Spojte se s námi


Cyklistika

Kulhavý chystá velký comeback! Vrací se mezi cyklistickou elitu

Olympijský šampion Jaroslav Kulhavý před rokem a půl ukončil kariéru profesionálního cyklisty, nyní však změnil plány. Čeká ho nejtěžší etapový závod planety i světový šampionát.

Publikováno

dne

Olympijský šampion Jaroslav Kulhavý před rokem a půl ukončil kariéru profesionálního cyklisty, nyní však změnil plány. Čeká ho nejtěžší etapový závod planety i světový šampionát.

Během loňského roku se Kulhavý věnoval triatlonu a podařilo se mu vybojovat vítězství například v závodě XTERRA Malta. V létě ho ale zbrzdila zlomenina klíční kosti, kterou si přivodil na domácím Bike Čeladná.

Nedávno pak Kulhavý překvapivě ohlásil, že se chystá vrátit na start vybraných profesionálních závodů horských kol. Reprezentovat bude barvy vlastního týmu Ostra – Multicraft Čeladná, který založil před rokem a sdružuje především mladé jezdce z Moravskoslezského kraje.

Zdraví drží, na důchod se ještě necítím, takže návrat k bikům s ohledem na potřeby týmu byl přirozený,“ uvedl Kulhavý v rozhovoru pro web WeLoveCycling.com.

„Je fakt, že člověk se občas musí podívat do občanky… Už se ale nepovažuju za profesionála, i když mezi nimi stále závodím. V minulém roce jsem jel mistrovství republiky v cross country bez speciálního tréninku a dojel jsem i s defektem sedmý. Těšilo mě, být mezi svými,“ vysvětluje devětatřicetiletý závodník.

Sám sebe přitom spíš vidí jako „občasného profesionála“. „Nejsem v situaci, že bych se zaměřil jenom na sport, regeneraci a spánek. Můj život se změnil. Na soustředění to ještě jde. Ale doma je diář hodně nabitý. Nemám sice pevnou pracovní dobu, ale už se primárně věnuji mimosportovním pracovním aktivitám,“ přiznává Kulhavý.

Kulhavý na startu Cape Epic

První velkou výzvou bude pro zlatého medailistu z olympiády v Londýně účast na legendárním závodě Cape Epic, který Kulhavý v minulosti již třikrát vyhrál. Nyní pojede v týmu s Filipem Adelem a česká dvojice rozhodně nechce být v Jihoafrické republice jen do počtu.

„Elitní desítka v konečném pořadí bude super. Určitě se pokusíme jet na vítězství ve vybrané etapě,“ prozradil Kulhavý své závodní cíle pro druhou polovinu března.

V průběhu roku plánuje rodák z Ústí nad Orlicí účast na dalších elitních akcích. Měl by se představit na startu maratonu v rámci Světového poháru v Novém Městě na Moravě, vynechat nechce ani republikové mistrovství v maratonu i v cross country. Dalším cílem je pak světový šampionát v Andoře.

Zdroj: WeLoveCycling

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.