Spojte se s námi


Florbal

Livesport Superliga: Odložený šlágr, supervýkon Vavrušky a těsná výhra Lípy v severském derby

Již 19. kolo Livesport Superligy je minulostí. Tedy ne kompletně. Šlágr mezi Bohemians s Mladou Boleslaví byl kvůli velké marodce v týmu úřadujícího mistra odložen. Zbylých šest zápasů se však odehrálo. Hned dvakrát přinesly vysoký výsledek 11:5, jednou však i velice vyrovnaný a dramatický duel, jenž byl zároveň velkým severským derby.

Publikováno

dne

Již 19. kolo Livesport Superligy je minulostí. Tedy ne kompletně. Šlágr mezi Bohemians s Mladou Boleslaví byl kvůli velké marodce v týmu úřadujícího mistra odložen. Zbylých šest zápasů se však odehrálo. Hned dvakrát přinesly vysoký výsledek 11:5, jednou však i velice vyrovnaný a dramatický duel, jenž byl zároveň severským derby.

Velký duel dvou severský celků České Lípy a Liberce se předehrával již ve čtvrtek večer. A svým způsobem to možná byla trochu škoda. Rozhodně šlo totiž o nejzajímavější utkání celého kola.

Hosté za pouhých 13 minut a 42 sekund vedli už 0:4, domácí to ale rozhodně nezabalili. Jejich úvodní gól dal nakonec hrdina celého večera Václav Vavruška. Ve druhém dějství začalo velké dotahování a z původních 1:5 bylo po celkem čtyřiceti minutách hry 5:6.

Zkraje třetí třetiny se pak povedlo vyrovnat úplně, avšak jen na šest minut, než si Liberec uzmul vedení nazpět. Definitivně skóre na stranu hostů přetočil až v čase 54:35 muž, který si mezitím připsal tři asistence a gólový účet Českolipských nastartovat – Václav Vavruška. Jeho trefa na 8:7 se stala v utkání již poslední, a Lípa tak vybojovala velmi cenné tři body.

V těsném závěsu za ní, tedy na 9. místě se ztrátou bodu, se drží hráči FBC Ostrava. Ti v sobotu „převálcovali” Karlovy Vary 11:5 a zápas měli po celou dobu pod kontrolou. Marek Bräuer se znovu vytáhl, tentokrát se blýskl hattrickem a asistencí. Nováček soutěže z Karlových Varů se dál plácá na dně s pětibodovou ztrátou na předposlední Pardubice.

Ani ty však body rozhodně nesbírají ve velkém. Naposledy nějaké vybojovaly 17. listopadu, kdy porazily Otrokovice. Od té doby ani bod. Nic na tom nezměnil ani souboj s Tatranem Střešovice, které nadále kráčí ligovou sezonou bez jediného škobrtnutí. Nyní zvítězil 13:3, hattrickem se zaskvěl Marek Beneš.

Z vysoké výhry se radovala také vítkovická výprava, jež o víkendu zavítala do Prahy. Její souboj s Black Angels se až na lehce kostrbatou první část vyvíjel poměrně jednoznačně až k výsledku 5:11, jenž i vzhledem k odsunutému duelu Bohemians s Mladou Boleslaví znamená, že Vítkovice se udrží dál na druhém místě. Jen dodejme, že oproti úřadujícím mistrům mají o dva odehrané zápasy více.

Nepříliš atraktivní zápas hostily Otrokovice, s nimiž si dojela zahrát pražská Sparta. Po dvou třetinách se vše zdálo jasné, tabule ukazovala průběžný stav 0:4. Trochu dramatu přišlo až s 48. minutou, kdy Panteři vstřelili první gól.

V čase 51:23 už to pak vypadalo, že se opravdu nadechují k velmi zajímavému závěru snižující brankou na 3:5. Pohotová reakce Sparty však všechny jejich plány na možný zisk bodů zhatila, konečný stav zněl 4:6.

Poslední utkání se odehrálo mezi dvěma pražskými celky – Královskými Vinohrady a Chodovem. Šlo o vskutku vyrovnanou bitvu, a to jak na střely (23:23), tak na góly. Po šedesáti minutách byl totiž stav 3:3. Rozhodnutí a druhý bod modrobílým přinesl ale už po 34 vteřinách prodloužení Mikuláš Komárek.

Zdroj: Český florbal

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.