Kvitové se start nové sezony nepovedl! Uspěje na Australian Open?
Petra Kvitová za sebou nemá úplně vydařený rok 2021, v němž přidala do své sbírky trofej pouze z Dauhá. Ani start nové sezony se jednatřicetileté tenistce příliš nepovedl. Dostane se v nadcházejících dnech do ideální formy, nebo se s Australian Open rozloučí již v úvodních kolech?

Petra Kvitová za sebou nemá úplně vydařený rok 2021, v němž přidala do své sbírky trofej pouze z Dauhá. Ani start nové sezony se jednatřicetileté tenistce příliš nepovedl. Dostane se v nadcházejících dnech do ideální formy, nebo se s Australian Open rozloučí již v úvodních kolech?
V roce 2021 se Petře Kvitové příliš nedařilo. Hned na začátku ovšem musíme podotknout, že to bylo zapříčiněno častými zdravotními komplikacemi. Za předešlých dvanáct měsíců stihla Kvitová odehrát 44 zápasů, z nichž 28 vyhrála.
To není špatná bilance, ale v minulosti jsme byli u ní zvyklí na lepší čísla. V žebříčku WTA proto dvojnásobná wimbledonská vítězka klesla z osmého místa až na sedmnáctou příčku, na níž se nachází i v současnosti.
Ani na startu nové sezony se Petra Kvitová nenachází v optimálním rozpoložení. Úvodní duel roku 2022 odehrála s Priscillou Hon z Austrálie, hráčkou třetí stovky žebříčku. Svěřenkyně trenéra Jiřího Vaňka však prohrála po setech 7:6, 5:7 a 2:6.
„Moje sezona 2022 možná začala těžkou prohrou, ale byla to skvělá bitva a ráda jsem se tam vrátila. Brzy se uvidíme v Sydney,“ napsala Kvitová na svůj instagramový účet po prohraném zápase.
Otázkou ale zůstává, v jaké formě se Kvitová představí na nezadržitelně se blížícím Australian Open, prvním grandslamovém turnaji letošního roku. Vzhledem k absenci Karolíny Plíškové na něm bude naší druhou nejvýše nasazenou tenistkou (po Barboře Krejčíkové).
Před rokem se šestinásobná vítězka Fed Cupu dostala jen do druhého kola, kde skončila na raketě Rumunky Cirsteaové po více než dvouhodinovém souboji. Největším favoritkou letošního ročníku bude domácí Ashleigh Barty, světová jednička.
Zdroj: Livesport
-
Tenis
Foto dne: Kostyuk na Roland Garros okouzluje skvěle padnoucími šaty i výkonem
-
Chance Liga
Prvoligová nabídka ho nezlomila. Trenér Hašek táhne Kladno do druhé ligy, vedení si ho nemůže vynachválit
-
Fotbal
Nejlepší prodej Slavie, tvrdí fanoušci. Zafeiris je v Řecku definicí průměru
-
Chance Liga
Šádek s Kaniou rozjeli přestupový poker! Ve hře je „megavýměna“ za stovky milionů












