Spojte se s námi


Bojové sporty

Leo Brichta poprvé po nepříjemné porážce v bitvě o titul promluvil: Nebyla to moje noc, jsem o to hladovější po výhrách

V sobotu 17. února se vrátilo KSW do České republiky. Do naší vlasti zavítalo potřetí, podruhé do Liberce. Našlapaná karta nabídla mimo jiné bitvu o prozatímní titul lehké váhy, do níž naskočil Leo Brichta. Ten bohužel prohrál, posléze se na nějakou chvíli odmlčel. Nyní mlčení prolomil.

Publikováno

dne

V sobotu 17. února se vrátilo KSW do České republiky. Do naší vlasti zavítalo potřetí, podruhé do Liberce. Našlapaná karta nabídla mimo jiné bitvu o prozatímní titul lehké váhy, do níž naskočil Leo Brichta. Ten bohužel prohrál, posléze se na nějakou chvíli odmlčel. Nyní mlčení prolomil.

Liberec hostil třetí galavečer polské organizace na území České republiky. KSW 91 bylo dalším z turnajů, kde se českým hvězdám příliš nedařilo, byť tentokráte mohlo domácí publikum slavit alespoň výhry Matúše Juráčka, Josefa Štummera či Dominika Humburgera.

Nejtěžší ránu museli fanoušci překousnout v hlavním zápase večera. Leo Brichta mohl přepsat historii a stát se vůbec prvním Čechem, který si došel pro titul, byť pouze prozatímní. Jeho soupeř Valeriu Mircea byl ale nad jeho síly.

Když se bojovalo v postoji, měl navrch český bojovník. Jeho moldavský soupeř měl však jiné zbraně, skvěle přenášel duel na zem a bývalá hvězda Oktagonu nenašla recept, jak takedowny bránit. Nutno zmínit, že Leo Brichta šel do zápasu zraněný. Měl problémy s rukou.

To se pochopitelně projevilo na jeho výkonu, což ostatně přiznal už v pozápasovém vyjádření přímo v kleci. Poté se na několik dní odmlčel. Ticho prolomil téměř po týdnu, kdy fanouškům i médiím poslal o něco obsáhlejší vyjádření.

Leo Brichta prolomil mlčení

„V první řadě bych chtěl strašně moc poděkovat za přízeň, kterou dostávám ze všech stran. Těší mě, že od fanoušků dostávám hezké zprávy. Moc si toho vážím. Sobotní noc bohužel nebyla moje. Zápas se mi nepovedl,“ cituje vyjádření české naděje server MMA Shorties.

„Nemůžu se z toho hroutit. S respektem jsem přijal, co se stalo. Hned jsem začal pracovat na mých slabinách. Zápas jsem si vyhodnotil a vím, kde jsem chyboval. Neprobíhalo to podle mých očekávání, ale to ke sportu patří,“ říká Leo Brichta.

„Titul jsem chtěl vzhledem ke všem okolnostem opravdu hodně, ale přijal jsem i tuto nemilou zkušenost. Ještě jednou bych rád pogratuloval soupeři. Atmosféra a podpora fanoušků v Liberci byla naprosto neuvěřitelná. Moc si vážím i toho, jak jste mě všichni na místě podpořili. Můj hlad po výhrách je teď ještě větší,“ dodal.

Nyní je otázkou, co bude s českou hvězdou dál. O dalším soupeři se zatím nemluví. Ostatně je na to stále příliš brzy. Jeho přemožitel má plán jasný. Bojovat o právoplatný titul. Bývalá hvězda Oktagonu si bude muset další šanci naopak zasloužit.

Zdroj: MMA Shorties, KSW

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.