Spojte se s námi


Tenis

Lehečka a spol válí. Čechům se vydařil první den v Indian Wells a pokračují v plném počtu!

Takzvaný pátý grandslam začal. Při prvním dni se na kurtech ve slunném Indian Wells představila trojice Čechů, v čele s Jiřím Lehečkou. Právě Lehečka, ale také Nosková s Fruhvirtovou dokázaly zvládnout své úvodní zápasy a pokračují dále. Fruhvirtová musela dokonce zápas otáčet po inkasovaném „kanárovi“.

Publikováno

dne

Takzvaný pátý grandslam začal. Při prvním dni se na kurtech ve slunném Indian Wells představila trojice Čechů, v čele s Jiřím Lehečkou. Právě Lehečka, ale také Nosková s Fruhvirtovou dokázali zvládnout své úvodní zápasy a pokračují dále. Fruhvirtová musela dokonce zápas otáčet po inkasovaném „kanárovi“.

Hned deset českých hráčů a hráček se vešlo do hlavních soutěží prestižního turnaje v Indian Wells. Jiří Lehečka zůstal, po odstoupení kolegy Macháče, v mužském pavouku osamocen, naopak v ženské části se to českými jmény hemží.

Úvodní den BNP Paribas Open přinesl tři česká představení. V ženské části pavouka nastoupily na dvorec vycházející hvězdy Linda Nosková a Linda Fruhvirtová. Obě hráčky odstartovaly tuto sezonu parádními výsledky, díky nimž už se podívaly mezi nejlepší padesátku žebříčku WTA.

Vítězná premiéra Noskové

První šla na řadu rodačka ze Vsetína. Noskovou čekal, při jejím debutu v Indian Wells, relativně těžký oříšek v podobě Rumunky Beguové, osmatřicáté tenistky světa. Start do utkání se české tenistce příliš nevyvedl, rychle totiž prohrávala 1:3.

Hned záhy si však vzala ztracené podání zpět a díky následné suverénní úspěšnosti obou hráček na svém podání putoval první set do tiebreaku.

Ve zkrácené hře obě hráčky předváděly svůj nejlepší tenis. I díky odvráceném setbolu ho nakonec lépe zvládla osmnáctiletá Češka, ujala se tak vedení 1:0 na sety.

Nezvládnutá koncovka jako by Rumunce vzala vítr z plachet a druhá sada už byla jasnou záležitostí. Nosková měla dokonce hned čtyři možnosti uštědřit soupeřce „kanára“, nakonec postupuje po hodině a půl a výsledku 7:6, 6:1. Ve druhém kole Češku čeká nasazená Američanka Anisimová.

Fruhvirtová začala „kanárem“, skončila vítězně

Složitější šichtu odpracovala Fruhvirtová. Stále teprve sedmnáctiletá tenistka byla v zápase proti Mayar Sherifové v pozici papírové favoritky, přestože obě hráčky dělí na žebříčku jediná příčka.

Egypťanka vstoupila do zápasu famózně. Svou agresivní hrou Fruhvirtovou k ničemu nepustila a úvodní set získala za půl hodiny bez ztráty kytičky, 6:0.

Jak už to tak v ženském tenise bývá, misky vah se začaly postupně naklánět na stranu pražské rodačky, která se herně zvedla. Ve druhé hře předvedla parádní úder, který ji pozitivně nakopnul a bylo zaděláno na drama.

Najednou se Sherifové přestalo dařit získávat jednoduché body a Fruhvirtová srovnala stav na sety po výsledku 6:2, zápas tak musel rozhodnout set třetí.

Závěrečná sada začala velmi vyrovnaně, dokonce se Sherifová dostala do vedení s brejkem, tím však její štěstí v zápase vyprchalo. Rodačka z Prahy si vzala ztracený servis zpět a ve zbytku zápasu už získala všechny zbylé hry. Fruhvirtová zvítězila tedy po dvou a čtvrt hodinách 0:6, 6:2, 6:3, v dalším kole ji čeká souboj s Ukrajinkou Kalininovou.

Lehečka ukázal pevné nervy a vyhlíží reprízu s Rublevem

Posledním z českých zástupců v rámci prvního dne byl, v mužské části osamocený, Jiří Lehečka. Mladoboleslavský rodák vstupoval do zápasu s Francouzem Rinderknechem jako jasný favorit.

Před samotným turnajem měl Lehečka možnost sparingu se jmény jako navrátilec Monfils či Ruusuvuori, start zápasu se mu však příliš nevydařil. Ihned při první hře na příjmu si totiž Rinderknech připsal brejk.

Lehečka mohutně dotahoval v rámci celé první sady, v níž musel odvracet za stavu 5:6 dokonce dva setboly. Ty odvrátil a posléze zvládl výrazně lépe závěrečný tiebreak.

Druhý set měl podobný příběh, jen v opačném gardu. Lehečka se okamžitě dostal do trháku 3:0 a vše nasvědčovalo poklidnému postupu. Nakonec se musel Čech ještě pořádně nadřít, jelikož Rinderknech se dokázal vrátit do boje o druhý set, ten byl však nakonec znovu neúspěšný.

Po necelých dvou hodinách boje svěřenec Michala Navrátila podařilo druhý set dotáhnout do vítězného konce v poměru 7:5. Ve druhém kole Lehečku čeká šestý nasazený, Rus Andrej Rublev, něhož před dvěma týdny dokázal na podniku v Dauhá porazit ve třech setech.

V dalších dnech na kalifornské půdě se na kurtech představí i zbylé české hráčky, v čele s Krejčíkovou, Kvitovou a Plíškovou.

Zdroje: WTA, ATP

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.