Spojte se s námi


Basketbal

LeBron James překonal rekord NBA a byl podvacáté nominován na All-Star Game!

Lebron James má další rekord! Stal se prvním hráčem historie NBA co byl nominován po dvacáté do exhibičního utkání hvězd. Doposud se o tento rekord ‚‚pouze“ dělil s neméně slavným Kareemem Abdulem – Jabbarem.

Publikováno

dne

Lebron James má další rekord! Stal se prvním hráčem historie NBA co byl nominován po dvacáté do exhibičního utkání hvězd. Doposud se o tento rekord ‚‚pouze“ dělil s neméně slavným Kareemem Abdulem – Jabbarem.

LeBron James již po dvacáté nominován na utkání hvězd

Lebron James, ‚‚muž mnoha rekordů“, si připsal další. Stal se prvním hráčem v předlouhé historii NBA, co byl již po dvacáté nominován do exhibičního utkání hvězd. Doposud se s 19 nominacemi o tento primát dělil s legendárním Kareemem Abdulem – Jabbarem.

Složení základní pětky Západní konference, ve které figuruje 39letý LeBron James, je spolu s ním následující. Kevin Durant (Phoenix Suns), Nikola Jokič (Denver Nuggets), Luka Dončič (Dallas Mavericks) a Shai Gilgeous – Alexander ( Oklahoma City).

Ve Východní konferenci je složení základní sestavy následující. Joel Embiid (Philadelphia 76ers), který zároveň obhajuje MVP z minulého ročníku, tedy cenu určenou nejlepšímu hráči exhibičního utkání. Dále jej doplňují Janis Adetokunbo (MIlwaukee Bucks), Damian Lillard (Milwaukee Bucks), Tyrese Haliburton (Indiana Pacers) a Jayson Tatum (Boston Celtics).

Exhibiční utkání je na programu 18. února v Indianapolis. Alespoň patnáctkrát za kariéru bylo do tohoto duelu největších hvězd zvoleno pouze šest hráčů.

Shaquille O´Neal, Kevin Garnett a Tim Duncan. Tito tři hráči se dočkali 15 nominací. Kobe Bryant, jakožto legenda Lakers se dočkal 18 nominací. Zbylí dva jsou právě LeBron James a Jabbar.

Hlasování do tohoto duelu vypadá tak, že se počítá 50 procent z hlasování fanoušků. Z 25 procent se počítá hlasování samotných hráčů a zbylých 25 procent je z hlasování skupiny autorů a televizních stanic. Nejvíce hlasů od fanoušků získal Janis Adetokunbo – 5,4 milionu hlasů.

Do základní pětky se nedostalo spoustu velkých jmen. Například Stephen Curry, Jalen Brown, Jaylen Brunson, Trae Young, Donovan Mitchell, Bam Adebayo nebo Anthony Davis.

V aktuálním ročníku se utkání hvězd vrací k tradičnímu formátu Východ vs Západ, jak již bylo učiněno v 66 případech. Ze současné nominace byl nejčastěji kapitánem LeBron James, a to celkem v šesti případech. Janis Adetokunbo se této pocty dočkal třikrát.

Zdroj: NBA, X

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.