Spojte se s námi


Motorsport

Krása! Týmy Moto GP odhalily podobu nových motocyklů pro sezónu 2022. Jaké jsou jejich jezdecké sestavy?

Yamaha, Pramac či Suzuki a další. Nová sezóna královské kubatury Moto GP se kvapem blíží a některé týmy už odhalily podobu nových motocyklů pro sezónu 2022! Na nové motorky je skutečně radost pohledět. Kolik týmů a jezdců do nového ročníku nastoupí a jaké jsou jezdecké sestavy?

Publikováno

dne

Yamaha, Pramac či Suzuki a další. Nová sezóna královské kubatury Moto GP se kvapem blíží a některé týmy už odhalily podobu nových motocyklů pro sezónu 2022! Na nové motorky je skutečně radost pohledět. Kolik týmů a jezdců do nového ročníku nastoupí a jaké jsou jezdecké sestavy?

Do nové sezóny vyrazí hned čtyřiadvacet jezdců a dvanáct týmů, přičemž hned u třech z nich se jedná buď o zcela nově vzniklý nebo rebrandovaný tým. Mezi tovární značky budou tento rok samozřejmě patřit Honda Repsol, Monster Energy Yamaha, Suzuki Ecstar, Ducati Lenovo Team, Red Bull KTM Factory Team a nově také Aprilia Racing.

Naopak mezi Independent teams, nebo-li do netovárních značek se zařadí LCR Honda, WithU Yamaha RNF, Pramac Racing, Tech 3 KTM, Gresini Racing a tým Valentina Rossiho – Mooney VR46 Racing Team.

A právě prvním týmem, který zveřejnil barvy svého nového motocyklu pro sezónu 2022 byla stáj Gresini Racing, za kterou bude v letošním roce jezdit Enea Bastianini a nováček Fabio Di Giannantonio.

V průběhu ledna pak i další stáje zveřejnily podobu nových motocyklů. Takto například vypadají nové motorky továrního Red Bullu KTM a netovárního Tech 3 KTM Racing. I zde samozřejmě nesmíme zapomenout zmínit piloty, které budou tyto rychlé stroje řídit.

Jezdecká sestava Red Bullu KTM se ovšem nemění, tudíž složení zůstane stále stejné – Brad Binder a Miguel Oliveira. Nutno podotknout, oba dva dokázali v loňském ročníku alespoň jednou zvítězit. Binder zvládl hektický závěr v Rakousku, Oliveira vyhrál v Barceloně.

Zcela se ovšem mění sestava týmu Tech 3 KTM. Od letošního roku totiž uvidíme v akci celkem pět nováčků, dva z nich najdeme právě v této stáji – šampiona třídy Moto 2 Remyho Gardnera a druhého muže tabulky Moto 2 Raúla Fernándeze.

Ti v týmu střídají Danila Petrucciho, jenž se účastnil letošní Rallye Dakar a Ikera Lecuonu, jenž v týmu skončil kvůli nedostatečným výkonům a špatným výsledkům.

Kromě Red Bullu KTM se jezdecká sestava nezmění ani u týmu Monster Energy Yamaha Moto GP, který podobu nové motorky odhalil včera, 7. února.

Čerstvý šampion Fabio Quartararo bude bezesporu znovu útočit na celkové prvenství, po svém boku bude mít Itala Franca Morbidelliho.

Taktéž beze změny zůstává jezdecké složení u stáje Suzuki Ecstar. Mistr světa z roku 2020 Joan Mir ukončil své působení v loňském ročníku na třetím místě, přičemž postupně posbíral 208 bodů.

Jeho týmový kolega Alex Rins ovšem příliš úspěšnou sezónu neměl. Španělský pilot se se ziskem 99 bodů umístil až jako dvanáctý.

Ač v kolorizaci žádné výrazné změny u Suzuki nenajdeme, tým Pramac Racing přišel s nádherným zbarvením. Duo pilotů ovšem zůstane rovněž stejné.

Francouzský závodník Johann Zarco byl v sezóně 2021 vyhlášen nejlepším netovárním jezdcem, Jorge Martin je zase velkou nadějí a nesmírně rychlým a talentovaným jezdcem. První jmenovaný skončil v konečném pořadí sezóny 2021 pátý, Španěl Martin devátý.

Poslední stájí, u které již známe zbarvení pro nadcházející ročník je WithU Yamaha RNF Moto GP Team. Za tento tým bude v novém ročníku jezdit Andrea Dovizioso a Darryn Binder.

Zejména první jmenovaný si připsal debut v královské kubatuře už v roce 2008 a na svém kontě má prozatím 15 vítězství. V nedávném rozhovoru dokonce prohlásil, že jsou společně s Yamahou připraveni bojovat o titul!

Binder v sezóně 2021 působil v kategorii Moto 3, kde se se 136 body umístil na sedmém místě.

V následujících dnech se fanoušci Moto GP dočkají i odhalení dalších týmů. Konkrétně už 7. února představí nový motocykl Ducati Lenovo Team (Francesco Bagnaia, Jack Miller) a hned den poté slavná Honda Repsol (Marc Márquez, Pol Espargaro).

9. února se pak na světlo světa dostanou motorky stáje LCR Honda Castrol, jejíž barvy budou v příští sezóně hájit Alex Márquez a Takaaki Nakagami. Jezdecká sestava se o proti minulého roku u žádného z týmu nemění.

Desátý únor bude patřit rebrandované značce jménem Aprilia Racing, která bude nově spadat pod tovární týmy. Stejně jako v předešlém ročníku budou nedílnou součástí týmu Aleix Espargaro a Maverick Viňales.

Celý kruh by pak měl uzavřít tým Valentina Rossiho, leč datum oficiálního zveřejnění zatím neznáme. Luca Marini a nováček Marco Bezzecchi budou tvořit sestavu jezdců.

Zdroje: Moto GP, Twitter, Motorsport

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.