Spojte se s námi


Motorsport

Lewis Hamilton si chce změnit své jméno! Jak má vypadat a kdy dojde ke změně?

Lewis Hamilton moc dobře ví, jak na sebe mediálně upoutat pozornost. Britský šampion se rozhodl, že si do svého jména nechá dát rodné příjmení jeho matky. Nebude to však jediný pilot na startovním roštu, který již disponuje dlouhým příjmením.

Publikováno

dne

Lewis Hamilton moc dobře ví, jak na sebe mediálně upoutat pozornost. Britský šampion se rozhodl, že si do svého jména nechá dát rodné příjmení jeho matky. Nebude to však jediný pilot na startovním roštu, který již disponuje dlouhým příjmením.

Hamilton v nedávném čase přiznal, že nechápe myšlenku, proč si ženy téměř vždy musejí vzít příjmení svého manžela a právě ženy následně své rodné příjmení ztrácejí.

Pilot Mercedesu tak prohlásil, že chce, aby rodné příjmení jeho matky (Larbalestier) pokračovalo ve jménu Hamilton.

Tím chce vzdát hold nejen své matce, ale i všem ženám, které při sňatku ztratily své rodné příjmení.

„Jsem opravdu hrdý na jméno své rodiny – Hamilton. Nikdo z vás ale pravděpodobně neví o tom, že rodné příjmení mé matky je Larbalestier. A právě teď se chystám dát si to do jména,“ řekl Hamilton na otázky novinářů na výstavě Expo v Dubaji, jehož slova poté ocitoval server Sky Sports.

„Úplně nerozumím celé té myšlence, že když se lidé vezmou, tak žena ztratí své příjmení. Opravdu chci, aby jméno mé mámy pokračovalo se jménem Hamilton,“ doplnil.

Sedminásobný mistr světa zároveň neočekává, že se tuto změnu podaří úspěšně dokončit ještě v průběhu letošní sezóny, jeho tým na tom však údajně pracuje a Hamilton chce tuto změnu provést co nejdříve.

Aktuální celé Hamiltonovo jméno zní Lewis Carl Davidson Hamilton, přičemž podle posledních informací by se příjmení Larbalestier mělo objevit na samotném konci Hamiltonova jména.

Ve startovní listině ale tohle F1 příliš neřeší. Důkazem jsou další piloti s dlouhými jmény. Právě Španělé a Mexičané v drtivé většině případů automaticky využívají ve jméně i rodné příjmení své matky.

Na startovním roštu tudíž máme tři jezdce, kteří tyto parametry splňují: Sergio Pérez Mendoza, Carlos Sainz Vázquez de Castro a Fernando Alonso Díaz.

Zdroje: F1, Sky Sports

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.