Spojte se s námi


Tenis

Lehečka prohrál s Nakashimou a na titul z Next Gen ATP Finals nedosáhl

Tenista Jiří Lehečka mohl povedenou sezonu zakončit zajímavým triumfem. Na podniku Next Gen ATP Finals, kde se představil jako první Čech v historii, se probojoval až do závěrečného klání. V něm však nestačil na svého přemožitele ze základní skupiny Brandona Nakashimu.

Publikováno

dne

Tenista Jiří Lehečka mohl povedenou sezonu zakončit zajímavým triumfem. Na podniku Next Gen ATP Finals, kde se představil jako první Čech v historii, se probojoval až do závěrečného klání. V něm však nestačil na svého přemožitele ze základní skupiny Brandona Nakashimu.

Akce pořádaná v Miláně je obdobou Turnaje mistrů pro hráče do 21 let. Letošního ročníku se však neúčastnilo osm nejlépe umístěných mladíků na žebříčku ATP, protože nepřijela světová jednička Carlos Alcaraz, desítka Holger Rune ani patnáctka Jannik Sinner.

Zápasy se hrají netradičním způsobem – na tři vítězné sety do čtyř gemů a bez výhod. Za stavu 3:3 se pokračuje klasickým tiebreakem. Netradiční je i kurt, který je tvořen tvrdým povrchem, protože na něm chybí vyznačené deblové území.

Pátého ročníku se zúčastnilo opět osm tenistů. Ve skupině A se utkali Američan Brandon Nakashima (49. hráč světa), Čech Jiří Lehečka (74.) a Italové Francesco Pessaro (119.) s Matteem Arnaldim (134.).

V základní skupině B nastoupili další Ital Lorenzo Musetti (23.), Brit Jack Draper (41.), Tchajwanec Tseng Chun Hsin (90.) a Švýcar Dominic Stricker (111.).

Dále postoupili nejlepší dva tenisté z obou pořadí. Lehečka v semifinále narazil na Strickera, jehož porazil 4:1, 4:3 (7:4), 2:4 a 4:1. Nakashima nad Draperem zvítězil rovněž v celkovém poměru 3:1, a to po sadách 4:3 (8:6), 1:4, 4:2.

V sobotním finále hráč ze středočeského Kněžmostu doplatil na nepovedené koncovky jednotlivých setů, přičemž v prvních dvou nezvládl zkrácené hry. Nakonec prohrál 3:4 (5:7), 3:4 (6:8) a 2:4. Lehečka tedy Nakashimovi skupinovou porážku 1:4, 3:4 (2:7) a 2:4 neoplatil.

„Byl to skvělý turnaj, celý tento týden. Finále bylo dalším těžkým zápasem. Rozhodlo jen několik málo bodů, které mohly dopadnout jakkoliv. S úrovní svojí dnešní hry jsem spokojený. Je to dobrý způsob, jak zakončit rok,“ cituje oficiální web ATP Tour vyjádření Američana, jenž letos vládl i na turnaji v San Diegu.

Jiří Lehečka prožil poměrně úspěšný tenisový ročník. Jednadvacetiletý hráč se v únoru poprvé podíval do elitní stovky světového žebříčku a momentálně je jedničkou české mužské scény bílého sportu.

Next Gen Finals se koná každoročně od sezony 2017, pouze v roce 2020 byla událost zrušena z důvodu koronavirové pandemie. V minulosti se z titulu radovali Čong Hjon z Jižní Koreje, Stefanos Tsitsipas z Řecka, Jannik Sinner z Itálie a Carlos Alcaraz ze Španělska. Brandon Nakashima je tedy prvním šampionem z USA.

Zdroj: ATP, Tenis portál, Eurosport 2

Reklama

Oblíbené