě zápasu. Znemožnilo mi to použití levé ruky. Stále jsem se ale snažil se zápasem něco dělat.

Jak dlouhá pauza vás kvůli zranění čeká?

Doktoři mi řekli, že se ruka bude hojit šest až osm týdnů, takže počítám s tím, že se budu dva měsíce dávat dohromady.

Jak moc celé zranění vlastně váš výkon ovlivnilo?

Zranil jsem se při pokusu o zvedák, když mě Kozma zkoušel dostat na zem. Bylo to něco, na čem jsme celý tréninkový kemp pracovali. Zlomenina pak ovlivnila vše. Nemohl jsem používat ruku ani ke vstávání ze země a ani jsem nemohl pořádně bránit údery.

Před zápasem jste říkal, že počítáte s tím, že vás bude chtít Kozma dostat na zem. Na tento scénář jste se připravoval. Byl David tak dobrý, že jste se nedokázal bránit, nebo za to může primárně to zranění?

Nedělal nic, na co bychom se nepřipravovali. Takedowny, kontrola, jeho pohyby, údery. Jenže jsem nebyl v dobrém zdravotním stavu na to, abych dokázal něco víc než dokončit zápas s jednou rukou.

Samozřejmě poté, co jsem zápas zápas viděl několikrát zas a znovu, vím, že jsem mohl něco udělat lépe. Ale dělal jsem to, co jsem dělat mohl. Velice dobře jsem skrýval bolest i zranění. Bez ruky se vše fyzicky i psychicky změnilo, tělo se nastavilo do režimu přežití a to je úplně jiný stav bytí.

Prohra samozřejmě znamená konec v Tipsport Gamechangeru. Kdo je podle vás favoritem nyní?

Myslím, že každý má šanci to vyhrát. Vše záleží na tom, co se stane v den zápasu. Já jsem dokonalým příkladem. V plné formě by mě Kozma nikdy nedokázal na zemi kontrolovat tak snadno. Když se ho zeptáte, garantuji vám, že řekne, že bylo lehké mě držet pod sebou.

Odnesl jste si ze zápasu i nějaká pozitiva?

Rozhodně. Můžu říct, že moje kondice i obrana byly skvělé, když jsem dokázal se svým zraněním dokončit celý zápas, aniž by se Kozma přiblížil k submisi nebo knokautu.

Jak jste si užil atmosféru na turnaji? I když hala fandila pochopitelně hlavně Kozmovi.

Miluju tu atmosféru. Bojuju v České republice už víc než rok a fanoušci jsou fantastičtí. Samozřejmě podporují svého posledního zástupce v pyramidě, to nebylo překvapení. Nijak mě to neovlivnilo. V podobné pozici jsem už byl mnohokrát v kariéře.

Jaké jsou vaše další plány? Máte v hlavě konkrétního soupeře? Uvidíme vás v Manchesteru?

Moje nejbližší plány jsou plně se uzdravit a pak se dostat do formy, abych mohl zápasit v listopadu, možná v Manchesteru, nebo klidně i dřív, pokud se zranění bude hojit lépe.

O soupeři pro další zápas jsme zatím nepřemýšleli, ale klidně to může být kdokoliv z kluků z Gamechangeru. Proč ne. Nebo zkrátka kdokoliv, vlastně je mi to jedno. Teď se soustředím hlavně na uzdravení ruky a na to, aby byla silnější než dřív.

A samozřejmě chci odvetu s Kozmou!

Zdroj: Ruik

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.