Spojte se s námi


Tenis

Linda Fruhvirtová má za sebou životní turnaj! Kolik si na něm vydělala?

Linda Fruhvirtová je jednou z největších vycházejících hvězd na okruhu WTA. Teprve šestnáctiletá česká tenistka zaznamenala v minulém týdnu životní úspěch, když se na turnaji v Miami probojovala až do osmifinále. Kolik si vydělala peněz?

Publikováno

dne

Linda Fruhvirtová je jednou z největších vycházejících hvězd na okruhu WTA. Teprve šestnáctiletá česká tenistka zaznamenala v minulém týdnu životní úspěch, když se na turnaji v Miami probojovala až do osmifinále. Kolik si vydělala peněz?

První větší úspěch si Linda Fruhvirtová v kalendářním roce 2022 připsala již v únoru. Tehdy se jí povedlo ovládnout turnaj kategorie ITF v mexickém Cancunu. Ve finále si poradila s Kanaďankou Rebeccou Marinovou.

I díky tomu získala Fruhvirtová divokou kartu na podnik v Miami, jenž patří do kategorie WTA 1000, tedy mezi ty prestižnější. V prvním kole měla poměrně přijatelný los, když narazila na Černohorku Danku Koviničovou.

Dost možná budoucí členka elitní desítky si se svou soupeřkou poradila poměrně snadně, když zvítězila po setech 6:0 a 6:4. Připsala si tak největší vítězství v dosavadní kariéře. Ve druhém kole se utkala s Elise Mertensovou.

Čekalo se, že belgická hráčka si připíše jednoduché vítězství a postup. Jenže to se nestalo a Fruhvirtová utkání ovládla po setech 7:5, 2:6 a 6:1. Ve třetím kole narazila na bývalou světovou jedničku Victorii Azarenkovou.

Ani Běloruska nenašla ten správný recept a za stavu 2:6 a 0:3 utkání skrečovala. Díky tomu Fruhvirtová zaznamenala premiérovou výhru proti hráčkám z první dvacítky. V osmifinále už jí ovšem stopku vystavila Paula Badosaová, jež zvítězila 6:2 a 6:3.

Díky tomu se v pondělním vydání žebříčku posune Linda Fruhvirtová na 188. místo, čímž vylepší své žebříčkové maximum. Doposud se totiž nacházela nejlépe až na 276. příčce. Navíc ji čeká i štědrá odměna, která za postup do osmifinále činí 94 575 dolarů, což je v přepočtu na české koruny více než dva miliony.

Na své výkony může Češka navázat již příští týden, když na divokou kartu bude startovat v americkém Charlestonu. Turnaj se odehraje na antuce a Fruhvirtová se v prvním kole střetne s Anou Konjuhovou.

Zdroj: WTA, Livesport

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.