Spojte se s námi

Basketbal

LeBron James se stal nejlepším střelcem historie! Kdo patří dále mezi ty nejlepší?

Zápas mezi Los Angeles Lakers a Oklahomou City Thunder (130:133) se zapsal do dějin, protože LeBron James překonal Kareema Abdula-Jabbara v počtu zaznamenaných bodů v NBA. Americký basketbalista se tak stal nejlepším střelcem historie.

Publikováno

dne

Zápas mezi Los Angeles Lakers a Oklahomou City Thunder (130:133) se zapsal do dějin, protože LeBron James překonal Kareema Abdula-Jabbara v počtu zaznamenaných bodů v NBA. Americký basketbalista se tak stal nejlepším střelcem historie.

LA Lakers zápas sice proti Oklahomě prohráli o 3 body, nicméně nikdo v tomto utkání nesmutněl, protože každý přítomný byl u toho, když se přepisoval rekord NBA. LeBron James totiž překonal Kareema Abdula-Jabbara v počtu nastřílených bodů.

Bývalý basketbalista, který oblékal dres Milwaukee Bucks a stejně jako James dres LA Lakers, v NBA zaznamenal 38 387 bodů. Současná hvězda Los Angeles toto číslo překonala hodem za dva body ve třetí čtvrtině.

Zápas byl poté na několik minut přerušen z důvodu gratulací a malého ceremoniálu. Každý, kdo se zápasu zúčastnil, chtěl Jamesovi pogratulovat. Na palubovce tedy kromě spoluhráčů nesměla chybět jeho rodina a ani samotný Abdul-Jabbar. Objevil se zde například i prezident Joe Biden.

Bývalý rekordman se utkání zúčastnil v roli pozorovatele a fanouška. Při překonání rekordu se připojil ke gratulujícím a Jamesovi symbolicky předal míč, který se zapsal do historie také.

„Je to pro mě velká pocta, stát tady vedle legendy, jako je Kareem. Moc děkuji své rodině, bez které bych nebyl tím, kým jsem. Tohle je neuvěřitelný moment, lepší, než o jakém jsem kdy mohl snít,“ řekl všem přítomným LeBron James.

„Já sám vím, co každý večer přináším a co na hřišti dokážu. Vždycky jsem měl pocit, že jsem ten nejlepší, kdo hrál tuhle hru, ale je tu také spousta jiných skvělých hráčů a jsem rád, že jsem součástí jejich cesty. Každý má svého favorita, ať o tom rozhodnou jiní,“ dodal čerstvý držitel rekordu, čímž oživil debaty, kdo je vlastně nejlepším basketbalistou všech dob.

LeBron James také zmínil, že si je stále jistý, že může hrát nadále na nejvyšší úrovni. Nechybí mu síla, aby odehrál požadovanou minutáž, a nadále si drží schopnost sbírat body, čímž pomáhá svému týmu.

Nejlepší střelci v historii NBA:
LeBron James (od roku 2003) – 38 390 (1410 zápasů)
Kareem Abdul-Jabbar (1969-1989) – 38 387 (1560)
Karl Malone (1985-2004) – 36 928 (1476)
Kobe Bryant (1996-2016) – 33 643 (1346)
Michael Jordan (1984-2003) – 32 292 (1072)

Ze současných hráčů NBA patří k nejlepším střelcům Kevin Durant. Tento basketbalista hájící barvy Brooklynu Nets zaznamenal 26 684 bodů, čímž mu náleží 14. místo v historické tabulce.

Zdroj: NBA

Reklama

Oblíbené