Krejčíková odvrátila 5 setbolů a postupuje do semifinále Rolland Garros!

Vítězná jízda Barbory Krejčíkové pokračuje. Ve čtvrtfinále ji čekala bitva s talentovanou Gauffovou. Češka v zápase ukázala pevné nervy a ohromnou bojovnost. V 1. setu odvrátila 5 setbolů a nakonec ho dokázala získat v tiebreaku. Ve 2. setu už nadějné vedení nepustila a po výhře 7-6 6-3 postupuje do životního semifinále.

Zdroj: NAPARAZZI, Flickr, CC BY-SA 2.0

Do zápasu lépe vstoupila 17letá Američanka. Dostala se do rychlého vedení 3-0 a začala opravdu výborně. Krejčíková však zabojovala. Přestala tolik chybovat, zlepšila servis a dokázala srovnat set na 3-3.

Poté za delší konec tahala opět Gauffová. Svůj těsný gem na podání uhájila a následně vzala Češce servis. Za stavu 5-3 podávala na vítězství v setu. Benjamínek turnaje si dokonce vybojovala setbol, ale Krejčíková ho odvrátila a následným brejkem se vrátila do hry o 1. sadu. Čistou hrou dokázala stav zápasu srovnat na 5-5 a hráčky čekala nervydrásající koncovka.

Za stavu 6-5 si opět Gauffová vybojovala setboly. Češka je však zase odvrátila a o vítězce 1. setu rozhodla až zkrácená hra. V tiebreaku to byla velká brejkovaná. Šance obou hráček se přelévaly z jedné strany na druhou.

Američanka měla více štěstí a za stavu 6-4 měla další 2 setboly. Krejčíková však ukázala neskutečnou psychiku a výbornými winnery je dokázala odvrátit. Nalomenou soupeřku dokázala dorazit a důležitý úvodní set vyhrála v tiebreaku 8-6.

Úvodní set byl pro vývoj zápasu naprosto zásadní. Ve 2. setu už to takový boj nebyl. Krejčíková hrála v laufu, Gauffová byla naopak hodně psychicky dole a dělala jednu chybu za druhou. Češka se díky tomu dostala do rychlého vedení 5-0 a bylo prakticky hotovo.

Mladá Američanka ještě dokázala korigovat skóre na 3-5 a mírně zdramatizovat zápas. Ale to bylo vše. Krejčíková napodruhé zápas dopodávala a dokonala velký triumf. Gauffovou porazila 7-6 6-3 a postoupila do semifinále Rolland Garros.

Každopádně i pro Gauffovou to byl výborný grandslam. Poprvé v kariéře se dostala do čtvrtfinále. Její čas přijde. Krejčíková v semifinále narazí na lepší z dvojice Swiateková-Sakkariová.

Zdroj: Rolland Garros