Spojte se s námi


Motorsport

Lepší a krásnější! Aston Martin představil nový monopost pro sezónu 2022, Stroll se netají vysokými ambicemi

Po Haasu a Red Bullu je Aston Martin třetím týmem, který představil podobu nového monopostu pro sezónu 2022. Největší otázkou však zůstává, zda bude Aston Martin alespoň o něco konkurenceschopnějším týmem. Nutno podotknout, jsou na velmi dobré cestě…

Publikováno

dne

Po Haasu a Red Bullu je Aston Martin třetím týmem, který představil podobu nového monopostu pro sezónu 2022. Největší otázkou však zůstává, zda bude Aston Martin alespoň o něco konkurenceschopnějším týmem. Nutno podotknout, jsou na velmi dobré cestě…

Aston Martin AMR22 byl představen dnes, 10. února, a to na akci v ústředí této stáje v britském městečku Gaydon.

V příspěvku níže si ostatně nový monopost můžete prohlédnout, největší změnou je nahrazení růžových barevných prvků, jež byly spojeny s bývalým hlavním sponzorem BWT, s limetkově zelenou barvou. Poměrně velkou plochu zaujímá také název nového partnera (Aramco).

Právě Aramco je jedním z největších sponzorů ve formuli 1 a jedna z největších společností, která se ve světě F1 pohybuje. Aston Martinu se tak podařilo získat vskutku silného partnera, se kterým si v budoucích letech mohou klidně stanovit ty nejvyšší cíle.

Jedná se o saudský podnik, o jednoho z největších a nejznámějších těžitelů ropy na světě. Dříve tato společnost spolupracovala s týmem McLaren, v minulém roce navíc docházelo k častým spekulacím v souvislosti s jejich spojení s Mercedesem.

Ovšem stejně jako u Haasu či Red Bullu se nemusí jednat o definitivní verzi, tedy zejména co se technických parametrů týče. Své největší zbraně si totiž většina týmů prozatím silně střeží a je tak možné, že vůz bude v prvním závodě sezóny vypadat krapet jinak.

Kromě nového sponzora však Aston Martin prošel ještě několika změnami v rámci managementu, tou největší je bezesporu odchod Otmara Szafnauera, jehož funkci převzal bývalý šéf BMW Motorsport Mike Krack.

Lawrence Stroll, šéf stáje Aston Martin Aramco Cognizant F1 Team, se zároveň nebojí nahlas promluvit o ambicích jeho týmu.

„Pokračujeme v naší cestě na vrchol formule 1. Je to nejprestižnější a nejtěžší závodní seriál na světě a my ho chceme vyhrát, ač víme, že to nebude snadné. Proto nás čeká postupná a pětiletá cesta až na vrchol,“ řekl Stroll při představení monopostu, jehož slova cituje web Motorsport.

Co do barevné kombinace však zatím tento design vypadá vskutku krásně. Výrazné žebrování, zářivější barvy a celkově agresivní design bude pravděpodobně dělat vůz s označením AMR22 jednoho z nejkrásnějších v celém startovním poli.

Zdroje: F1, Aston Martin Aramco Cognizant F1 Team, Motorsport

Reklama

Oblíbené