Spojte se s námi


Bojové sporty

Král je mrtev, ať žije král! Topuria novým vládcem pérové váhy UFC. Podívejte se na jeho drtivý knokaut, po kterém šel Volkanovski do říše snů

Pérová váha UFC má nového krále! Ilia Topuria stále drží neporazitelnost, když v hlavním zápase UFC 298 knokautoval dlouholetého vládce divize Alexandera Volkanovského, pro nějž to byla první prohra po sedmi v této váhové divizi.

Publikováno

dne

Pérová váha UFC má nového krále! Ilia Topuria stále drží neporazitelnost, když v hlavním zápase UFC 298 knokautoval dlouholetého vládce divize Alexandera Volkanovského, pro nějž to byla první prohra po sedmi v této váhové divizi.

Ničil jednoho soupeře za druhým a šel si za svým snem. Během své cesty působil tak sebevědomě, že jej nedokázal zastavit ani nejlepší z nejlepších. Nyní má našlápnuto k tomu, aby i on vládl divizi podobným způsobem, jako jeho soupeř.

Galavečer UFC 298 v Anaheimu nabídl skvělou kartu plnou atraktivních duelů. Největší rozruch samozřejmě přinesl hlavní zápas, který se nesl v duchu bitvy o pás šampiona pérové váhy UFC. Válka generací pak splnila veškerá očekávání.

Na jedné straně jeden z nejúspěšnějších bojovníků historie, který vládl divizi pérové váhy od roku 2019. Během své téměř sedmileté cesty v UFC nebyl v divizi poražen. Padl pouze při přechodu do lehké váhy, kde dvakrát nestačil na Islama Makhacheva.

Na straně druhé nastupující generace. Ilia Topuria doposud nepoznal hořkost porážky a dominantním způsobem ničil jednoho soupeře za druhým. Vždyť pouze dva zápasy z jeho čtrnácti výher došly k bodovým sudím.

Již na tiskové konferenci to mezi oběma hlavními aktéry vřelo. Zatímco drzý vyzyvatel posílal šampiona do bojového důchodu, Volkanovski vzal jeho slova s humorem a v obleku starce pobavil všechny přítomné. Nicméně zápas dal nakonec za pravdu mladému Gruzínci.

Topuria novým králem pérové váhy UFC

Topuria se od začátku zápasu zaměřil na okopávání nohy australského šampiona a solidními kombinacemi se snažil rozbourat jeho skvělou obranu. Nicméně Volkanovski přece jen natrefoval více úderů a získal si pro sebe první kolo u všech třech rozhodčích.

V druhém kole ale ukázal Topuria výkon hodný šampiona. V tom prokázal neuvěřitelnou trpělivost a počkal si na svůj moment. Po třech a půl minutách předvedl dlouhou kombinaci a zadním hákem až s chirurgickou přesností poslal krále divize k zemi.

Další údery již byly víceméně zbytečné, Volkanovski byl totiž již v tu dobu v bezvědomí. Topuria tak navýšil svou sérii neporazitelnosti na patnáct zápasů a jen těžko se mu bude hledat vyzyvatel, který jej může ohrozit.

Zdroj: UFC, X

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.