Spojte se s námi


Tenis

Krejčíková se Siniakovou triumfem na US Open zkompletovaly kariérní Super Slam. Jakých úspěchů už společně dosáhly?

Poslední den letošního US Open byl ve znamení historických tenisových okamžiků. Poté, co Carlos Alcaraz ovládl mužskou dvouhru, se španělský mladík stal v 19 letech nejmladší jedničkou žebříčku ATP. Do dějin bílého sportu se v neděli ale zapsaly rovněž české hvězdy.

Publikováno

dne

Poslední den letošního US Open byl ve znamení historických tenisových okamžiků. Poté, co Carlos Alcaraz ovládl mužskou dvouhru, se španělský mladík stal v 19 letech nejmladší jedničkou žebříčku ATP. Do dějin bílého sportu se v neděli ale zapsaly rovněž české hvězdy.

Barboře Krejčíkové a Kateřině Siniakové se ve finále ženského deblu podařilo otočit nepříznivý vývoj a domácí duo Caty McNallyová, Taylor Townsendová porazit. Ziskem titulu z prestižního newyorského podniku završily společný kariérní grandslam.

Zároveň však dosáhly na další mety. Jako první Češky se ve své kariéře pyšní tzv. Zlatým Slamem, který se skládá z triumfů na všech „turnajích velké čtyřky“ a zlaté medaile z olympijských her.

A protože Krejčíková se Siniakovou už mají na svém kontě také prvenství z Turnaje mistryň, jsou čerstvými držitelkami ještě kariérního Super Slamu. Jakými všemi společnými úspěchy se mohou šestadvacetileté tenistky, které vítězily i na juniorských grandslamech, chlubit?

První grandslamové trofeje vyhrály v roce 2018

Mezi jejich první cenné seniorské výsledky patří deblové tituly z podniků okruhu ITF. V roce 2013 ovládly antukový turnaj v německém Hechingenu, v následující sezoně triumfovaly na stejném povrchu ve slovinském Mariboru.

Velký průlom v tenisové dráze české dvojice přišel v ročníku 2018. Svůj první grandslamový titul získaly na Roland Garros a poté do své sbírky přidaly vítězství ve Wimbledonu. Navíc byly členkami družstva, které pro naši zemi vybojovalo jedenácté prvenství ve Fed Cupu.

V roce 2019 si Krejčíkoová se Siniakovou podmanily čtyřhru na turnajích WTA v kanadském Torontu a rakouském Linci. Na začátku koronavirem poznamenané sezony 2020 ještě před vypuknutím pandemie opanovaly klání v čínském Šen-čenu.

V posledních dvou sezonách slavily nejen na „turnajích velké čtyřky“

Rok 2021 se stal pro český pár nezapomenutelným. Krejčíková, jež byla loni v životní singlové formě, se Siniakovou pozvedly nad hlavu další významné trofeje. Tituly získaly na Gippsland Trophy v Melbourne i na madridské antuce. Poté přidaly druhé vítězství na French Open.

Jedním z vrcholů minulé sezony byla olympiáda v Tokiu, na níž si na krk pověsily zlatou medaili. Premiérově rovněž ovládly Turnaj mistryň. Na konci ročníku byly stejně jako v roce 2018 vyhlášeny nejlepším deblovým párem okruhu WTA.

Letos vyhrály na Australian Open, ve Wimbledonu a naposledy tedy na US Open. A kdyby na Roland Garros neměla Krejčíková pozitivní test na covid-19, mohla rodačka z Ivančic se svojí královéhradeckou spoluhráčkou bojovat o trofej i na pařížských kurtech.

Na svém kontě mají také singlové úspěchy

Obě hráčky si na trofeje sáhly i na turnajích ve dvouhře, v níž se dříve více prosazovala Kateřina Siniaková. V rámci podniků WTA zvítězila v roce 2017 v Šen-čenu a poté ještě ve švédském Bastadu.

Pro Barboru Krejčíkovu byla nejúspěšnější sezonou v singlu ta loňská. Nejvíce se zviditelnila jako šampionka French Open, tituly získala i ve Štrasburku a v Praze. V únoru letošního roku se vyšplhala až na druhé místo světového žebříčku, kterým se však poté začala kvůli zranění a brzkým výpadkům propadat. V minulosti třikrát opanovala smíšenou čtyřhru na Australian Open.

Zdroj: WTA, Tenis portál, Wikipedie

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.