Reklama

Legendární zápas ve Wimbledonu je starý už 11 let. Isner s Mahutem hráli 3 dny

Dodnes platí, že v Londýně se hrál nejdelší zápas tenisové historie. Zápas, který skončil o dva dny později, než začal. Zápas, ve kterém už snad každý čekal na jeho konec. Zápas, který nakonec zastavil hodiny na 11 hodinách a 5 minutách.

Zdroj: Spiralz, CC BY 2.0

Nicolas Mahut již předtím měl za sebou tři kvalifikační utkání, která rozhodně nepatřila mezi ta jednoduchá. Už ve druhém kole kvalifikace musel Francouz ve třetím setu jít proti Alexovi Bogdanovićovi do onoho prodloužení, které nakonec vyhrál poměrem 24:22 na gamy.

Navíc i ve finále boje o hlavní soutěž hrál dlouhý zápas, když Stefana Koubka porazil až v pátém setu. Pokud se podíváme na výsledek zápasu, zjistíme, že tehdy 27. nasazený v kvalifikaci musel otáčet skóre z 0:2 na sety. Po dvou těžkých bitvách byl Mahutovi do prvního kola nalosován 23. nasazený John Isner.

Zápas začal 22.6.2010 v 18:18 londýnského času. Oba aktéři stihli do tmy odehrát první 4 sety. Rozcházeli se těsně po deváté večer, přičemž na světelné tabuli bylo skóre Mahut vs Isner 4:6, 6:3, 7:6 (7), 6:7 (3). Málokdo čekal, že další den nebude dohráno.

5 minut po druhé hodině ve středu 23. odpoledne se Francouz s Američanem vrátili na kurt a začali pátý set. Ten za stavu 6:6 začal své pokračování podle tehdy platných pravidel Wimbledonu. A ono pokračování stále nebralo konce. Oba hráči se dostali v počtu her na klasické počty jednoho gamu, když to v pátém setu postupně bylo 15:15, 30:30 i 40:40.

Onu výhodu ale dlouho nemohl nikdo pro sebe ukořistit. Když byl za stavu 59:59 zápas znovu přerušen, mnozí už si asi mysleli, že tohle nikdy neskončí. Zápas, který nakonec nabídl neskutečných 216 es, přišel na kurtu 18 ke svému konci po 11 hodinách a 5 minutách.

Výhru získal poměrem 70:68 v pátém setu John Isner. Jen poslední set samotný trval 8 hodin a 11 minut. V dnešní době, kdy jsou v podstatě na všech Grand Slamech upravená pravidla, je skoro nemožné překonat tento výkon z Velké Británie.

Jediný turnaj, na kterém by to teoreticky bylo možné, je Roland Garros, kde stále platí pravidlo rozdílu dvou gamů do úplného rozhodnutí. I tak zápas mezi Johnem Isnerem a Nicolasem Mahutem bude navždy zapsáno v historii sportu s tenisákem.

Zdroj: Livesport

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené