Reklama

Krpálek je opět olympijským vítězem! Upevnil si tak pozici nejúspěšnějšího judisty naší historie

Lukáš Krpálek navázal v Tokiu na fantastický počin z přechodí olympiády v Riu a opět získal … medaili! Jeho úspěch je o to cennější, že jej dosáhl ve vyšší váhové kategorii.

Lukáš Krpálek je nejúspěšnějším judistou v naší historii a tuto pozici si nyní ještě upevnil. Připsal si totiž druhou olympijskou medaili. Tu první získal před pěti lety v Riu, nicméně ve váhové kategorii pod 100 kilogramů.

Nyní v Japonsku zápasil v královské kategorii nad 100 kilogramů a počínal si fantasticky.

V osmifinále si poradil s členem uprchlického olympijského týmu. Džavád Mahdžúb jej následně označil za hrdinu a popřál mu jen to nejlepší. S Krpálkem se kariéře utkal už potřetí.

Ve čtvrtfinále porazil Krpálek Uzbeka Bekmuroda Oltiboeva. Následně narazil na domácího bojovníka Hisajošiho Harasawu a jednalo se o vyrovnaný souboj, který trval téměř osm minut. Krpálek jej vyhrál až v tzv. zlatém skóre na wazari.

O zlato se pak jihlavský rodák utkal s gruzínským judistou Guramou Tušišvilim. S tím se již v minulosti utkal dvakrát na mistrovství Evropy a v obou případech prohrál.

Do zápasu tak nešel s pozitivní zkušeností a dlouho se zdálo, že to na něj má vliv. Tušišvili byl totiž většinu zápasu aktivnější, Krpálek získal i dvě žluté karty za pasivitu.

Třináct vteřin před koncem ale dokázal zápas ukončit, takticky svého soupeře přehrál a po pěti letech se zaslouženě stal opět olympijským vítězem!

Zdroj: LOH Tokio 2020

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené